Wał KozanówDrukuj

Od marca br. firma Ziajka zaczęła przejmować tereny od miasta i jednocześnie zaczęły się prace rozbiórkowe na ogródkach działkowych oraz przygotowywać teren budowy pod budowę wału przeciwpowodziowego. Inwestorem są trzy podmioty – Miasto Wrocław wyłoży większą część, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska da ponad 5,6 mln zł i kolejne 5 mln które wpłyną z dotacji rządowego "Programu dla Odry 2006". Do przetargu stanęło dziewięć firm a inwestor wybrał firmę Ziajka, która złożyła najniższą ofertę (chce wybudować wał za 22 mln złotych). Budowany wał ma mieć u podstawy 30 metrów szerokości, a w najwyższym punkcie 4 metry szerokości, całkowita długość wału ma mieć ponad kilometr i przebiegać będzie od mostu Maślickiego nad Ślęzą wzdłuż ul Nadrzecznej, Gwareckiej, Ignuta do komisariatu policji przy ul. Połbina.

Ponadto wykonawca ma przebudować kolektor ściekowy, wybudować drogę serwisową , przejazdy nad skrzyżowaniami z drogami lokalnymi, bulwar na koronie wału który ma być połączony już z istniejącymi bulwarami ( ? ) tak by tworzyły spójną całość. Zakończenie budowy firma Ziajka planuje przed wakacjami 2013 roku.

Źródło : Gazeta Wrocławska


Przypomnieć chcę, że wielka woda na Kozanowie pojawiła się dwukrotnie, najpierw w lipcu 1997 roku i ponownie w maju 2010 roku i dwukrotnie to nie woda bezpośrednio z Odry podtopiła część osiedla lecz spowodował to efekt cofki i wdarcie się wód odrzańskich w koryto Ślęzy.Ponadto w 2010 roku do zalania osiedla przyczyniła się pośrednio również niwelacja terenu pod przeprawę eksploatacyjną nad Ślęzą podczas budowy obwodnicy autostradowej.

Janusz Fąfara
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL