Stopień wodny "Decin" powstanie na Łabie w CzechachDrukuj

Ministerstwo środowiska Republiki Czeskiej poinformowało niemiecką Dyrekcję Wodno-żeglugową Wschód (WSD-Ost), ze ocena oddziaływania na środowisko dla zbudowania stopnia wodnego Decin na Łabie została uzupełniona. Odpowiednie dokumenty zostaną oficjalnie przekazane także stronie niemieckiej do dnia 4 kwietnia 2012.

Od 5 marca 2012 planuje się oficjalne, czesko-niemieckie rozmowy w tej sprawie w Pirnie, Dreźnie i Magdeburgu. Na bieżąco będą się też ukazywać informacje na stronie WSD Ost - www.wsd-ost.wsv.de/aktuelles. Dokumentacja, którą czeska strona udostępni także w języku niemieckim dotyczy m.in. wkroczenia na teren obszarów Natura 2000.

Dyrekcja Dróg Wodnych Republiki Czeskiej planuje wybudowanie stopnia Decin na czeskim odcinku Łaby - w km 98.98 (żeglugowym) czyli w km 737.02 rzeki. Wczesniej - w maju 2011 - czeskie ministerstwo środowiska zwróciło Dyrekcj Dróg Wodnych dokumentację tego stopnia do uzupełnienia.

źródło: wsv.de
#1 | wanoga dnia 03.03.2012 09:03
Mamy niepowtarzalną okazję przyjrzenia się, jak po za granicami naszego kochanego (k)raju pogodzą obszary Natury 2000 z rozwojem struktury hydrotechnicznej i transportowej. Ja nie przypuszczam, że nastąpi tam zaniechanie rozpoczętych inwestycji z powodu niedostosowanych do jesiotrów przepławek.
P.S. Kapitan, Ś.P. Adam Reszka, kiedyś tu przypomniał, że ostatniego jesiotra żyjącego w polskich rzekach złowiono prawie 58 lat temu, i to było pod Warszawą czyli w Wiśle. A ogólnie rzecz ujmując - jesiotry w Polsce mają się dobrze, ale są to jesiotry sztucznie wylęgane i hodowane na paszach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL