O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Miejsce i czas obchodów 60-lecia

Ostatnia aktualizacja 17 lat temu
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 18 lat temu
Witam.
Sądzę, że powinniśmy rozpocząć dyskusję nad zaplanowaniem tego wydarzenia. Wszystkie opinie będą mile widziane. Przedstawiłem na razie prywatnie Zbyszkowi Toporowiczowi pewne sugestie dotyczące głównie planów odzyskania dla Stowarzyszenia (i nie tylko) statku szkolnego "Westerplatte II". Gdyby działania okazały się owocne - statek stałby się centralnym miejscem obchodów. Po rozmowie z Andrzejem Ogonkiem - kapitanem statku szkolnego szkoły w Koźlu "Sucharski" (ex-Młoda Gwardia) uzyskałem zapewnienie, że statek mógłby przypłynąć na obchody do Wrocławia. Połączona flota - jak niegdyś wspólnie pod banderą TŻŚ - stanowiłaby też zaplecze noclegowe dla potrzebujących, przybyłych z daleka Absolwentów, Nauczycieli i Gości. Obchody można włączyć (po negocjacjach) do programu corocznego Flisu Odrzańskiego lub Święta Odry.
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Czesc Redaktorze !
Mysle, ze na pierwszym po rejestracji spotkaniu Zarzadu Stowarzyszenia Absolwentow ta jedna z najwazniejszych spraw naszego srodowiska zajmie poczesne miejsce.
Wyjasnimy na poczatku kilka waznych organizacyjnych kwestii i sprobujemy doprowadzic do porozumienia miedzy stonami konfliktu, ktorego niestety ja jestem jedna ze stron.
Mysle, ze beda musialy nastapic radykalne "ciecia" dla dobra calego srodowiska.
Bede wnioskowal / mimo braku takiego zapisu w naszym statucie / o natychmiastowe przyjecie wszystkich naszych Nauczycieli i nadanie im honorowego czlonkostwa naszego Stowarzyszenia / oczywiscie wyrazajacych na to zgode i chec przystapienia /.
O porzadku posiedzenia Zarzadu poinformuje nas w dniu dzisiejszym
Sekretarz Zbigniew Toporowicz.
Mam nadzieja, ze wieczorem 21 pazdziernika bedziemy mogli powiedziec :
- jestesmy "Silna Grupa" pod wezwaniem.
Taka nazwe wymyslil na poczatku lat 70-tych dla swojej "jajcarskiej grupy" muzycznej Tadeusz Chyla.Moim zdaniem najlepszy polski wykonawca ballad pisanych najczesciej dla niego przez wroclawskiego satyryka Andrzeja Waligorskiego.
Jezeli w naszym dzialaniu znajdziemy rozniez miejsce na humor i zadowolenie z naszej spolecznej pracy to osiagniemy napewno sukces.
Pozdrawiam v-ce d/s kontaktow.......
R
Roman MarutNowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Musze sie przyznac ze nie sledze strony z taka uwaga jak powinienem. Wlasnie odczytalem folder o planach zjazdu.
Chcialbym i ja zbrac glos w tej kwesti. Otoz wazne jest dla wielu z nas poznanie (dogadanie) dokladnej daty. Musimu ulozyc plany urlopowe.
Pomysl z wykorzystanie statkow - rewelacja... Juz mi lzawia oczy na mysl ze moglbym raz jeszcze zajrzec do silowni na Mlodej...
Po spotkaniu zarzadu wiem ze Mr. Pierchala ma coordynowac przygotowania. Nie bardzo widze jak moglbym pomoc ale jesli jest cos co moge zrobic prosze przekazac moje namiary Panu Pierchale.
Waldek "zalatwil" obchody w "szkole" super.
Tyle na teraz , Bede myslal o tym wiecej i sledzil forum z wieksza uwaga...

Roman Marut
Roman-1977
Edytowany przez Apis dnia 10.01.2007, 17 lat temu
M
maciej77Początkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 17 lat temu
Panowie napiszcie kiedy jest konkretnie ta rocznica (o ile juz nie byla)chetnie bym przyjechal!!!!
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 17 lat temu
Dopiero organizujemy obchody. Od dziś te sprawy będą poruszane na stronie Stowarzyszenia, które jest organem organizującym obchody w 2007 roku - prawdopodobnie w czerwcu.
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 17 lat temu
Tuz po Świetach otrzymaliśmy sugestie Sekretarza Stowarzyszenia dotyczące obchodów 60-lecia szkoły:

Plan zlotu (moja wersja):

22 czerwca:
- przyjazd do Wrocławia
-zlożenie wiązanek na grobach Absolwentów i Nauczycieli.

23 czerwca:
- uroczystość oficjalna z udziałem Władz - odsłoniecie tablicy itd. na terenie ul. Brucknera 10.
- uroczystość otwarta o charakterze artystyczno-informacyjnym dla mieszkańców Wrocławia
- przekazanie gondoli, pokaz statków szkolnych itd.
- uroczystość zamknięta dla Nauczycieli i Absolwentów

24 czerwca:
- zakończenie zlotu

Czekam na odzew i propozycje.
Zbigniew Toporowicz
Sekretarz Stowarzyszenia
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
O
Ola CzekanskaNowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Gwoli zaspokojenia mojej ciekawosci pytanie:jak konkretnie mialaby wygladac i gdzie sie odbyc otwarta impreza artystyczno- informacyjna dla mieszkancow Wroclawia?
Czy sa juz jakies blizsze plany,przeciez prezentacja zeglugowcow to genialna mozliwosc reklamy planow reinkarnacji szkoly i musi byc to zrobione super (ale jak?)
Gondola to przeciez osobny punkt programu.Mi samej nic a nic nie przychpdzi do glowy.Chwalenie sie aktorami,profesorami i innymi vipami po naszej szkole to np. dla wladz miasta i ew.przyszlych kandydatow na uczniow zaden argument za ponownym utworzeniem szkoly.
Moze wszyscy mogli by mocno ruszyc glowa a cos ciekawego sie urodzi.
MonikaMonikaUżytkownik Użytkownik
Dodano 17 lat temu
no Drodzy Absolwenci ! Ruszcie głowami !!! Powiedzcie jak wyobrażanie sobie 60-lecie ! Może na początek Msza Św. co by Wam się dobrze wspominało !!! Halo Halo czas rozpocząć burzę mózgów !!!!!!!
samo nic się nie zrobi !!!!
Wy jesteście organizatorami i twórcami programu Zjazdu!!! Potrzebna będzie chyba jakaś lista gdzie jest pochowany jaki Nauczyciel, a może gdzieś złożyć jedną symboliczną wiązankę, żeby nie rozjeżdżać się po całym Wrocławiu. Może kilka tylko na grobach dyrektorów????
Monia (nz) Cool
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Przepraszam Cie Moniko.Zajmiemy sie tym wszystkim juz od dzisiaj.
Poprzedni komentarz usunalem.
Edytowany przez x5 dnia 10.01.2007, 17 lat temu
R
Roman MarutNowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Wow, Jozek spokojnie.
Daj odrobine czasu by pomyslec.
Daj nam poukladac ten ogrom pomyslow w jakas logiczna calosc.
Moze "najsampierw" dogadajcie na zebraniu zarzadu plan.
Jesli bedziemy wiedziec dokladne daty i rozklad pomyslimy o detalach.
NIe uzywaj zbyt ostrych slow... Napewno nic niew poszlo na marne, a Pani Monika napewno rozumie mamy do czynienia z powazna sprawa... co to pomyslec wymaga...
Pozdrawiam

Roman Marut
Edmonto - Kanada
Roman-1977
R
Roman MarutNowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Jozek, co sie dzieje...
Moze byloby fajnie podzielic sie z nami co to za akcje.
po usunieciu Twojego komentazra moj wyglada jakos dziwnie.
Jesli napisales cos to znaczy ze chciales cos przekazac.

Szkoda ze nie udalo nam sie porozmawiac wczoraj.

Mam jedynie nadzieje ze wszystko jest OK.

Pozdrowienia

Roman Marut
Roman-1977
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 17 lat temu
Jest OK - Po prostu porozmawialiśmy razem i rzeczywiście przemawiała przez Józka gorycz w momencie pisanie tego tekstu. Usunął go sam aby nie sprawiać przykrości Monice, która przecież angażuje się w przygotowania. Ona też usunęła swoje rozpaczliwe ponagalanie nas do wypowiedzi.

Dziś - po przedstawieniu przeze mnie pewnych konkretnych propozycji prosze o pisanie właśnie tutaj wszelkich waszych propozycji i sugestii. Przekażemy je Stowarzyszeniu. W momencie uruchumienia mozliwości pisania na forum strony Stowarzyszenia - wszystkie dyskusje przeniesie się tam.

PS - możesz funkcją "zmień" samodzielnie zmieniać lub usuwać treść wpisanego już posta, jesli uważasz, że teraz nie ma on odniesienia do słów Józka.
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
Edytowany przez Apis dnia 10.01.2007, 17 lat temu
R
Roman MarutNowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Andrzej,
Przegladajac Twoj plan zjazdu odnioslem wrazenie ze "niestety" wiekszosc prac organizacyjnych spadnie na grupe krajowa.
Doskonale wyglado pomysl zlozenia wizanki na grobie Dyr. Ciesli. Byloby to chyba naojlepszym rozwiazaniem. Trudno byloby spora (mam nadzieje) grupe wodzic po cmentarzu (cmentarzach) w pszukiwaniu grobow.
Mysle ze ten moment (zlozenia kwiatow) winien byc polaczony z mala historyczna wzmianka o tych co odeszli. Kilak slow o kilku ze znamienitych.
Nie wiem gdzie lezy kapitan Bak ale i o nim nie powinno sie zapomniec.
Mowimy o wielu wspomnijmy takze o nim.
Pomyslalem, w zwiazku z propozycja przygotowania rysu historycznego szkoly ze moze udaloby sie przygotowac maly album. Wiesiek ma ogromna ilosc zdjec.
Podzial tematyczny albumu bylby takze dobrym pomyslem. Szkola, statki , ludzie i byc moze niektorzy absolwenci.
To jest pomysl ale chyba warty dyskusji. Niech po zjezdzie kazdy z nas ma cos w rekach "ku pamieci".
Nie bardzo rozumiem proponawana czesc artystyczna.
Byc moze spotkanie absolwentow i mieszkancow miasta na statkach byloby czyms takim.
Powazna kwestia sa koszty. Oplata rejestracyjna, oplata za sam zjazd nie wiem kto i jak zajmie sie tym ale masz racje to musi byc zrobione juz.
Data zjazdu powinna byc juz ustalona jako pewna. Jak na razie to planuje moj urlop zakladajac date podana przez Zbyszka.

Mimo tego ze w naglowku zwracam sie do Andrzeja wszystkich ktorzy tu dotra prosze o zabranie glosu i dyskusje.
Temat zjazdu i obchodow szkolnej rocznicy winien byc dominujacym albowiem czasu malo a zajec sporo.
Odzywajcie sie koledzy...

Pozdrawiam z niezwykle zimowego Edmonton ( - 27 deg)

Roman Marut
Roman-1977
MonikaMonikaUżytkownik Użytkownik
Dodano 17 lat temu
Panie Romanie, może Pan przygotuje jakiś draft rysu historycznego :) ot i już jedno zadanie miałoby wykonawcę, żeby je realizować na szczęście nie trzeba być "miejscowym"
Monia (nz) Cool
R
Roman MarutNowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Pani Moniko,
Bede szczesliwy jesli koledzy okaza mi na tyle zaufania.
Postarm sie pzrygotowac ogolny plan i pzredstawie gopod dyskusje na forum.

Powinnismy chyba pomyslec o jakims oficialnym tytule dla Pani, "wyga jakich malo" nie oddaje w pelni tego co Pani tu robi.

Wyrazy szacunku,

Roman Marut
Roman-1977
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 17 lat temu
Monika jest na razie "honorowym" ale rzeczywistym członkiem Komitetu Obchodów 60-lecia i z pewnością zostanie członkiem Stowarzyszenia. Będzie pomagać załatwiac te sprawy we Wrocławiu, które być może można załatwić przez telefon ale ktoś MUSI być na miejscu: umówić kogoś z kimś, dowiedzieć się o rezultaty tego czy tamtego działania itd.
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Czesc Roman! Dla Twojej i innych informacji nie trzeba przygotowywac zadnego rysu historycznego.To juz jest gotowe i nosi tytul "Zakonczony rej".Jest to foloder wykonany przez rodzine Pani Ireny Talik oraz Tadka Gawora z USA.Bardzo ladnie wykonany na podstawie istniejacyh juz materialow, ktore otrzymywalismy na kolejnych Zjazdacha
i rozszezony o ostatnie roczniki absolwentow.
Dostalem jeden z egzemplarzy folderu na spotkaniu w Dusznikach tego "biale kruka".Ja mam nr.3, ktory otrzymalem od Pani Ireny i jej meza Pawla oraz Sylwii wnuczki Komendanta Tadeusza Ciesli.Uwazam, ze Ona rowniez powinna obok Moniki wejsc do Komitetu Organizacyjnego.
Na spotkaniu Zarzadu u Waldka Rybickiego podjelismy decyzje o sfinansowaniu tego folderu przez Stowarzyszenie i wreczaniu go wszystkim uczestnikom planowanego V Zjazdu Absolwentow..Wierz mi, ze jest to switne opracowanie w ktorym jest min. jedno Twoje opowiadanie.Rowniez Milosza, Wieska i moje / "Przerwany rej"/.
Juz o tym zapomniales?
Kpt.Jozef Bak pochowany jest w swojej rodzinnej miejscowosci na Slasku, ale kpt.Marian Rynkiewicz i R.Radzialowski sa na Osobowicach.
Pozdrawiam Jozek Wegrzyn
Janusz FafaraJanusz FafaraAdministrator Administrator
Dodano 17 lat temu
Chciałbym dołożyć swoją opinię na temat dofinansowania 60 lecia powstania szkoły. Przecież czytając program obchodów - jest to w pewnym stopniu promocja żeglugi śródladowej i konieczności kształcenia kadry marynarskiej. Wszystkie polskie i nie tylko firmy żeglugowe ciągle borykają sie z brakiem wykwalifikowanej kadry. Może i one zrobiły by ściepę na dofinansowanie obchodów rocznicy powstania szkoły. Zwłaszcza sugerował bym zwrócić się do wiodącej firmy żeglugowej, gdyż ją najbardziej dotyka już problem braku wykwalifikowanej kadry wodniackiej. Zarząd nie musiał by sięgać po rezerwy ludzkie nowych członków U.E. a miałby promocję za przysłowiowe grosze. Tak samo mogli by dołożyc własciciele pozostałych firm żeglugowych.Moim zdaniem warto się do nich zwrócić.
Janusz TyburcyJanusz TyburcyUżytkownik Użytkownik
Dodano 17 lat temu
Tak Janusz - masz rację, dobrze by było mieć sponsora. Przecież to szczytny cel, być sponsorem takich obchodów i promować żeglugę śródlądową.
Powiem Ci, że miałem konkretnego sponsora i to poważnego, który chętnie wchodzi na nasze strony i czyta wszystko, co na nich się znajduje.
Niestety - dzisiaj miałem przykry telefon od niego z wiadomością, że wycofuje się ze sponsoringu. Powód podał m.in. taki, że po przeanalizowaniu komentarzy na stronie T.Ż.Ś.-nie będzie pomagać ludziom, cytat: którzy mają coś pod czachą.
Przykre, ale prawdziwe.
J. T.
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Drogi Januszu !
Po przeczytaniu tego, co napisałeś powyżej zrobiło mi się przykro.
Jednak coś się zmieniło !!!!!!!!!!

W sobotę 24 lutego 2007 Zarząd Stowarzyszenia odwołał ze stanowiska skarbnika Zygmunta Maćkowskiego, który prowokował wszystkie konflikty.
Na nowego skarbnika został wybrany Andrzaj Dzima.
Odwołanie Z. Maćkowskiego to wyraźny sygnał skierowany do wszystkich członków Stowarzyszenia i potencjalnych SPONSORÓW.

Serdecznie zachęcam wszystkich Nauczycieli, Koleżanki i Kolegów - do wzięcia udziału w spotkaniu z okazji 60 rocznicy powstania szkolnictwa żeglugowego we Wrocławiu, które odbędzie się 31 czerwca i 1 lipca 2007.

Lista uczestników tworzona jest na stronie Stowarzyszenia www.tzs-stowarzys...
W związku z tym proszę o dokonywanie wpłat (niżej wymienionych kwot) na konto Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Absolwentów Zespołu Szkół
Zawodowych Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.


PKO Bank Polski Biznes Partner

nr 24 1020 5226 0000 6902 0235 2425


Wczoraj tj. 27.02.2007 Komitet Organizacyjny Zjazdu ustalił wysokość wpłat dla uczestników :

1. część oficjalna z uroczystym obiadem w internacie = 60 zł od osoby
2. wieczorny bankiet w Domu Kultury na pl. Piłsudskiego (alkohol nie jest wliczony w cenę) = 90 zł od osoby
3. osoba towarzysząca ma bankiecie = 90 zł
4. dla osób chętnych do skorzystania z noclegu, zostanie przygotowana odpowiednia baza, jednak osoby te muszą zgłosić swój udział (łącznie z wpłatą) najpóźniej do końca marca 2007 r.

Wszystkim członkom Stowarzyszenia przypominam o konieczności uiszczenia składki członkowskiej w kwocie minimum 5 zł / miesiąc - czyli minimum 60 zł za cały rok - sprawa jest pilna w związku z organizacją ww. imprezy.

Członkowie, którzy mają możliwość i chęć wpłacenia wyższej kwoty oczywiście mogą to uczynić.
Jeżeli znajdą się potencjalni sponsorzy to proszę ich o dokonywanie wpłat na wymienione już konto.
Po planowanej części oficjalnej związanej z obchodami 60- lecia w pierwszym dniu Zjazdu jego Walne Zgromadzenie powinno wypowiedzieć się na temat konfliktu jaki istnieje od wielu miesięcy w Zarządzie Stowarzyszenia.Powinny nastąpić radykalne zmiany, żeby można było normalnie pracować nie narażając sie na obelgi ze strony nieodpowiedzialnych za swoje słowa członków Zarządu.
Zapraszam wszystkich naszych sympatyków z tej strony internetowej do udziału
w planowanym Zjeździe Absolwentów.
Edytowany przez x5 dnia 28.02.2007, 17 lat temu
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies