Odrą przez Dolny ŚląskDrukuj

Zgodnie z planem w dniu 10.08.2012 o godz. 12 wyruszył na Odrę z Harcerskiego Ośrodka Wodnego "Zatoka" VI Integracyjny Spływ Kajakowy na trasie Wrocław – Głogów. Spływ ten patronuje Marszałek Województwa Dolnośląskiego pod hasłem "Odra – Oś Dolnego Ślaska". Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie "Drzwi do Europy" (którego prezes, pan Wojciech Nowak osobiście pilotował na łodzi "Misia" kajakowy konwój) razem z Wrocławskim Integracyjnym Klubem Kajakowym Osób Niepełnosprawnych Kapok.

Impreza, jak sama nazwa wskazuje jest w pełni tego słowa znaczeniu imprezą integracyjną. Przedział wiekowy uczestników mieścił się gdzieś w przedziale od 4 do 70 lat wraz z dużą grupą osób niepełnosprawnych. Byłem pełen podziwu dla tych, którzy mimo swej ułomności, wykazali się wielkim hartem ducha w obliczu zmagania się z rzeką oraz nie bardzo łaskawą aurą panującą tego dnia, jak oni potrafią pomimo swej choroby nie poddawać się losowi i poprzez aktywny tryb życia i uprawianiem sportów być szczęśliwymi, co było widać na ich twarzach.

Również duże wrażenie na uczestnikach i nie tylko zrobili najmłodsi uczestnicy spływu. Rodzeństwo dziewczynek doskonale wpasowało się w brać sympatyków spływu kajakowego i bez żadnej tremy udzielały wywiadu lokalnej stacji telewizyjnej. Dobrze, że od najmłodszych uczy się dzieciaki obcowania z rzeką, przyrodą i życia w grupie i co najważniejsze uczą się w ten sposób obcowania z przyrodą.

Frajdą jest nie tylko sam spływ po rzece, ale również dodatkowe atrakcje jak ciągłe przemieszczanie się, atmosfera obozowiska czy też pieczenie kiełbaski przy ognisku co niewątpliwie udziela się wszystkim uczestnikom. Jeśli warunki będą sprzyjać postaram się zdać jeszcze relacje z punktu etapowego w Lubiążu i z końcowego w Głogowie.


tekst i zdjęcia: Janusz Fąfara
#1 | bolo dnia 11.08.2012 21:42
Na Warcie od Poznania do Kostrzyna na Odrą odbył się niedawno 7 dniowy Festiwal Mississippi - Warta Blues zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Początkujący Artystom. Chwała organizatorom i miastom, które patronowały temu przedsięwzięciu. Impreza miała na celu propagowanie turystyki wodnej i muzyki bluesowej. Oby tak dalej !!
#2 | mlody6825 dnia 13.08.2012 07:57
Świetna impreza,jestem za! Tyle ze większość z nas za miast tych(tudzież obok)kajaków wolała by widzieć zestawy pchane lub baki wiozące tony rożnych produktów, tak jak ma to miejsce u sąsiadów.Ale wydaje mi się,ze większa cześć naszych decydentów chce widzieć nasze piękne rzeki w takiej właśnie konwencji,sprowadzonej do roli skansenów i bajorek pozwalających poruszać się tylko za pomocą"wieko gabarytowych"kajaków!!!Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL