Zbigniew Ptak w Radzie ds Promocji ŻeglugiDrukuj

Zbigniew Ptak, przewodniczący rady powiatu nowodworskiego, inicjator rewitalizacji szlaków wodnych w Delcie Wisły, został członkiem Rady ds. Promocji Żeglugi Śródlądowej w Ministerstwie Transportu.

- Będę się starał, by w resorcie cały czas aktualna była kwestia rozwoju transportu śródlądowego - zaznacza nowy doradca ministra Sławomira Nowaka.

Zbigniew Ptak to również pracownik biura rozwoju dróg wodnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Od lat 90 promował ideę turystycznego zagospodarowania akwenów na Żuławach i Mierzei Wiślanej. Doprowadził do zaplanowania i realizacji programu budowy i modernizacji infrastruktury żeglarskiej w regionie, tzw. Pętli Żuławskiej.

- Turystyka jest ważna, ale jeszcze większe znaczenie będzie miał rozwój transportu szlakami śródlądowymi - zaznacza Zbigniew Ptak.

- Pracujemy nad koncepcją tzw. pomorskich wrót transportowych. Chodzi o to, żeby wykorzystać korzystne położenie trójmiejskich portów w pobliżu rzeki Wisły.

Dzięki temu będzie można transportować fracht zawijający do portów morskich w głąb kraju, szlakiem śródlądowym.

- Kontenery zabierać będą barki, a nie jak obecnie, samochody ciężarowe - mówi Ptak. - Będzie to rozwiązanie znacznie tańsze (przy obecnych, rosnących cenach paliwa), efektywne (barka jest w stanie zabrać tyle towaru co kilkadziesiąt samochodów) i bezpieczniejsze, także dla środowiska). Myślę, że region skorzysta na realizacji tego projektu. Na zdjęciu: Zbigniew Ptak przyjmuje nominację do Rady z rąk Anny Wypych-Namiotko.

#1 | koj dnia 01.06.2012 10:45
Czyli już na Dolniej Wiśle zrozumieli o co chodzi, nawet Warszawa się powoli budzi z letargu - coś się wspomina o Kaskadzie Dolnej Wisły...zobaczymy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL