Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Posłowie wreszcie wezmą się za OdręDrukuj

Parlamentarny Zespół Przyjaciół Odry powstał z inicjatywy kędzierzyńskiej posłanki PO Brygidy Kolendy-Łabuś. Jego członkami zostało dziesięciu posłów i senatorów z Opolszczyzny i dwóch parlamentarzystów spoza województwa.

- Odra to nasz skarb, z którego nie korzystamy tak, jak moglibyśmy - mówiła posłanka na środowej konferencji prasowej poświęconej m. in. Odrze.

Posłanka Kolenda-Łabuś podkreśla, że nie można się odwracać od Odry. Obok jej asystent Piotr Gabrysz. (fot. Daniel Polak)

Zespół będzie się zajmował m. in. sprawą poszerzenia żeglowności tej rzeki i możliwości wykorzystania jej turystycznie. - Razem będziemy też działali na rzecz poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego - mówiła posłanka Kolenda-Łabuś.

Jedną z pierwszych spraw, jakimi się zajmie będzie apel o wpisanie tzw. Odrzańskiej Drogi Wodnej w Transeuropejską Sieć Transportową. Okazało się bowiem, że projekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego dotyczący rozwoju sieci pomija te rzeki, które mają gorszą, niż IV klasę żeglowności.

- Taki projekt w praktyce pozbawia nas możliwości wsparcia finansowego z Unii Europejskiej na inwestycje związane z żeglugą - zaznacza Andrzej Kopacki, dyrektor biura poselskiego posłanki Kolendy-Łabuś.

Kopacki był kilka dni temu na konferencji we Wrocławiu, która była poświęcona właśnie temu problemowi. - Ten czarny scenariusz może oznaczać marginalizację Odry, czego byśmy nie chcieli - dodaje.

Gdyby projekt Parlamentu Europejskiego został zrealizowany w takiej formie, w jakiej został przygotowany, na unijne wsparcie mogłyby liczyć tylko inwestycje przy granicy z Niemcami i w okolicach Szczecina. Podobnego problemu nie mają Czesi, Węgrzy, Rumuni, Austriacy i Niemcy. Tamtejsze główne drogi wodne znalazły się na planach Transeuropejskiej Sieci Transportowej i mogą liczyć na wsparcie w wysokości wielu milionów euro.

Tomasz Kapica - nto.pl
#1 | Ziomal dnia 26.02.2012 08:40
Panie i Panowie Posłowie życzę powodzenia-bardzo was polubiłem !!!!!!!!!
#2 | zwierusinski dnia 26.02.2012 11:51
Coś się wydaje że są to tylko pobożne życzenia.A efektów jak nie było tak dalej nie ma.Jedno z życzeń Malczyce,tyle lat chyba już wystarczy żeby dokończyć.
#3 | egonzeglarz dnia 27.02.2012 23:47
przecież to bicie piany już nawet nie śmieszy...tylko wk.....a

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL