Piana Bosmana coraz lepszaDrukujSprawdza się stare powiedzenie "wino im starsze tym lepsze". W tym przypadku przekładając na wodniacką imprezę brzmi ono tak: "z upływem lat impreza staje się coraz bardziej atrakcyjna ". Jest ona organizowana co prawda dopiero po raz drugi, ale już można było zobaczyć i odczuć, jak z wiekiem nabiera rozmachu i ogłady. Jej największym sukcesem jest akceptacja lokalnej społeczności - co było zewsząd słychać - zadowolonej, że nareszcie coś się ciekawego nad Odrą dzieje.

Idea połączenia dwudniowej imprezy wodniackiej z piknikiem dla ludności jest strzałem w dziesiątkę, a było wszystko czego dusza pragnie, i dla ducha i dla ciała. Jedynym małym minusem był brak akcentu historycznego łączącego regiony Oławy i Brzegu z rzeką Odrą. wielka to szkoda, gdyż licznie zgromadzonej tu młodzieży na pewno przy okazji zabawy przydała by się odrobina wiedzy o wodniackich korzeniach w regionie. Dobrze by było, aby organizatorzy w przyszłorocznej imprezie uzupełnili tę małą lukę w historycznej świadomości społeczeństwa. Poniżej impresja filmowa z parady jednostek:
A póki co wszystkich, którzy kochają sporty wodne oraz rekreację związaną z wodą, gorąco zachęcam do odwiedzenia Ścinawy Polskiej w przyszłym roku w trakcie trwania "Piany Bosmana", bo to naprawdę duża i ciekawa impreza - chyba jedyna w regionie dolnośląskim (i także opolskim) zorganizowana z takim rozmachem. Ogromne brawa dla organizatorów.

Janusz Fąfara, Andrzej Podgórski
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL