VI Integracyjny Spływ Kajakowy - etap VI i ostatniDrukuj

15.08.2012 r zakończył się VI Integracyjny Spływ Kajakowy. Cześć VI i ostatnia to pokonanie odcinka 21 kilometrowego z Wietrzyc do Głogowa. Tym razem pogoda dopisała tak, że uczestnicy spływu odważyli się na wspólną kąpiel w Baryczy. Po dobiciu do lądu powyżej Portu Katedralnego (i tu się kłania brak dogodnego i wodowania i wniesienia sprzętu pływającego na ląd, nie wspominając o możliwości komunikacji ląd – akwen wodny dla osób niepełnosprawnych. Jak to powszechnie bywa wszędzie gęste chaszcze i zawsze pod górkę) obiedzie i udziale w imprezie ,,W cieniu Kolegiaty” można by rzec, że spływ został zakończony.

Magia VI-tek w tym przypadku objęła również imprezę pod Kolegiatą, gdyż odbyła w tym roku po raz szósty. A jest to tradycyjny już, coroczny odpust parafialny. Impreza zwabiła pod Kolegiatę tłumy mieszkańców Głogowa, którzy jak zawsze chętnie skorzystali z okazji spędzenia wolnego czasu.

Podobnie jak w poprzednich latach również i tym razem święto głogowskiej kolegiaty połączone było z obchodami święta Wojska Polskiego oraz Tradycji i Folkloru Powiatu Głogowskiego. Tak jak w latach poprzednich, także podczas tegorocznego święta, ugotowano ogromny gar zupy kanonickiej. Zużyto na nią 160 kilogramów mielonego mięsa, 100 kilogramów papryki, 40 kilogramów cebuli, po 60 kilogramów fasoli i kukurydzy oraz 20 kilogramów przypraw. Zwieńczeniem uroczystości na Placu Kolegiackim będzie koncert muzyki elektronicznej w wykonaniu Józefa Skrzeka.

A wracając do spływu ciekawostką osobliwą był wiek najstarszego uczestnika – 78 lat. Tylko mu pogratulować zapału i wytrwałości i życzyć ponownego uczestnictwa w roku przyszłym.


tekst i zdjęcia: Janusz Fąfara
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL