Jacht z siatkobetonu na majowym spotkaniu BractwaDrukuj

Zdzichu Rudziewicz, nasz brat od zawsze, kiedyś kapitan ż.ś. - obecnie wrocławski przedsiębiorca, przypłynął pod NADBORA zbudowanym przez siebie jachtem motorowym o wdzięcznej nazwie HIPOPOTAM (od obłych kształtów tego 12 metrowego, bardzo wygodnego statku).

Kadłub zbudowany na bazie trimarana powleczony siatko-betonem, mogącym pływać do 8 stopni skali B. Krótka wycieczka po WWW potwierdziła dobre cechy manewrowe i duże możliwości. Wyjątkowy statek. Zainteresowani czarterem mile widziani. Zdzichowi gratulujemy pomysłu i determinacji przy budowie oraz życzymy aby HIPOPOTAM sprawdzał się w każdych warunkach.

Od prawej- Zdzichu Rudziewicz, Staszek Partyka i Zbyszek Priebe na rufie HIPKA

Rysiu Majewicz poinformował o przygotowywanym projekcie ustawy Prawo wodne, który wnosi o dokonanie wielu zmian w strukturze gospodarki wodnej, utrzymania i zarządzania, a dotychczasowe kompetencje KZGW, RZGW, UŻŚ przekazane mają być specjalnie do tego celu powołanemu podmiotowi, na wzór istniejących rozwiązań w innych krajach europejskich.

Przekazanym przez Mariana Busza z Bydgoszczy księgozbiorem i filmoteką zajmą się zajmą się nasi bracia Wojtek Kato i Bronek Kotwicki. Oczywiście, z tych zbiorów mogą korzystać wszyscy zainteresowani po porozumieniu się z Wojtkiem i Bronkiem (tel.Wojtka-501-381 197). Zrobiono dobry początek; czekamy na dalsze tytuły i materiały. Na pokład dotarł też zbiór miesięcznika NASZE MORZE (komplet) od Witka Szabłowskiego z Berlina. Obu ofiarodawcom dziękujemy a o przekazane zbiory zadbamy jak o własne.

Więcej o majowym spotkaniu bractwa - tzs.zegluga-rzeczna.pl

Zbyszek Priebe
Bractwo Mokrego Pokładu
Foto. Z. Priebe
#1 | baca_young dnia 27.05.2012 02:42
A ile kosztuje to..."mile widziane zainteresowanie czarterem"?. Tak... z ciekawości tylko pytam Smile (chyba nie tylko własnej)
#2 | aa1975 dnia 21.06.2012 12:52
A można coś więcej o samej konstrukcji, wymiary, koszty budowy, kto jest konstruktorem, gdzie można dostać dokumentację itp. Pytam, bo sam się ostatnio zainteresowałem czymś w podobnym stylu ...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL