Ewakuacja pasażerów statku na Jeziorze CzorsztyńskimDrukuj

Wczoraj po południu jeden ze statków pływających po jeziorze Czorsztyńskim miał poważnie wyglądającą awarię. Konieczna była ewakuacja pasażerów na drugi statek. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że statek "Harnaś" miał awarię w rejonie zamku niedzickiego. Z silnika wystrzelił biały dym, a sam statek w szybkim tempie zaczął dryfować w kierunku zapory. Na miejsce ruszył patrol policji wodnej na motorówce oraz drugi statek należący do tego samego armatora, który przejął pasażerów.

- Na pomoc wyruszył statek "Dunajec". To na jego pokład ewakuowano 70 pasażerów "Harnasia". Całej akcji towarzyszyła policyjna motorówka - informuje Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy małopolskiej policji, zapewniając, że wśród pasażerów nie było paniki i że ewakuacja przebiegła sprawnie.

- Statek jest holowany przez inną jednostkę do przystani - informuje Podhale24.pl nasz Czytelnik Mateusz, który był świadkiem całego zdarzenia. Od niego otrzymaliśmy też zdjęcie z akcji, za co dziękujemy.

Policja informuje z kolei, że akcja przebiegła sprawnie, a rola funkcjonariuszy ograniczyła się jedynie do zabezpieczenia ewakuacji pasażerów z jednego statku na drugi. Nikomu nic się nie stało.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL