Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Ziomal
20.09.2019

Odsłonięcie tablicy "Ludziom Odry"Drukuj

Pomiędzy Kanałem Nawigacyjnym i Powodziowym we Wrocławiu - na granitowym głazie umieszczona była tablica z napisem: "Pracownikom Odrzańskiej Drogi Wodnej - jej budowniczym, stoczniowcom, marynarzom i portowcom, którzy swoim trudem ożywili Odrę dla Polski. Społeczeństwo Miasta Wrocławia". Odsłonięto ją podczas Dni Morza w czerwcu 1983 roku w 65 lecie Dyrekcji Dróg Wodnych przy Ministerstwie Komunikacji. Mosiężna tablica została skradziona i przez ostatnie dziesięciolecia pomnik był całkowicie pozbawiony swojego przekazu.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Absolwentów TŻŚ i RZGW Wrocław dokonano odtworzenia tablicy pamiątkowej i w dniu 19.11.2011 nastąpiło Ponowne jej odsłonięcie. Na uroczystość przybyli przedstawiciele wszystkich środowisk, którym wciąż jeszcze zależy na ożywieniu Odry jako szlaku transportowego, miejsca pracy i wypoczynku. Nie zabrakło naturalnie absolwentów i nauczycieli pobliskiego niegdyś Technikum Żeglugi śródlądowej. Odsłonięcia tablicy dokonali Beata Głuchowska - z-ca Dyrektora RZGW Wrocław oraz Waldemar Rybicki - prezes Stowarzyszenia Absolwentów TŻŚ.

Więcej fotografii w galerii na stronie Absolwentów z Brucknera 10 - Link, a relacja filmowa poniżej.foto: Zygmunt Szewczyk, film i tekst: Andrzej Podgórski
#1 | Apis dnia 07.12.2011 20:53
Zmieniam od dziś sposób prezentacji filmów na naszej stronie. Przywykłym do obsługi odtwarzaczy na You Tube zapewne przypadnie to do gustu. Poza tym jest lepsza jakość, większy ekranik, a także możliwość włączenia trybu pełnoekranowego.

Miłego oglądania.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL