Czyżby nowa strategia transportowa?Drukuj

Minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak przedstawił przed sejmową komisją infrastruktury podsumowanie sprawowania swego urzędu przez ostatni 100 dni.

- W krótkim czasie musiałem podzielić swoją pracę na działania natychmiastowe i długofalowe. Chcemy być odpowiednio przygotowani na kolejną perspektywę budżetową Unii Europejskiej. Prowadzimy już prace nad nową strategią rozwoju transportu - poinformował w Sejmie Nowak. Jak podał, w prace nad tym dokumentem resort zaangażował Tadeusza Syryjczyka.

- Jestem już po rozmowach z ekspertami w tym zakresie. Poprosiłem już pana ministra Syryjczyka o objęcie patronatu nad tworzeniem tego dokumentu, będzie on konsultantem w tych pracach - mówił Nowak, podczas posiedzenia komisji infrastruktury, na którym podsumował on działalność swojego resortu przez 100 dni funkcjonowania drugiego rządu Donalda Tuska.

- Prace nad strategią są już na zaawansowanym etapie. Obejmuje ona nie tylko drogownictwo, ale i transport kolejowy, lotniczy, morski i wodny śródlądowy. Uwzględniamy też opinie ekspertów. Tadeusz Syryjczyk jest uznanym autorytetem w tych sprawach - podkreślił Nowak.

- Strategia będzie podstawą dla planowania sieci dróg, linii kolejowych, lotnisk i torów wodnych - dodał minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

#1 | zbychu1949 dnia 02.03.2012 20:38
Tylko żeby nie wzięli do konsultacji tego typka Tomasza Podgajnika.
#2 | Apis dnia 02.03.2012 21:17
W grudniu zrobili już nową wersję:
http://bip.transp...2_2011.pdf
Polecam rozdział 4.1.3 Transport wodny śródlądowy - strona 63

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL