Była Odratrans, jest OT LogisticsDrukuj

Mająca siedzibę w Szczecinie grupa logistyczna Odratrans zmieniła nazwę na OT Logistics. To konsekwencja rozwoju spółki, w tym poczynionych inwestycji. W związku z wprowadzeniem nowej nazwy zmieniło się także logo grupy.

OT Logistics, znana dotąd jako Odratrans, to polska grupa transportowa o zasięgu międzynarodowym, zajmująca się logistyką, transportem i spedycją. Jest liderem na rynku śródlądowego transportu w Polsce i ma silną pozycję na tym rynku w Niemczech. W 2007 roku grupa przejęła Deutsche Binnenreederei AG, ważnego niemieckiego operatora transportu rzecznego. Inwestycja miała wartość ok. 63 mln zł. Dało to spółce pozycję jednego z czterech największych polskich inwestorów w Niemczech. Grupa ma ponadto udziały w Porcie Handlowym Świnoujście. Planuje też następne inwestycje.

– Zmiana nazwy to kolejny etap rozwoju naszej firmy – twierdzi Piotr Chajderowski, prezes OT Logistics. – Po wielu akwizycjach, w tym na rynku niemieckim, z lokalnego polskiego przewoźnika rzecznego staliśmy się wielką grupą logistyczno–spedycyjną działającą w wymiarze międzynarodowym. Chcemy, aby nazwa lepiej oddawała profil naszej działalności, choć ogromną wagę przywiązujemy do tradycji Odratrans. Do tej tradycji nawiązuje zarówno nowa nazwa, jak i nowe logo.

Zmiany zapowiadane były od dłuższego czasu. Są związane m.in. z planami debiutu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, który nastąpi wczesną jesienią tego roku.
Przypomnijmy, że w lutym br. spółka weszła na rynek obligacji Catalyst, wprowadzając trzyletnie papiery dłużne o wartości 60 mln zł.

W 2011 roku przychody grupy wyniosły ok. pół miliarda zł, a zysk netto – blisko 27,5 mln zł. Zatrudnia ona prawie 1000 pracowników, posiada ponad 800 jednostek pływających o łącznej ładowności 325 tys. ton. Właścicielami OT Logistics są I Fundusz MISTRAL (75 proc. akcji) oraz Krokus PE (25 proc.).

Formalnie spółka zacznie używać nowej nazwy po decyzji Krajowego Sądu Rejestracyjnego o jej wpisie do rejestru. Stosowne wnioski zostały już złożone.

24kurier.pl
foto.: Janusz Fąfara
#1 | hoodyy dnia 16.05.2012 08:38
Czy ja dobrze widze? Czy w nowym logo jest slowo inteligentna? hahahahaha Grin

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL