Zjazd Absolwentów w 65-lecie TŻŚ i szkół powiązanychDrukuj

W miniony weekend przy Alei Aleksandra Brücknera 10 we Wrocławiu odbył się VI Zjazd Absolwentów zorganizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych Żeglugi Śródlądowej w 65-lecie ich powstania. W piątek odwiedzono groby nauczycieli i absolwentów składając kwiaty i zapalając znicze na kilku wrocławskich cmentarzach. Również w piątek odbył się zjazd klasy Vm rocznika 1967. Dodam, że była to najliczniejsza na VI Zjeździe Absolwentów grupa osób z jednej klasy wśród blisko dwóch setek przybyłych. Relację z tego wydarzenia przedstawiamy oddzielnie na stronie Absolwentów z Brücknera 10.

Główne uroczystości odbyły się w sobotę według publikowanego na stronie Stowarzyszenia Absolwentów programu obchodów. Rozpoczęto o godz. 9.00 Mszą Św. w kościele Matki Bożej Miłosierdzia odprawioną w intencji Nauczycieli, Absolwentów i Pracowników szkoły, którzy odeszli już na Wieczną Wachtę.

Kolejnym elementem obchodów było uroczyste otwarcie Sali Tradycji (tu jeszcze trwają rozważania jak ją nazwać – oczekujemy propozycji). Jest to położona na parterze niemal naprzeciw wejścia do szkoły dawna sala konferencyjna – obecnie normalna pracownia szkolna, w której na dwóch ścianach w gablotach prezentowane są zachowane pamiątki: sztandary, mundury uczniowskie i nauczycielskie, modele statków szkolnych, zdjęcia itp. Ceremonii otwarcia dokonał prezes Stowarzyszenia TŻŚ – Waldek Rybicki.

Szersza relacja oraz zdjęcia: Strona Absolwentów z Brücknera 10
  
1
<
#1 | Apis dnia 12.07.2012 09:12
Zapraszamy absolwentów TŻŚ do Galerii na stronie Absolwentów z Brucknera 10 - http://www.tzs.ze...allery.php , gdzie prezentowane są zdjęcia ze Zjazdu w nieco większej rozdzielczości, różnych autorów i z różnych punktów widzenia oraz jest możliwość komentowania poszczególnych fotografii i dyskusji na forum:
http://www.tzs.ze...d=7#post_7
- oczywiście dla zarejestrowanych i zalogowanych ale to chyba żaden problem zarejestrować się jesli nie jest się jeszcze użytkownikiem strony
http://www.tzs.ze...rzeczna.pl .
1
<
#2 | Apis dnia 13.07.2012 16:22
Na stronie Absolwentów z Brucknera 10 pojawiła się też relacja ze spotkania klasowego rocznika Vm'67 - http://www.tzs.ze...eadmore=73
38
<
#3 | 38 dnia 15.07.2012 18:17
A co się dzieje z rocznikiem '72...?? sami we własnym gronie obchodzili 40 lecie swojej matury...??
Na liście uczestników Zjazdu nikogo z tego rocznika nie zauważyłem...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL