Awaria tankowca na Renie koło OberweselDrukuj

W pobliżu Oberwesel (Rheinland-Pfalz) wiozący 1300 ton kwasu siarkowego chemikaliowiec bandery holenderskiej „Synthese-3“ zszedł w nocy ze środy na czwartek z farwateru i wszedł na mieliznę. Jak podaje WSA Bingen nie doszło do uszkodzenia poszycia czy wycieku ładunku. Nie ucierpiał też nikt z załogi. Ruch statków pomiędzy Oberwesel und St. Goar został wstrzymany.

Już w nocy czyniono próby ściągnięcia statku na głębszą wodę lecz szybko okazało się, że bez odlichtowania - czyli przepompowania części ładunku na inny statek - będzie to niemozliwe. Również trudne jest utrzymanie w stabilnej pozycji drugiego statku względem awariowanego - niewykluczone będzie użycie specjalnego pontonu.


W pobliżu tego miejsca wydarzyła się w styczniu 2011 katastrofa statku „Waldhof“, w której zginęło dwóch członków załogi. „Waldhof“ podobnie jak „Synthese-3“ był w drodze z Ludwigshafen do Antwerpii.

#1 | Seehund dnia 10.07.2012 20:13
Kapitan statku dokonał dużej sztuki osadzając swój statek na Siedmiu Dziewicach. Ta wielka piaszczysta łacha , obecnie kilkadziesiąt centymetrów pod lustrem wody, leży we wnętrzu zakola Renu. Tam trzeba mocno walczyć, aby nie dać prądowi wyrzucić się na skalisty, przeciwległy, zewnętrzny brzeg zakola. Ścinając zakręt, wychodząc poza czerwone boje, osadzając statek na piachu, sterujący wystawił sobie kiepskie świadectwo. Przerwa w żegludze była kilkugodzinna, a z wypadkiem statku "Waldhof" miała tyle wspólnego, że ten wydarzył się 5 km poniżej i wiózł taki sam ładunek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL