Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Ziomal
20.09.2019

Wigilijne wspomnienie o AdamieDrukuj

24. grudnia... Wigilia Bożego Narodzenia. Ale także dzień Urodzin i Imienin śp. Adama Reszki - dobrego ducha tej strony i jednego z najaktywniejszych jej współtwórców. Dzień Wigilii był dla nas wszystkich także dniem Adama - składaliśmy Mu życzenia długich lat życia i nikt z nas nie dopuszczał do siebie myśli, że Go zabraknie...

To pierwsza Wigilia bez Niego. Przepłynął swoją Rzekę Życia i dotarł do Portu Przeznaczenia. Wspomnijmy wszyscy w tym dniu Tego, którego obwołaliśmy Naszym Patronem. Przeczytajmy wspomnienie o Nim, które na prośbę Wnuczki - także członkini naszej Załogi - i jej Mamy (siostry Adama) - zamieściłem na naszej stronie: http://www.zegluga-rzeczna.pl/articles.php?article_id=457

Brak nam Ciebie, Adamie...
#1 | Apis dnia 24.12.2011 08:31
Rok temu Adamie byłeś wśród nas. Wiedzieliśmy o Twojej chorobie, ale wszyscy byliśmy optymistami. Składaliśmy Ci życzenia szybkiego powrotu na nasz pokład. Ponad 1200 razy czytano newsa o Twoich Urodzinach, posypało się wiele serdeczności....
http://www.zeglug...admore=836

www.zegluga-rzeczna.pl/images/news/adam_reszka2a.jpg

Żartowaliśmy serdecznie, bo poprzez analogię do Twojego nazwiska nawet wybiliśmy okolicznościową monetę...

Jak wielu twierdzi - ten portal bez Ciebie już nie jest taki sam. Spoczywaj w pokoju. W naszej pamięci zawsze masz miejsce przy kei.
#2 | koj dnia 24.12.2011 11:07
Bardzo mi Go brakuje...smutno...
#3 | Fidelis dnia 24.12.2011 12:38
W dniu urodzin naszego nieodżałowanego przyjaciela ś/p Adama Reszki ,niech płyną w za światy,najlepsze życzenia, gdzie bólu już nie ma .Pragniemy z głębi naszych zbolałych serc,być wdzięczni, naszemu komandorowi bez, którego nasza żeglugowa strona, nieco wyszczuplała.Mimo wszystko pamiętamy i pamiętać będziemy.Przykrym jest to, Stary Wiślaku,że już nie spotkamy się na Wiślanym szlaku.Wdzięczny za Twoją przyjażń , przyjmij odemnie odwieczną polską modlitwę - ,,Santa Maryja, Mater Dei,ora pro nobis pekatoribus...". Pokój Ci wieczny,w wiecznej krajnie,gzie bólu nie ma i łza nie płynie.
Zawsze Semper Twój uczeń
kpt.żś.Stanisław Fidelis z Płocka.
#4 | zygasz69 dnia 24.12.2011 20:55
Człowiek encyklopedia, człowiek - legenda.Niezwykłej kultury i wrażliwości. Pasjonat i wzór do naśladowania. Jego już nie ma wśród nas, ale wiedza, autorytet, niebywały podziw jakim Go darzymy - pozostaną na bardzo długo.
Nie sposób zapomnieć. Jesteś ciągle wśród nas Komandorze.
#5 | nawigator dnia 25.12.2011 10:12
Myślę, że nasze środowisko (za pośrednictwem jednej z organizacji branżowych/ fundacji) powinno wystąpić do Mennicy Polskiej z wnioskiem o wybicie okolicznościowej monety poświęconej Ś.P. Adamowi Reszce.
#6 | sekwana 2005 dnia 28.12.2011 01:42
Nigdy nie ośmieliłem się mimo znanej mojej bezczelności powiedzieć Mu "Adamie" - wystarczyła mi duma, że On mnie "tykał", po imieniu się zwracał.
Ja bez szacunku często myślę o pomnikach, tablicach, innych aktach strzelistych odlewanych w kruszcach, potem przetapianych. A może serwis mylnie mający adres "zegluga-rzeczna" - bo jest ogólnopolski, by zainicjował nagrodę Jego imienia? Za rozsądne i pożyteczne inicjatywy? Pan Adam był pragmatykiem, nawet jeśli lubił gawędzić. Choć lekarze nie pozwalają, przy takiej okazji bym dyspensę na odrobinę grogu miał. Niedługo targi Wiatr i Woda. Przy okazji wręczania nagrod Przyjaznego Brzegu przytuliłbym nagrodę im. Kapitana Adama Reszki.
#7 | Apis dnia 28.12.2011 10:59
Dziękuję Mirku za doskonałą sugestię. Nagroda im. kpt. Adama Reszki za rozsądne i pożyteczne inicjatywy dotyczące polskich dróg wodnych jest świetnym pomysłem na uczczenie Jego pamięci i Jego dążeń, które powinniśmy kontynuować.
#8 | sekwana 2005 dnia 31.12.2011 06:28
No to pomyślmy o tym bardzo serio, czasu wcale nie tak wiele. Wierzę, iż Pan Adam by poparł, dalej gdzieś będący "pod parą". Zbierajmy propozycje. Przy 8 edycjach Przyjaznego Brzegu mam nieco doświadczeń w porównywaniu kandydatów nieporównywalnych...
W obecnej nie tylko mamy rekordową ilość zgłoszeń, ale "dziewicze" zachowania niektórych naszych przyjaciół "a może ja jeszcze nie zasłużyłem?"
#9 | Apis dnia 31.12.2011 08:32
Dla mnie kandydatem nr1 jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej i Zbyszek Siedlarz za konsekwencję w dążeniu do rewitalizacji szlaku żeglownego Górnej Wisły i doprowadzenie do podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy Stopnia Wodnego Niepołomice. Mam też już wstępne ustalenia w sprawie wykonania symbolicznej nagrody i pracuję nad jej projektem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL