Prorodzinna polityka Rządu w gospodarce wodnejDrukuj

W kontekście ostatniej afery, dotyczącej tzw. polityki prorodzinnej w Ministerstwie Rolnictwa nie może dziwić historia kariery zwolnionego ostatnio Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, Pana Leszka Karwowskiego. Ten niewątpliwy specjalista, mający doświadczenie w zakresie portu lotniczego oraz lokalnego przedsiębiorstwa wodno – kanalizacyjnego w ostatnim czasie pełnił zaszczytną funkcję (w randze wiceministra) jako prezes jednostki nadzorującej całą gospodarkę wodną w Polsce, czyli KZGW.

O dokonaniach Prezesa wiedzą chyba wszyscy wodniacy, zwłaszcza o zleceniu za grube miliony przygotowania Strategii Gospodarki Wodnej, przemianowanej na Politykę Wodną Państwa, która de facto wylądowała w śmietniku, czyli na urzędniczych półkach.

Ówczesny Prezes zatrudnił również, oczywiście w drodze konkursu, na stanowisku Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej swojego dobrego kolegę i współpracownika z wrocławskich wodociągów Pana Witolda Sumisławskiego. Pan Sumisławski miał wyprowadzić RZGW z permanentnej zapaści i przeistoczyć go we wzorcowy urząd.

W międzyczasie zakończyła się kariera Pana Leszka jako Prezesa, który wrócił do swojego rodzinnego Wrocławia. Szybko oczywistym się stało, że tak wybitny specjalista, o wszechstronnej wiedzy nie może się marnować. Zresztą przyjaciele by na to nie pozwolili - wszak to prawie jak rodzina.

I tym sposobem dyrektor wzorcowego RZGW wykorzystał nadarzającą się okazję i szybko zatrudnił byłego Pana Prezesa KZGW na ważnym stanowisku specjalisty do spraw projektów unijnych. Fachowe wzmocnienie urzędu jest niezmiernie ważne w świetle planów Ministerstwa Środowiska włączenia gliwickiego RZGW do urzędu we Wrocławiu.

Życzymy powodzenia na nowym, odpowiedzialnym stanowisku.
#1 | koj dnia 09.08.2012 11:51
Czyli wychodzi na to, że Rząd III RP konsekwentnie realizuje program "Rodzina na swoim".

Dodam jeszcze tylko to:
Co wiedzą Wtajemniczeni?
Jeszcze CBA nie zakończyła swoich czynności, rozpoczętych w związku z lipcowym ujawnieniem styczniowej rozmowy Władysława Łukasika z Władysławem Serafinem - a już ZUS domaga się od Krajowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych zapłaty zaległych "składek", zaś fiskus - zapłaty zaległego podatku VAT, w sumie - kilku milionów złotych. Na wieść o tych roszczeniach pan Jan Ardanowski, były wiceminister rolnictwa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości oraz były szef Krajowych Izb Rolniczych twierdzi, że nad Kółkami Rolniczymi i Władysławem Serafinem został zwinięty "parasol ochronny". Ano, skoro "został zwinięty", to znaczy że przedtem ktoś musiał go otworzyć. Co więcej - ten parasol nad Krajowym Związkiem Kółek i Organizacji Rolniczych musiał być otwarty również za rządów Prawa i Sprawiedliwości, skoro pan Jan Ardanowski wspomina o tym, jako o rzeczy zwyczajnej.

Kto ten parasol otworzył i kto go teraz zwija? Na pewno nie PiS - bo gdyby PiS, to ten parasol zostałby zwinięty już w 2007, a najpóźniej - w 2008 roku. Na pewno też nie Platforma Obywatelska - bo przecież przed 2007 rokiem Platforma Obywatelska nie rządziła. Na pewno nie SLD - bo gdyby parasol ochronny nad KZKiOR otworzył SLD, to PiS zwinęłoby go już w 2005 roku - a zwijany jest dopiero teraz. Okazuje się, że w naszym nieszczęśliwym kraju nie tylko jest KTOŚ, kto wedle swego uznania rozwija i zwija parasole ochronne nad różnymi instytucjami i osobistościami, ale również - że wszyscy o tym świetnie wiedzą, niezależnie od tego, czy aktualnie są przy tak zwanej władzy, czy w opozycji. Nie tylko wiedzą, ale niekiedy nawet o tym mówią - oczywiście gdy się na moment zapomną - jak to przytrafiło się panu Janowi Ardanowskiemu. Ale to felix culpa - bo dzięki temu również my możemy dowiedzieć się tego, o czym wiedzą Wtajemniczeni.

Stanisław Michalkiewicz

Wychodzi na to, że trzeba trafić do tego KTOSIA ze sprawami związanymi z żeglugą śródlądową.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL