O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Europanummer oraz ENI

Ostatnia aktualizacja 14 lat temu
TeosTeosAdministrator Administrator
Dodano 14 lat temu
Czasami zdarza się (tak jak mnie dzisiaj ;-)) trafić na zdjęcie barki bez bandery, za to z czytelnym "europanummer". Jak to przetłumaczyć na nazwę kraju ? Wystarczy zerknąć na tą stronę:
http://www.debinnenvaart.nl/binnenvaa...ropanummer i wszystko staje się jasne.
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 14 lat temu
A´hoy Teos!
Mam pytanie za 100 PRL-wskich złotych, czyli za flachę Żytniej.
Pod jaką banderą zarejestrowany jest statek, którym dowodzę?
Nazywa się MS "Werra" i ma Europanummer : 2203964
Pozdrawiam
Edytowany przez x5 dnia 24.11.2009, 14 lat temu
TeosTeosAdministrator Administrator
Dodano 14 lat temu
Cześć Skipper,
podejrzewam że podobnie jak jak pływasz pod niemiecką banderą,
natomiast statek został pewnie kupiony kiedyś od Holendra i nie zmienili numerka. Dlaczego ??? Nie mam pojęcia, widziałem już kilka takich rozbieżności pomiędzy Europanummer a banderą. Są to jednak tylko wyjątki od reguły opisanej na w/w stronie.
Dzięki że zwróciłeś na to uwagę.
Pozdrowienia z Poznania
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 14 lat temu
Hej Teos!
Stawiasz tylko połowę bo tak jest Twoja odpowiedź....
Te wyjątki od reguły prowadzą do "zawrotu głowy" policji wodnej, kapitanatów portowych i naziemnych stacji pilotowych (Postów-Zentrali w Holandii).
Parę lat temu ktoś w UE wymyślił,że statek całe swoje "życie" będzie pływał pod tym samym Euronummerem.
Wszystkie wcześniejsze reguły zostały wrzucone do europejskiego kosza.Tabela,którą przedstawiłeś nadaje się do rozbicia o przysłowiowy kant d....
Obecnie pod holenderskim nr.pływają statki: niemieckie,polskie rumuńskie,...itd.
Tylko Holendrzy pływają pod swoimi nr. bo sami budują flotę i nie kupują od nikogo statków.
Mało tego od paru lat możesz zachować swój nr.tel.kom. i teraz nie wiesz gdzie jest tanio dzwonić.
Obecnie w Niemczech są propozycje zatrzymywania swojego nr.rej.samochodu.To będzie dopiero "dom publiczny".
W tym m-cu byłem w Holandii i miałem już 3 "duże" kontrole policyjne:Terneuzen,Münster,Glückstad, a wcześniej Hamburg,Magdeburg,Hannover,Uelzen i wiesz wszystko OK.
W Münster policjant określił mnie prawdziwym Europejczykiem bo:
-statek pod niemiecką banderą,
-holendrski nr.rejestracyjny
-polska załoga

Tylko,że oni (policja wodna) sami już nie wiedzą co jest grane.
Kiedyś Europa miała granice i był porządek.Teraz jest bez granic i jest fajnie...tylko po co tyle kontroli?
Za chwilę jadę do Brunsbüttel bo przestało w końcu wiać.
Pozdrawiam
-
Edytowany przez x5 dnia 27.11.2009, 14 lat temu
M
matrosUżytkownik Użytkownik
Dodano 14 lat temu
naprawdę namieszane panie Józku.Pozdrawiam
matros-str Krzysiek Skwara +48790488121 bunkerbarge ANTVERPIA
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.