Odrą przez Dolny Śląsk IIDrukuj

Etap drugi – Wały Śląskie – Lubiąż to etap prawdy, prawdziwa szkoła przetrwania. Jest to jeden z atrakcyjniejszych i malowniczych odcinków Odry ale niestety, aura tego dnia nie była łaskawa, szkwały deszczowe przechodziły co parę minut, ale jednocześnie rekompensowała udrękę niezapomnianymi widokami na jakie mieszczuchy na co dzień nie mogą sobie pozwolić.

Spływ tego dnia zakończył się odpoczynkiem i noclegiem na najpiękniejszej nadodrzańskiej łące należącej do pana Mariana Szpaka który zapewnia bezpieczne cumowanie, oświetlenie, wodę, prysznic, toalety i możliwość skorzystania z biwakowych akcesoriów do przygotowania gorących posiłków.


tekst i zdjęcia: Janusz Fąfara
#1 | Mariner76 dnia 13.08.2012 11:09
Do prawdziwej szkoły przetrwania to tutaj bardzo daleko.Odra zreszta jak cala jest w miare tutaj wyregulowana i splyw jest banalnie prosty.Prawdziwa szkoła przetrwania to splyw wisła np z Tarnobrzega do Sandomierza i z powrotem pod prad pokonujac liczne utrudnienia i bystrza.
#2 | Apis dnia 13.08.2012 12:31
Pamiętajmy, że znaczna część uczestników to niepełnosprawni oraz starsi ludzie i dzieciaki...
http://www.zeglug...dmore=1245
Nie porównujmy więc ich spływu do spływu wyczynowców ekstremalnych na Wiśle.
#3 | Janusz Fafara dnia 13.08.2012 13:56
Masz słuszną racje Andrzej. Szkołą przetrwania dla tych dzielnych ludzi - nie będe opisywał ich stopnia niepełnosprawności, gdyż byłoby to nietaktem - jest sam spływ i uczestnictwo w nim, a co najważniejsze: pogoda. Mnie, jako tako sprawnemu gdy czekałem na spotkanie z nimi w cieplutkim samochodzie na widok przechodzących deszczowych szkwałów i wiatru ciarki po grzbiecie przechodziły. A oni z uśmiechem na ustach kończyli kolejny etap, choć przemarznięci i przemoczeni. Najstarszy uczestnik miał ponad 70 lat i właśnie dla nich jest to szkoła przetrwania.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL