Zbiornik Racibórz Dolny. Wniosek o pozwolenie na budowę poprawionyDrukuj

Informację tę potwierdziła portalowi nto.pl Ksymena Zawada z biura prasowego urzędu. Nie sprecyzowała jednak, w jakim, czasie zostanie on rozpatrzony. Prawdopodobnie stanie się to w ciągu 60 dni.

Przypomnijmy, przygotowanie wadliwego wniosku o pozwolenia na budowę było przyczyną kolejnych opóźnień przy budowie polderu, który ma w przyszłości uchronić przed powodzią Opolszczyznę i Dolny Śląsk.

Poprzedni dokument złożony w marcu do wojewody śląskiego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach został przygotowany niedbale. Brakowało w nim m.in. podziałów geodezyjnych wielu działek i tzw. pozwolenia wodnoprawnego.

Inwestycja miała być gotowa do 2015 roku, jednak już dziś wiadomo, że termin ten w praktyce jest nierealny. Obecnie mówi się o roku 2017.

źródło: nto.p
#1 | Apis dnia 12.07.2012 17:05
W TVP Info kilka dni temu mówiono o tym, że niewykorzystane 300 mln zł unijnych dotacji ma zostać przekazane do RZGW Wrocław na... Wrocławski Węzeł Wodny. W rozmowie z v-ce starostą powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego sugerowałem, aby jeśli już ta kasa miała paść łupem RZGW Wrocław - to na Malczyce! Inaczej je przepieprzą na jakieś kilka Watermasterów lub innych zabawek do mieszania w Odrze.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL