Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Ziomal
20.09.2019

Odratrans spłaci długi?Drukuj

Jak czytamy w serwisie internetowym www.parkiet.com Grupa Kapitałowa ODRATRANS uzyskała 60 mln zł z prywatnej emisji obligacji, które nabyte zostały głównie przez polskie fundusze emerytalne i inwestycyjne. Były to obligacje trzyletnie, które Odratrans chce wprowadzić do obrotu na rynku Catalyst na początku przyszłego roku.

Jak mówi Adam Świtalski, dyrektor ds. strategii i restrukturyzacji Odratransu, zainteresowanie kupnem było większe niż zakładano i w związku z tym ograniczono podaż. Przychód ze sprzedaży walorów firma przeznaczy na spłatę kredytów oraz na inwestycje. Szczegółów nie ujawniono.

Zapowiadane kilka miesięcy temu wejście na giełdę i emisja akcji o wartości 100 mln zł zostaną zapewne przesunięte w czasie, gdyż zdaniem Odratrans prognozy finansowe zakładające ponad 400 mln zł przychodów - w tym 20 mln czystego zysku - są niezagrożone i nie ma po co się spieszyć. Na publiczną sprzedaż akcji firmy nie ma więc szans wcześniej niż w drugim półroczu 2012 roku.

Firma spodziewa się lepszych wyników w roku przyszłym, bo pozyskała nowe kontrakty oraz przeprowadza restrukturyzację dającą znaczne oszczędności w kosztach działalności. Te oszczędności mają różne oblicze... Polecam zwłaszcza komentarze tu:
www.rynekinfrastruktury.pl
#1 | Janusz Fafara dnia 05.12.2011 13:00
Jestem coraz bardziej dumny, że moja skromna osoba stała ogniwem się w łańcuchu dochodzenia Odratransu do planowanych wyników finansowych . Ja, stając się bezwolną kukłą restrukturyzacji z moim byłym wynagrodzeniem wynoszącym około 75 % średniej krajowej doceniam swój wkład w rozwój firmy. Podpis pana Świtalskiego złożony ręką w białej rękawiczce był dla mnie prawdziwą nobilitacją . Jednakże nie zazdroszczę przyszłym emerytom, którzy zawierzyli w fundusze emerytalne i ich akcje skupu obligacji Odratransu. Przypuszczam, że jest to gest polityczny, gdyż sieć pajęczyny panów z opanowaną do perfekcji księgowością kreatywną zatacza coraz większe kręgi. Być może i w ten sposób zarząd Odratransu pozbędzie się takich strupów na pupie jak niechciany budynek dawnej siedziby zarządu we Wrocławiu przy ul. Kleczkowskiej jak i Portu Miejskiego nad którym ciąży nie do końca jasny status - jest zabytkiem czy nie ? A zastawiając te obiekty pod wypuszczane obligacje problem stanie się bezprzedmiotowy.
#2 | Apis dnia 05.12.2011 13:11
Odratrans ma dobry parasol nad sobą: http://past-news....a-nowaka-1

Niegdysiejszy (2007) Szef Gabinetu Politycznego Premiera jest obecnie ministrem transportu. Chajderowski to jego najbliższy kolega...
#3 | Janusz Bialic dnia 06.12.2011 07:51
Aż mnie głowa rozbpolała po przeczytaniu tego.... Mam jeden komentaż: Z TAKIMI DŁUGAMI, ZASTAWIONYMI KREDYTAMI, NO DZIERŻAWCY BEZ PIENĘDZY.... I Z TYM MOŻNA NA GIEŁDĘ?.... Teraz wiem skąd biorą się kryzysy.....
#4 | jacek bozym dnia 06.12.2011 09:25
..."Cuda ,cuda....ogłaszają"...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL