Są Przyjazne Brzegi...Drukuj

Są Przyjazne Brzegi... także dla żeglugi śródlądowej. Tym razem piszę w roli sekretarza jury Nagrody Przyjaznego Brzegu. Część z korespondentów i czytelników portalu żeglugi śródlądowej zna ten konkurs. Ba - są jego laureatami, jak choćby Jan Pyś czy Jerzy Hopfer, Grzegorz Nadolny.

Zwracam się do Was z prośbą, by wziąć udział w IX już edycji konkursu, dla „spełnienia obywatelskiego obowiązku” – oceny nowych i modernizowanych przystani oraz innych inicjatyw czyniących polskie brzegi bardziej przyjaznymi. Służących zarówno żegludze profesjonalnej jak i turystyce wodnej. Bo nie widzę między nimi istotnych konfliktów. Zgadzam się natomiast z opiniami, iż turystyka wodna przeciera szlaki dla reaktywacji żeglugi śródlądowej, poszerza lobby na rzecz rewitalizacji dróg wodnych.

Regulamin konkursu oraz listę dotychczasowych laureatów znaleźć można w folderze do pobrania www.polskieszlakiwodne.pl. Liczę, iż zgłoszeń będzie równie wiele, jak za ubiegły rok, lecz laureatów mniej, bo zgadzam się z opiniami, iż nagród nie należy nadmiernie mnożyć. Proszę także, by nadsyłać przykłady nie-przyjaznych brzegów. Wprawdzie w tej kategorii nagród nie przyznajemy, ale dość skutecznie staramy się zawstydzać pechowców.

Liczę, iż portal będzie przyjacielem przyjaznych brzegów, podobnie jak jego czytelnicy. To w naszym wspólnym interesie!

Mirek Czerny
#1 | Apis dnia 10.06.2012 08:28
Nasz portal objął patronatem medialnym Konkurs o Nagrodę Przyjaznego Brzegu. Będziemy więc na bieżąco zamieszczać wszelkie informacje dotyczące jego przebiegu od zgłoszeń kandydatur po wyniki końcowe.
#2 | przylodz dnia 10.06.2012 20:12
Mirku, masz moje szczere uznanie. Twoja inicjatywa przynosi wymierne korzyści. Coraz więcej "przyjaznych brzegów nad naszymi akwenami. Podaj proszę zasady zgłaszania kandydatów do tej uznanej już i prestiżowej nagrody. Proszę też napisz gdzie można zglaszać te kandydatury.
#3 | sekwana 2005 dnia 11.06.2012 15:11
Jestem za, a nawet przeciw... To nie moja prywatna inicjatywa i zasługa. Wielu fajnych ludzi zaangażowało się "ponad podziałami". I wielka frajda, gdy są laureaci ceniący nagrodę symboliczną bardziej niż bankowy przelew. Na polskich szlakach wodnych jest zakładka "Przyjaznego Brzegu", tam trzeba szukać info o konkursie, najlepiej w folderze do pobrania http://www.polski...&typ=2 Są tam laureaci dotychczasowych edycji, bo "rypleje" dawać będziemy dopiero w X edycji, w ramach Nagród X-lecia... Jak można się przekonać, premiujemy przede wszystkim inwestycje w budowę nowych przystani, ale i także np. inicjatywy związane z promocją polskich dróg wodnych czy ich czystością. A zgłaszać można do mnie także za pośrednictwem tego serwisu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL