Wiceminister transportu świętowała urodziny Kim Ir SenaDrukuj

Wiceminister transportu Anna Wypych-Namiotko świętowała setną rocznicę urodzin zmarłego Wielkiego Wodza Korei Północnej Prezydenta Kim Ir Sena - donosi Radio ZET. Została zaproszona do ambasady na bankiet, gdyż Polska ma udziały w jednej z północnokoreańskich spółek.

Polska ma połowę udziałów w Koreańsko-Polskim Towarzystwie Żeglugowym Chopol. Spółka powstała w 1987 roku i zajmuje się transportem morskim. Obecnie ma jeden statek, który operuje na Pacyfiku i Oceanie Indyjskim. Wskazuje się, że utrzymywanie firmy ma sens, gdyż może ona stać się przyczółkiem ekonomicznym naszego kraj, gdyby kiedyś Korea Północna otworzyła się na świat.

Minister transportu Sławomir Nowak przyznał, że sytuacja była niezręcznością. Korea Północna od ponad 60 lat znajduje się pod totalitarnymi rządami rodziny Kimów.

- Poza wszystkim jako minister polskiego rządu powinna zwracać uwagę na kontekst polityczny, a on jest niezręczny i oczywiście taka sytuacja, i taka obecność nie powinna była mieć miejsca. Udzieliłem jej reprymendy w tej sprawie. Rozumie swój błąd - mówi radiu Sławomir Nowak.

Tej sytuacji nie rozumie były wiceminister spraw zagranicznych a obecny poseł PIS Krzysztof Szczerski. Mówi, że na tego typu spotkania mógłby pójść przedstawiciel MSZ, bo Polska utrzymuje formalne stosunki dyplomatyczne z Koreą Północną. "Osobista obecność wiceministra transportu jest jego osobistym gestem, nie wymaganym przez dyplomacje ani kurtuazję dyplomatyczną." - uważa Szczerski.

#1 | koj dnia 16.04.2012 16:09
Czy płakała po Wielkim Wodzu Korei Północnej Prezydencie Kim Ir Senie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL