Żeglugowa wiosna: "Johannes Brahms" w SzczecinieDrukuj

Dzisiaj około godziny 18.30 przypłynie do Szczecina śródlądowy statek pasażerski "Johannes Brahms". Statek będzie cumował przy nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego do wtorku 27 marca do godziny 11.30. Na pokładzie jednostki przypłynie 68 pasażerów oraz 23 członków załogi. Będzie to pierwsze zawinięcie statku wycieczkowego do Szczecina w sezonie 2012.

Łącznie spodziewanych jest blisko 90 zawinięć realizowanych przez 9 jednostek. Sezon zakończy wizyta "Johanessa Brahmsa" w dniu 10 października. Szczecin jest jednym z portów odwiedzanych przez statek w trakcie jego siedmiodniowego rejsu z Berlina do Stralsundu. Statek został zbudowany w 1998 roku i pływa pod banderą niemiecką. Maksymalnie może zabrać 84 pasażerów w 42 kabinach. Każda kabina wyposażona jest w dwa łóżka, pełen węzeł sanitarny, telefon, telewizor, barek, sejf oraz klimatyzację.

Jednostka ma długość 82 metry, szerokość 9,5 metra oraz zanurzenie około 1,30 metra. wymiary te umożliwiają skorzystanie z podnośni statków w niemieckim Niederfinow i przepłynięcie z kanału Odra-Havela dalej w kierunku Odry. Jednostka typu Mv Johaness Brahms jest obecnie największą jaka może skorzystać z podnośni, ale już od 2014 roku powinna być dostępna nowa podnośnia, która będzie mogła obsługiwać jeszcze większe jednostki. Porty ujścia Odry, jak np. Szczecin, to jedyne porty morskie w Polsce, które dzięki połączeniu z drogami śródlądowymi Niemiec umożliwiają transport ładunków oraz przewóz pasażerów do/z Zachodniej Europy. W trakcie zawinięć śródlądowych statków pasażerskich do Szczecina spodziewamy się wizyty ponad 8000 osób. Będą to obywatele głównie z Niemiec, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii.

źródło: morzaioceany.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL