Odra wreszcie wspólną sprawą?Drukuj

Prof. Ryszard Legutko skierował listy do 29 samorządów nadodrzańskich z prośbą o wsparcia dla idei wpisania rzeki Odry na listę inwestycji priorytetowych TEN-T. Inicjatywa eurodeputowanego dotycząca Odrzańskiej Drogi Wodnej jest kontynuacją działań ustalonych podczas konferencji "Odra – 854 km możliwości", która miała miejsce 21 lutego br. we Wrocławiu.

Jak mówi europoseł Prof. Ryszard Legutko - konferencja ta, jest kolejną z cyklu spotkań poświęconych strategicznym zagadnieniom rozwoju Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Spotkania odbywają się pod szyldem Instytutu Wspólne Sprawy.

Jestem przekonany, o potrzebie zaangażowania się w tę ideę przez różne środowiska eksperckie. Tematy obecnej oraz przyszłych konferencji z cyklu „Wspólne sprawy”, które będą organizowane w ciągu najbliższych lat, skupiać się będą wokół zagadnień ściśle merytorycznych, których korzystnego rozwiązania domaga się racja stanu.

Obserwując codzienną praktykę polityczną w Polsce można odnieść wrażenie, że właśnie najważniejsze cele liczą się w mniejszym stopniu. Chęć przeciwstawienia się tej praktyce jest moim głównym motywem, którym kierowałem się przy powołaniu Instytutu Wspólne Sprawy.

Mam nadzieję, że dyskusja na konferencji zaowocuje listą wniosków, oczekiwań i postulatów, których adresatami będą rząd, posłowie i senatorowie, władze samorządowe, władze spółki, a także przedstawiciele Polski w Parlamencie Europejskim. Mam także nadzieję, że wypracowane wspólnie postulaty trafią do właściwych adresatów i zostaną przez nich wykorzystane dla naszego wspólnego dobra. Więcej: www.wspolnesprawy.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL