Dziesiąta "Róża" na dziesięciolecie A-Rosa GmbHDrukuj

A-ROSA Flussschiff GmbH wzbogacił się o dziesiątą "Różę" oficjalnie zwodowana przedwczoraj w Amsterdamie - "A-Rosa Silva". Po raz pierwszy uroczyste wodowanie i oficjalne wprowadzenie do służby odbyło się w Holandii. Dziesiąty hotelowiec przeznaczony na trasy Menu, Renu i Dunaju wyznacza kolejny kamień milowy w liczącej również dziesięć lat historii A-ROSA Flussschiff GmbH. Amsterdam jest jednocześnie punktem startowym dziewiczego rejsu "A-Rosa Silva" do Bazylei.

Tradycyjną formułę wygłosiła i butelkę szampana rozbiła o dziób Sonja Dreisow - żona Jörg'a Dreisow, który jest szefem "Waterland" - większościowego udziałowca w A-Rosa GmbH. Szyjkę butelki "na szczęście" otrzymał od Matki Chrzestnej kapitan Jörg Schlenther.

Uroczystość zgromadziła na amsterdamskiej kei nr 5 oraz w okolicach około 350 gości i tradycyjnie zwieńczyło ja odśpiewanie własnego hymnu firmy A-Rosa - „Following my Heart“ - wykonanego na żywo przez Jane Comerford, wokalistkę Country-Band Texas Lightning.

- Stale się rozwijamy i cieszy nas bardzo, że na jubileusz dziesięciolecia firmy zwodowaliśmy dziesiątą jednostkę naszej floty - powiedział Lars M. Clasen, szef A-ROSA Flussschiff GmbH.

Początkowo uroczyste wodowanie przewidziane było na 14 czerwca, jednakże stocznia Neptun-Werft (Rostock-Warnemünde) z powodu sytuacji pogodowej na początku roku nieco przesunęła termin oddania statku do użytku.

"A-ROSA SILVA" jest nowym typem statku przewidzianym głównie do długich rejsów („Grand Tours“) trwających ponad 10 dni. Posiadając 2,5 pokładu nadaje się świetnie do łączenia rejsów w obszarach Renu i Dunaju. Na długim na 135 metrów i szerokim na 11,4 metra statku podróżuje 186 pasażerów (wyłącznie w kabinach zewnętrznych*) i 50 osób załogi. Do dyspozycji pasażerów są bary serwujące dania przyrządzane na oczach klienta, restauracja z kawiarnią, basen, SPA i sanatorium oraz świetnie umiejscowiony, duży pokład słoneczny. "A-Rosa Silva" różni się nieco sylwetką od dwóch poprzednich typów statków rodziny "A-Rosa" i jest moim zdaniem ładniejsza od nich (zwłaszcza od typu drugiego).*) kabiny zewnętrzne to takie, które przylegają do zewnętrznych ścian statku zapewniając dostęp dziennego światła przez okna, loggie itp.


#1 | przylodz dnia 05.07.2012 15:08
Pięknie! Ciekawi mnie ile może kosztować taki 10 dniowy rejs tym lub podobnym statkiem. Ciekawe też jaka jest pełna oferta turystyczna tego przedsiębiorstwa. Może i wśród naszych rodaków znaleźli by się chętni na spędzenie urlopu w takiej podróży?
#2 | Apis dnia 05.07.2012 15:30
Wszelkie informacje tu: http://www.kreuzf...-2202.html
Trzeba znać niemiecki, ale Ty znasz Grin

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL