Nowe twarze w zarządzie Deutsche Binnenreederei (DBR)Drukuj

Rada nadzorcza Deutsche Binnenreederei AG (DBR) powołała w swe szeregi nowych członków: Dorotę Dziedzic (43) oraz Piotra Pawłowskiego (41). Pawłowski przejmie od zaraz obowiązki Stanisława Wittkowskiego, który ostatnio był w DBR przedstawicielem firmy OT Logistics w randze prezesa zarządu. Wittkowski (73) z racji wieloletniego doświadczenia pełnić będzie funkcję doradcy Zarządu. Pawłowski piastować będzie równolegle swoje dotychczasowe stanowisko dyrektora handlowego w firmie macierzystej DBR - OT Logistics (dawniej Odratrans). Z wykształcenia jest ekonomistą - specjalistą od transportu morskiego.

Dorota Dziedzic odpowiadać będzie za finanse i administrację spółki. Z wykształcenia ekonomista była dotychczas menadżerem importu w firmie Variant S.A. W latach 2007-10 wykładała na Wyższej Szkole Ekonomicznej w Krakowie.

- Cieszymy się, że Rada poszerzyła sie o dwoje ekspertów branzy logistycznej. Ich profil spełnia nasze oczekiwania, które zakładają kontynuację zwycięskiego kursu DBR AG - mówi Piotr Chajderowski, prezes Zarządu OT Logistics i DBR. Jest optymistą i zakłada, że olbrzymia luka kompetencyjna jaką sprawi odejście Wittkowskiego zostanie szybko i skutecznie przez nowych członków rady zapełniona.

- Panu Stanisławowi Wittkowskiemu chciałbym przy tej okazji w imieniu wszystkich współpracowników serdecznie podziekować za jego niestrudzone wsparcie i mam nadzieję, że w przyszłości będziemy nadal mogli korzystać z jego rad - podkreśla Chajderowski.

Nieco ponad miesiąc temu Spółka OT Logistics kupiła 46 proc. akcji Portu Handlowego Świnoujście. OT Logistics (dawniej Odratrans) nabył udziały w świnoujskim porcie od DB Schenker Rail Polska. Społka zapowiedziała kilka tygodni temu, że zamierza zainwestować 200 mln zł w ciągu 3 lat; przejęła Żeglugę Bydgoską, inwestuje w terminal kolejowy na Białorusi i wznawia połączenia żeglugowe między Elblągiem a Kaliningradem.

źródło: maritimheute.de, logistyka.wnp.pl
tłum. A. Podgórski
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL