Lehnkering rozbudowuje swoją flotę tankowców śródlądowychDrukuj

Lehnkering Reederei - firma świadcząca usługi logistyczne - powiększy swoją flotę rzecznych zbiornikowców na ciekły gaz o następne dwa nowo-wybudowane statki, czym mocniej zaakcentuje swoją obecność na rynku. Podpisano właśnie w ubiegłym tygodniu umowę z holenderską stocznią TeamCo SHIPYARD BV na dwa kolejne gazowce LRG GAS 90 i LRG GAS 91. W ten sposób armator kontynuuje owocną współpracę z ostatnich lat z tą właśnie stocznią. Nowe zbiornikowce powinny już w trzecim i czwartym kwartale 2013 roku uzupełnić flotę gazowców firmy.

Gabaryty (110 x 11,45 m) pozwalają na zastosowanie tych statków na wszystkich kanałach oraz dopływach Renu, co wzmocni "gazową" ofertę armatora. Napęd stanowić będą dwa nowoczesne, oszczędne silniki o mocy 634 KW. Zbiorniki ciśnieniowe - podobnie jak do poprzednich, nowo-zbudowanych gazowców Lehnkering'a - zostaną przygotowane w Niemczech przez firmę Gronemeyer & Banck.

- Z obrotami rzędu 180,3 mld Euro udział niemieckiego przemysłu chemicznego w światowym rynku wynosi 5,7% , co po przemyśle samochodowym oraz elektrotechnicznym czyni go trzecią co wielkości branżą w Niemczech - mówi szef biura operacyjnego IMPERIAL Shipping Group Robert Baack.

- Jako dostawca usług logistycznych nasza firma jest z tą branżą związana i jeśli prognozy dla przemysłu chemicznego sugerują dalszy wzrost - oznacza to dla nas także wzrost potencjału. Dlatego konsekwentnie stawiamy na rozwój, modernizację i odmłodzenie floty, czego dobrym przykładem są LRG GAS 90 oraz LRG GAS 91 - dodaje Baack.

źródło: maritimheute.de
tłum. A. Podgórski
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL