O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Krol WC

Ostatnia aktualizacja 15 lat temu
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 15 lat temu
Zar okropy lal sie z nieba kiedy stalismy na poladzie "Mlodej Gwardii" oczekujac na przydzial sluzb i wacht.Zawsze pozostawal ktos "wolny do zadan specjalnych".
Szczepan, Morda i ja nie objeci bylismy grafikiem zajec.Bosman Stasio Partyka popatrzyl na nas, usmiechnal sie i powiedzial :
- jednago z was potrzebuje zabrac ze soba na zakupy -. To byla fucha wyjsc z tej "blaszanki" do miasta na spacer.Padlo na Morde, ktory usmiechal sie glupawo do nas.
- a ja pozostalych dwoch potrzebuje do czarnej roboty -uslyszelismy glos porucznika Rynkiewicza.
- przebierac sie w kombinezony - powiedzial bezbarwnie Maniek.
- Wegrzyn do zenz / dno statku /, a Szczepanski do kibla.Bedziecie tam mieli druga czesc "wachty na oku"- cedzil przez zeby nasz dobroczynca.
Mechanik Olek Lukasik popatrzyl na mnie.
- tam sa szmaty i to ma lsnic jak tu wroce - pokazal mi zaolejone dno maszynowni.
Przypuszczam, ze bylo w niej grubo ponad 50 stopni Celcjusza, jak w salnie.
Szczepan powedrowal do meskiej toalety bo tylko takie tam byly.
Usiadl na sraczu i wzial do rak dwa mlotki do opukiwania rdzy.Pod Jego czacha narodzil sie pomysl, ze mozna parszywa robote pogodzic z przyjemnoscia.
Walil mlotkami po scianie nasladujac perkusiste jazzowego.
Chlopaki przechodzacy od czasu do czasu po lewej burcie slyszac te lomot wsadzali glowy w bulaj WC, zeby zobaczyc co sie tam dzieje.
Kirus widzac Szczepana postanowil lekko Go nastraszyc udajac glos Manka :
- c o t y t u r o bi sz ? wrzsnal Irek.
Szczepan podskoczyl z wrazenia i natychmiast zameldowal :
- rdze obijam Panie poruczniku - ,ale kiedy sie zorientowal, ze to kumpel dodal :
- spi....j, ales mnie nabral Kirus.
Ten sam numer powtarzalo ze Szczepanem jeszcze kilku kolegow.
W pewnym momencie pojawil sie idac wolnym krokiem sam Maniek.
Wsadzil glowe w bulaj i przypatrywal sie pare chwil "orkiestrze" Szczepana.
- c o t y tu r o b i s z S z c z e p n s k i ? zapytal bezbarwnie Rynkiewicz.
- spi.....aj na drzewo.Nie widzisz, ze gram jazz - odpowiedzial nie patrzac w gore Stasio.
- d z i e k u j e z a i n f o r m a c j e - odpowiedzial Manik i poszedl dalej.

Pot lal mi sie po jajach w tej piekielnej maszynowni.Przeklinalem ta
"Bitwe morska" wymyslona przez Szczepana a rozegrana na wale kanalu navigacyjnego.
Fajnie jednak bylo poplywac w odrzance pomyslem przez chwile.
Nastepnego dnia i nastepnego i nastepnego krolem kibla byl dalej moj Przyjaciel,
a ja ..... o tym nastepnym razem.

I-szy /awansowany/ oficer-KiniolB)
MonikaMonikaUżytkownik Użytkownik
Dodano 15 lat temu
musisz zebrać do kupy te wszystkie opowieści i wydać wspomnienia, z pewnością nie jeden/nie jedna chętnie je przeczyta i ubawi się przy nich po pachy.. każde Twoje opowiadanie brzmi w moim umyśle jak wspomnienie historii szkolnych zasłyszanych od dzieciństwa aż do ... "przed chwilą"... gdy zmarła moja babcia ['].
Już dziś zapisuję się w kolejce do drugiego egzemplarza Twoich wspomnień
Monia (nz) Cool
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 15 lat temu
Jako moja przyszla asystentka / I-szemu Oficerowi przysluguje asysten-tka /pomozesz mi w tym.Twoje pierwsze zadanie juz masz Lanio.
A pozniej bedziemy intensywnie pracowali nad nastepnymi opowiadaniami.
W koncu jeste wnuczka polonistki "Malgosi" z TZS-iu.
Licze na mila wspolprace.

I Oficer-KiniolB)
MonikaMonikaUżytkownik Użytkownik
Dodano 15 lat temu
tak jest :) Panie I - Oficerze :)
Monia (nz) Cool
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.