Stowarzyszenie Absolwentów zaznacza swą obecność we WrocławiuDrukuj

Kilka tygodni temu we Wrocławiu odbyła się sesja Rady Miejskiej poświęcona przywróceniu w naszym mieście techników, w tym zawodu technika żeglugi śródlądowej. Sesja ta nie wyróżniała się niczym szczególnym od innych. Tematyka, choć nam bliska, daleko odbiegała od tematów dnia codziennego mieszkańców miasta.

Pomimo to, że było to sesja taka jak inne w mediach wrocławskich rozgorzała dyskusja na temat zasadności ponownego reaktywowania we Wrocławiu technikum żeglugi śródlądowej. Na forum publicznych mediów przedstawiano liczne argumenty przemawiające za potrzebą kształcenia we Wrocławiu marynarzy śródlądowych. Informacje i dyskusje na ten temat przetoczyły się w ciągu paru dni przez wszystkie wrocławskie gazety, a także pojawiły się w telewizji.
Z pewnością wielu z nas zastanawia się skąd tak duże zainteresowanie sprawą marynarzy śródlądowych. Muszę z satysfakcją oznajmić wszystkim Szanownym członkom i sympatykom Stowarzyszenie Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych Żeglugi Śródlądowej , że jest to Wasza zasługa. Dzięki Kolegów determinacji i rozsądkowi na prezesa Stowarzyszenia została wybrana osoba, która samotnie wyruszyła na podbój wrocławskich mediów i zainteresowała je dawno straconą, również dla nas, sprawą. Ogromne osobiste zaangażowanie Pana Prezesa Waldemara Rybickiego obudziło wspomnienia mieszkańców o szkole „spławików”.
Pierwsze oficjalne wystąpienia Prezesa Stowarzyszenia upewniło wszystkich zainteresowanych, że kocha on pamięć o naszej szkole i że nie obojętna jest mu przyszłość żeglugi śródlądowej. Zaprezentował on nieznane dotąd nikomu Stowarzyszenie jako jednolite zwarte środowiska „wodniaków”, które z nostalgią wspomina szkołę, potrafi racjonalnie patrzeć w przyszłość, które jednoczy się wokół ważnych spraw i osiągać istotne cele.

Tą drogą w imieniu wszystkich marynarzy i armatorów śródlądowych, dla których istotny jest rozwój żeglugi w Polsce pragnę bardzo gorąco podziękować
Panu Prezesowi Waldemarowi Rybickiemu
i życzyć mu wielu sukcesów osobistych i zawodowych. Pragnę także złożyć życzenia wszystkim Szanownym członkom i sympatykom Stowarzyszenie Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych Żeglugi Śródlądowej aby pamiętali o pozytywnym wrażeniu jakie jeszcze istnieje o spadkobiercach tradycji szkół żeglugi śródlądowej wśród mieszkańców Wrocławia.

d r J a n P y ś
p.o. dyrektora
URZĘDU ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ

Apis
<
#1 | Apis w 13.02.2007 11:18
Po wyjaśnieniu "chwilowych" nieporozumień i osobistej rozmowie z Prezesem Waldemarem Rybickim - nasz portal - tak jak dotychczas to czynił - będzie udzielał stale medialnego wsparcia Stowarzyszeniu Absolwentów.

Link do strony Stowarzyszenia jest w stopce serwisu (u dołu strony).

Andrzej Podgórski - "Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś jutro"
Zbigniew Toporowicz
<
#2 | Zbigniew Toporowicz w 13.02.2007 11:30
Andrzej,
jako Sekretarz dziekuje bardzo za wszystko co było do tej pory i mam nadzieje ze nasza wspólpraca będzie dalej o wiele lepsz ku chwale absolwentów
Zbyszek
<
#3 | 5 w 13.02.2007 13:54
Szanowni Państwo !
Proszę nie zapominajcie, że od początku jestem na tej stronie jako przedstawiciel Stowarzyszenia i to w randze v-ce Prezesa.
Nigdy nie przerwaliśmy współpracy ze Stowarzyszeniem.
To my tutaj codziennie dajemy przykłady jak ważna jest dla tej branży promocja i reklama.To my absolwenci piszemy o naszych losach w kraju i za granicą nie wdając sie w bezsensowne dyskusje o niczym.
Tylko my mamy coś konkretnego do powiedzenia na temat Szkoły, która już nie istnieje a która może powstać.
Nigdy nie blokowaliśmy żadnej inicjatywy zmierzającej w tym kierunku.
Tylko my praktycy i miłośnicy żeglugi wiemy jak ważne jest, żeby taka Szkoła powstała ponownie w jej " kolebce", tj. we Wrocławiu.
Wielokrotnie apelowałem z tego miejsca, żeby sprawą zajęli się fachowcy.
Musimy w końcu jako Stowarzyszenie powołać taki zespół ludzi na czele z Andrzejem Podgórskim współpracujący bezpośrednio z dr Janem Pysiem.
Kończąc ten komentarz dodam jeszcze, że naprawdę jest to strona Stowarzyszenia Absolwentów , Nauczycieli i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych Zeglugi Sródlądowej we Wrocławiu.
Józef Węgrzyn
M
<
#4 | multinet2000 w 18.02.2007 09:07
Cieszę się Andrzeju,że "idzie ku normalności" i doszło do porozumienia ze Stowarzyszaniem Absolwentów TŻŚ.Przecież właśnie wspólnie możemy więcej dokonać,a o to w końcu chodzi.Zgoda i życzliwość zawsze buduje.Wkładasz wiele wysiłku i prywatnego swojego czasu.Dzięki Ci za to.Jesteś wspaniałym orędownikiem wskrzeszenia tradycji śródlądowej żeglugi.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby napisać komentarz.

Oceny

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.

Żadne oceny nie zostały dodane.
Free counters!