Zaorać Odrę? - Nie! Wyplewić chwasty!Drukuj

29 czerwca 2012 zapraszamy na wydarzenie, którego narratorem będzie Odra, rzeka upominająca się o prawo bytu, prostytuowana, ze szlaku żeglownego, ze śródlądowej drogi wodnej degradowana do roli ścieku prowadzącego i przerzucającego wody powodziowe, wirtualne. Za degradacją tą stoją jednak realne pieniądze. Jeśli zechcecie poznać chwasty siane na Odrze weźcie w rękę nr 106 biuletynu „Prosto z Pokładu” z czerwca 2012r. - Pobierz – tam korespondencja na linii RZGW - Fundacja Otwartego Muzeum Techniki – Prezydent m. Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz. Temu ostatniemu i Wiceprezydentowi Wrocławia Wojciechowi Adamskiemu serdecznie dziękujemy za rzeczowe stanowisko (patrz: Prosto z Pokładu nr 106 – dodatek nadzwyczajny).

Od świtu do zmroku będziemy upominać się też o Muzeum Odry, przez Fundację Otwartego Muzeum Techniki stworzone, jedyne na Odrze, od Gliwic po Szczecin, zasadzone na trzech zabytkowych statkach odrzańskich, na HP Nadbor, na DP Wróblin, na barce „Irena”.

Proponujemy otwartą formułę spotkania, improwizowanego, ale chcemy usłyszeć Wasz głos, zaprosić do czynnego udziału w walce o Odrę dla Wrocławia, wspólnie upomnieć się o nasze niezbywalne prawo współdecydowania o rzece, jej zagospodarowaniu, o bezpieczeństwie nad wodą, o pożądanych kierunkach rozwoju, odbudowy zniszczonej infrastruktury etc.

Happening połączymy z prezentacją zabytkowych statków i przesłaniem jakie Muzeum Odry nam niesie. Wspólnie zwrócimy uwagę na potrzebę ochrony dziedzictwa Odrzańskiej Drogi Wodnej, poszukiwania nowych programów rozwoju, co czynić możemy jedynie na gruncie kultury.

Zbigniew Priebe
Bractwo Mokrego Pokładu
foto: Monika Serewa
#1 | Apis dnia 02.07.2012 11:18
Jak pewnie Państwo wiecie w piątek odbył się happening w obronie Muzeum Odry. Więcej na temat jego przebiegu i naszej obecności w mediach na stronie Fundacji www.nadbor.pwr.wr... oraz na facebooku (Fundacja Otwartego Muzeum Techniki). Wygraliśmy potyczkę, ale do końca wojny daleko. Potrzebujemy Waszych działań. Zależy nam na podtrzymaniu burzy medialnej, którą rozpętaliśmy. Mam zatem do Państwa gorącą prośbę: nie jutro, nie w weekend, tylko od razu, już teraz, za pamięci proszę wszystkich o wystawienie komentarzy pod artykułami, które na nasz temat się ukazały. Tych zaś wszystkich, którzy są mocniej zainteresowani naszym losem - proszę o monitorowanie postępów w mediacjach, na pewno będę do Was pisać z każdym newsem!

Oto artykuły, pod którymi można umieszczać komentarze:
1. http://forum.gaze...ie_p_.html
2. http://www.gazeta...komentarze
3. http://www.tvn24....61666.html

Bądźcie z nami!
Jednocześnie pragnę podziękować w imieniu całej załogi Muzeum Odry za uczestnictwo w Happeningu części z Was, za aktywne wsparcie naszych działań i doskonałą współpracę przy malowaniu, rozgłaszaniu/ nagłaśnianiu sprawy, itd. Polecamy się na przyszłość!

Pozdrawiam,
Wioletta Joanna Wrona
Fundacja Otwartego Muzeum Techniki

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL