Hydepark

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
03.10.2019
ZARZĄDZENIE NR 1/2019 DYREKTORA U Ż Ś WE WROCŁAWIU http://edziennik.m
alopolska.uw.gov.p
l/WDU_K/2019/6873/
akt.pdf

mkrakowiak74
01.10.2019
Pracownicy Centrum Operacyjnego w Poznaniu stworzyli graficzną prezentację aktualnych warunków żeglugowych. http://www.poznan.
rzgw.gov.pl/szlaki
-zeglowne/aktualne
-warunki-zeglugowe

Ziomal
27.09.2019

mkrakowiak74
24.09.2019

Ziomal
20.09.2019

Listopad w Bractwie Mokrego PokładuDrukuj
3 listopada spotkaliśmy się znów na WRÓBLINIE. Wszystkie miejsca były zajęte, a to zapewne za sprawą zapowiedzi prelekcji Marcina Jakuba Korzonka o wyprawie rowerowej przez dwie pustynie Kara Kum i Kyzył Kum, którą wraz z kolegą odbyli w 2010 roku. Marcin przybył na spotkanie w towarzystwie swej partnerki Magdaleny, uroczej młodej damy. Tak slajdy jak i krótki film oraz komentarz przybliżyły zebranym tę trudną podróż, zwyczaje, kulturę krajów przez które przebyli. Interesujące. Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi i życzymy wielu udanych eskapad w interesujące miejsca globu.

Również Tadziu Sobiegraj przybył w towarzystwie małżonki Marianny, plastyczki, która wesprze Tadeusza w opracowaniu graficznym kroniki bractwa. Omówiliśmy z Tadeuszem koncepcję "wyprowadzenia kroniki na bieżąco" oraz jej dalszego prowadzenia.

Zyga Szewczyk zrelacjonował przebieg zbiórki funduszy oraz wykonania nowego pomnika nagrobnego Stanisława CYRY Waszczyńskiego, naszego Nauczyciela i Wychowawcy w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych minionego wieku, postaci barwnej, niepowtarzalnej i powszechnie szanowanego przez uczniów Profesora.

Wszystkie prace z tym związane zostały zakończone w III dekadzie października br. Fundusze na ten cel były gromadzone na rachunku zarządu Stowarzyszenia Absolwentów T Ż Ś, a pochodziły z dobrowolnych darowizn byłych uczniów Naszej Szkoły. Szlachetna idea, konsekwencja i koordynacja Zygmunta doprowadziły do znanych efektów. Zyga- w imieniu Kolegów i Bractwa- wielkie dzięki!

Zyga zaproponował kontynuowanie objęcia opieką grobów śp. Nauczycieli, a także naszych Kolegów, którzy odeszli na wieczną wachtę. W tym celu przygotowana zostanie odpowiednia dokumentacja i w porozumieniu z rodzinami umożliwione zostanie zajęcie się tą ideą.

Rysiu Majewicz zgłosił dalsze poprawki do przygotowywanego do druku Przewodnika po Odrze, opracowanego przez Agencję Reklamową GAMA. Przewodnik ma się ukazać wiosną 2012 roku.

Janek Pyś kontynuuje rozmowy w środowisku n.t. lobbingu na rzecz żeglugi. Tym razem zastanawiano nad tym również na spotkaniu. Przyjęto tezę, że o żegludze należy mówić nieustannie na różnych forach i przy rożnych okazjach, wykazując potrzebę jej reaktywacji pozyskując zwolenników dla tej idei.

Odwiedzili nas koledzy Zbyszek Mańkowski z Kędzierzyna - Koźla, Andrzej Samerek z Warszawy, a także Andrzej Solski, po raz pierwszy. Andrzej opisał nam swoją żeglugową drogę oraz obecny czas w "zwijającej się" we Wrocławiu ODRATRANS, której jest wieloletnim pracownikiem. Czytelnicy Gazety Wrocławskiej, w lipcu br.mogli się dowiedzieć o żeglarskich i wodniackich zainteresowaniach Andrzeja; wywiad z Andrzejem zajął całą szpaltę.

Nasz brat Adam Cieszewski, były stoczniowiec, zaprosił na nasze spotkanie swego przyjaciela Wacława Kijowskiego, byłego wioślarza, a obecnie kajakarza i narciarza, sympatyka naszego klubu wodniackiego, człowieka wiecznie aktywnego.

Wacek wraz z Adamem to pionierzy Wrocławia, repatrianci ze Lwowa, od 1946 wrocławianie, mieszkańcy Wielkiej Wyspy, nasi sąsiedzi. Obaj panowie są dobrym przykładem jak utrzymywać znakomitą kondycję w zaawansowanym wieku.Tak trzymać Panowie!

A więc, do grudniowego, opłatkowego spotkania.
Zbyszek Priebe - Bractwo Mokrego Pokładu
foto: Zyga Szewczyk - zygasz69
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL