O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Początki w zawodzie

Ostatnia aktualizacja 6 lat temu
brunobrunoUżytkownik Użytkownik
Dodano 16 lat temu
Witam! Na szkółkę to już trochę chyba za późno:) ale zawód "Marynarz" można zdobyć jeszcze na kilka innych sposobów. Młdszym marynarzem może zostać dosłownie każdy kto ma odpowiednie aktualne świadectwo zdrowia i szkolenie BHP przeprowadzone przez armatora który chce przyjąc Cię do pracy. Mając w ręku świadectwo zdrowia, dokument od armatora potwierdzający chęc przyjęcia Cię do parcy i zaswiadczenie o przeszkoleniu BHP udajesz się do UŻŚ w którym to zostanie wydana żeglarska książeczka pracy, uprawniająca Cię do zajmowania stanowiska młodszego marynarza na statkach żeglugi Sródlądowej. Po trzech miesiącach udokumentowanej pracy na statku otrzymujesz Swiadectwo Marynarza Żeglugi Śródlądowej.

Pozdrawiam ;)
P
pwojNowicjusz Nowicjusz
Dodano 16 lat temu
Dziekuje za informacje,
Bedac Mlodszym marynarzem,czy jest mozliwosc doksztlacania sie aby moc isc wyrzej o kazdy szczebel ? jak ten process przebiega.. i ile czasu musi ubiec zeby mozna bylo zdobyc wyszy stopien..
brunobrunoUżytkownik Użytkownik
Dodano 16 lat temu
Tak jak napisałem już wcześniej- po pierwszych 3 miesiąscach pracy na statku jako Młodszy Marynarz należy Ci się awans na Marynarza. Potem trzeba pływać jeszcze pół roku jako już Marynarz, by móc przystąpić do egzaminu na Starszego Marynarza. Następnym świadectwem jest świadectwo Bosmana, które to dostajesz automatycznie po wypływaniu kolejnych 6 miesięcy na stanowisku Starszego Marynarza. By zostać Sternikiem trzeba wypływać kolejnych 6 miecięcy na stanowisku Bosmana lub 12 miesiecy jako Starszy Marynarz i przystąpienic do egzaminu. Oczywisty jest fakt by cały okres praktyki pływania na statku dokumentować w żeglarskiej książeczce pracy ze zgodnością z wpisami w dzienniku pokładowym statku na którym jesteś zamustrowany.
By mieć zaliczony miesiąć pływania należy od 1 do 30 dnia miesiąca przepływac przynajmniej 15 dni.

:D pozdrawiam gorąco i życzę powodzenia :D
marcinkptmarcinkptNowicjusz Nowicjusz
Dodano 16 lat temu
Witam! Oczywiście, że jest możliwość zdobywania wyższych kwalifikacji. Zależy to od posiadanej praktyki i zdawanych egzaminów na poszczególne stopnie. I tak mając kwalifikacje młodszego marynarza i dodatkowo 3 miesiące udokumentowanej praktyki otrzymujesz świadectwo marynarza żegl. śródl.(bez egzaminu) następnie po udokumentowaniu kolejnych 6 m-cy praktyki możesz przystąpić do egzaminu na starszego marynarza, potem kolejne 6 m-cy praktyki i dostajesz bosmana lub 12- m-cy i zdajesz egzamin od razu na sternika, itd. oczywiście całość practyki musisz mieć udokumentowaną w żeglarskiej książeczce pracy.I tak to w dużym skrócie wygląda.
Pozdrawiam,
Marcin K.
P
pwojNowicjusz Nowicjusz
Dodano 16 lat temu
Dziekuje za informacje !!:D
M
MrozekPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 16 lat temu
To sie dopiero nazywa treściwa odpowiedz ;)

Mam pytanie,czy jeśli chodzi o rzeczywiste realia rozpoczynania pracy,chociażby w kraju,jest realne zapotrzebowanie w sezonie na młodszych marynarzy czy panuje przesyt i trzeba sie nastawić na chodzenie po portach i szukanie informacji na miejscu od załóg?Środowisko jest w zasadzie hermetyczne a niestety nie mam stałego kontaktu z obecnie pływającymi.Serdeczne pozdrowienia
P
piotr_elNowicjusz Nowicjusz
Dodano 15 lat temu
Witam Wszystkich i proszę o rady.

Mam 42 lata, nigdy nie pracowałem w żegludze.
Z wykształcenia jestem wiertnikiem, pracowałem jako operator wytłaczarki( produkcja PS i PP ) a obecnie w Supermarkecie jako magazynier.

Chcę pracować w żegludze,także zagranicą( podobno można tam "zarobić) na początek praca w Polsce i w polskich realiach ale od czegoś zacząć trzeba.

Proszę o rady, co zrobić i gdzie się udać by zacząć tę pracę i wreszcie gdzie szukać pracy.

Z góry bardzo dziękuję !!!

Pozdrawiam
G
grzegorzUżytkownik Użytkownik
Dodano 15 lat temu
Kolego!Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na tym forum. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu i poszukać.
P
piotr_elNowicjusz Nowicjusz
Dodano 15 lat temu
Dziękuję za odpowiedź.

Forum przejrzałem i mniej więcej wiem co i jak ale nigdzie nie było napisane czy w moim wieku jest sens zaczynać.

O to mi głównie chodziło.

Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam
przylodzprzylodzWeteran Weteran
Dodano 15 lat temu
Człowieku! Przecież do emerytury masz jeszcze 23 lata, to prawie cwierc wieku. Pytasz, czy warto zaczynać? ZAWSZE WARTO!
G
grzegorzUżytkownik Użytkownik
Dodano 15 lat temu
Niestety ale tak nie do końca ma Pan racje. Nikt o tym nie mówi lub nie wie, ale ta część naszej załogi,która pracuje u de,nl,cz może przejść na pełną emeryturę w wieku 67 lat. Tak wieć kolega piotr_el, w pewnych okolicznościach może mieć troche wiecej czasu niż 23 lata.
P
piotr_elNowicjusz Nowicjusz
Dodano 15 lat temu

Cytat

przylodz napisał/a:
Człowieku! Przecież do emerytury masz jeszcze 23 lata, to prawie cwierc wieku. Pytasz, czy warto zaczynać? ZAWSZE WARTO!


Cytat

Grzegorz napisał/a:Niestety ale tak nie do końca ma Pan racje. Nikt o tym nie mówi lub nie wie, ale ta część naszej załogi,która pracuje u de,nl,cz może przejść na pełną emeryturę w wieku 67 lat. Tak wieć kolega piotr_el, w pewnych okolicznościach może mieć troche wiecej czasu niż 23 lata.


:-))
Faktycznie, w najgorszym wypadku , do emerytury 23 lata, szmat czasu.... nie wpadłem na to...
:-))
ale wiem, że zawsze warto "zacząć coś od nowa", że warto spróbować by potem nie mieć do Siebie żalu, że się nie spróbowało.

Bardzo dziękuję za tak "optymistyczne" wypowiedzi.

Pozdrawiam
przylodzprzylodzWeteran Weteran
Dodano 15 lat temu
Koledzy ze Zbąszyńskiego Klubu Żeglarskiego mają bardzo trafne motto dla swojej działalności, będąc już byłym członkiem tego szacownego i znakomitego klubu polecam lekturę tego motta, a także stosowanie się do niego:
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,
czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj."
Mark Twain
Edytowany przez przylodz dnia 12.06.2009, 15 lat temu
TeosTeosAdministrator Administrator
Dodano 15 lat temu
Kolego Piotrze,
powiem krótko - warto i nie jest za późno !!!!
Ja wróciłem do zawodu w wieku 44 lat.
Dzisiaj żałuję tylko że nie zrobiłem tego wcześniej, ale jestem bardzo zadowolony że zrobiłem to w ogóle !!!
Czego i Tobie życzę.
M
marcin sz1976Początkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 15 lat temu
Witam wszystkich,mam do państwa pytanie
Interesuje mnie praca na barkach w Polsce lub zagranicą ale niestety nie mam żadnego doświadczenia,mam jedynie zdane kursy potrzebne na książeczka żeglarską i świadectwo młodszego marynarza czyli niewiele oraz skończone technikum zawodowe zespołu szkół morskich w Świnoujściu(technik-mechanik,praktyk zero bo nie mieliśmy)
Czy to wystarczy na początek czy może jeszcze przede mną daleka droga do pierwszego kroku a pokład ,z góry dziękuje za odpowiedź i rady
Edytowany przez Apis dnia 26.11.2012, 11 lat temu
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 15 lat temu
Jakie to smutne : "...zero praktyk..."
Na Zachodzie liczy się tylko praktyka.
Musimy tych co decydują o szkoleniu w Polsce sprowadzić do "parteru", żeby nie uszczęśliwiali swoją teorią zdolnej młodzieży.
Marcin! Jeszcze się odezwę na twoją prośbę, ale sytuacja jest "ciężka" ,bo bez praktyki "zero" szans.
Pozdrawiam
Edytowany przez x5 dnia 21.09.2009, 15 lat temu
S
SzaflikPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 15 lat temu
Taka jest smutna prawda.Ja kończyłem TŻŚ w Nakle,spędzałem wakacje u ojca-to on nauczył mnie zawodu.Mój kolega z klasy,gdy trafił na zestaw,nie wiedział, gdzie ma się podziać...Wykładowcy z techników-wykładajcie dalej o GMDSSach,epirbach itd...Po co komu wiedza,jak spiąć zestaw...
H
hcme76Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 15 lat temu
Witam wszystkich proszę o jaką radę lub pomoc jestem marynarzem z 3miesięczną praktyką szukam już dość długo.Mam skończoną trzy letnią szkołę w Kedzierzynie- Kozlu.Prosiłbym o jakąś pomoc lub radę bo już na prawdę nie wiem gdzie dzwonić i z kim rozmawiać.Pozdrawiam Michał mój nr 515967121
M
marcin sz1976Początkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 15 lat temu
Witam,tak myślałem że będą same problemy ale czego mogłem się spodziewać ale w końcu trzeba chyba jakoś zacząć,dzięki Panie Skipper za wszystkie rady pozdrawiam
R
Rafal DzikiewiczNowicjusz Nowicjusz
Dodano 15 lat temu
Marcin witam Cię serdecznie ja tez mam ciężko albo jeszcze ciężej bo jestem po szkole zawodowej ale nie związanej z żeglugą bo mój zawód to piekarz co prawda zrobilem dwa kontrakty ale morskie blywalem po morzu północnym i w afryce a w żegludze śródlądowej jeszcze nie takze mam gorzej od ciebie ale sie nie zalamuje i szukam dalej kolego trzymaj sie i sie nie zalamuj tylko upór i nadzieja ze znajdziemy prace a wierze ze znajdziemy i damy rade pozdrowienia serdeczne dla ciebie kolego marynarzu
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies