O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Regulamin serwisu

Ostatnia aktualizacja 13 lat temu
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 15 lat temu
Zanim zostaniesz członkiem naszej załogi - przeczytaj te kilka punktów dokładnie.

1. Użytkownik portalu "Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro" staje się po rejestracji członkiem naszej wirtualnej załogi i uzyskuje szereg praw, ale także ma obowiązki.

2. Prawa członka załogi są w praktyce nieograniczone i wyjątkiem są jedynie obwarowania zawarte w niniejszym regulaminie. Wprawdzie nie ma przymusu podawania Imienia i Nazwiska w profilu, ale anonimowi użytkownicy muszą się liczyć z mniejszymi przywilejami na naszym statku - tak jak "pasażerowie na gapę".

3. W załodze naszego statku obowiązuje taka sama hierarchia jak na statku rzeczywistym: kadra dowódcza ma określone uprawnienia i może je stosować wobec pozostałych. Jej decyzje są ostateczne i nie podlegają dyskusji.

4. Portal zapewnia interaktywne uczestnictwo w wirtualnym rejsie: zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać oceny, komentarze, teksty na forum, nadsyłać zdjęcia i propozycje ciekawych stron (linki) oraz nadsyłać artykuły i newsy.

5. Jeden członek załogi "śpi na jednej koi" - czyli jeden użytkownik może posiadać jedno konto. Niedopuszczalne jest rejestrowanie się pod kilkoma "postaciami" i w przypadku wykrycia takich praktyk wszystkie takie konta zostaną usunięte

6. Członek naszej wirtualnej załogi powinien być wzorem dla innych internautów, dlatego wymagamy od niego:

* zaakceptowania faktu, że wszelkie materiały zgromadzone na stronie są wspólnym dobrem - nadrzędnym wobec prywatnych interesów

* respektowania zasad zapewniających prawidłową pracę serwisu, a ustalanych przez Kapitana i Oficerów

* zachowania kultury języka we wszystkich wypowiedziach, unikanie agresywnej polemiki (trolling) i głoszenia treści sprzecznych z prawem i przyzwoitością

* nie atakowania i nie krytykowania innych użytkowników nawet jeśli nie odpowiadają nam ich poglądy czy wypowiedzi

* zgłaszanie Kapitanowi wszelkich uwag dotyczących naruszenia regulaminu i nie dokonywanie publicznie własnego osądu takich przypadków

* stosowania do prywatnej wymiany zdań Prywatnych Wiadomości czy Poczty e-mail, nie nadużywając w tym celu interaktywnych możliwości serwisu służących ogółowi użytkowników (komentarze, Hydepark (Shoutbox), forum itp.)

7. Nie zapoznanie się z treścią regulaminu podczas rejestracji nie jest usprawiedliwieniem dla przypadków jego naruszania podczas rejsu. Nie czytasz - nie miej pretensji.

8. Przyjmujesz do wiadomości, iż w przypadku naruszenia któregokolwiek z punktów regulaminu mogą spotkać Cię sankcje od upomnienia po wymustrowanie (usunięcie z załogi).

9. Regulamin może być modyfikowany i zmieniany bez konieczności powiadamiania o tym każdego z członków Naszej Załogi z osobna. Jego treść po wszelkich zmianach będzie podawana do ogólnej wiadomości poprzez publikację w serwisie, na jego forum lub poprzez rozesłanie Prywatnych Wiadomości.

10. Z chwilą rejestracji akceptujesz nasze zasady i zobowiązujesz się do ich przestrzegania.
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
Edytowany przez Apis dnia 19.04.2011, 13 lat temu
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 13 lat temu
Na stronie głównej portalu widniej nasze credo:

Cytat

Witamy serdecznie wszystkich, których wirtualne rzeki, kanały, śluzy i jazy zaprowadziły na pokład "wirtualnego statku" - czyli stronę internetową Towarzystwa Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej.

Chcemy dotrzeć do wszystkich, którym bliskie są sprawy związane z żeglugą rzeczną czyli - jak sami żartobliwie mówimy - szuwarowo-bagienną i zabrać ich w rejs po przeszłości, teraźniejszości i przyszłości tej dziedziny ludzkiej działalności. Wspólnie będziemy wspierać wszelkie działania mające na celu przywrócenie wykorzystania naszych dróg wodnych jeśli nie w stopniu takim, jak w Niemczech, Holandii, Belgii to chociaż jako szlaków turystycznych - chroniąc je od całkowitej degradacji. Szukamy również wszelkich informacji technicznych, dokumentacji, rysunków , map i fotografii, które chcemy ocalić przed zniszczeniem i zapomnieniem, a które obrazują historię rozwoju transportu rzecznego w Polsce.

Poprzez przybliżenie wszelkich z tym tematem związanych problemów, poprzez porównanie rozwiązań i dokonań poczynionych na przestrzeni dziejów w innych krajach podjęliśmy wyzwanie "edukowania" społeczeństwa w kierunku zwrócenia się "twarzą do rzek" - zwłaszcza Wisły i Odry od wieków oddziałujących kulturotwórczo na regiony, przez które płyną. Staramy się też wyłowić w internecie i gromadzić "w jednym miejscu" wszelkie interesujące informacje związane z tematyką żeglugi na rzekach, kanałach, jeziorach...


Jeśli w wypowiedziach na forum lub w komentarzach ktokolwiek w jakikolwiek sposób sprzeniewierza się tej idei przez protekcjonalne traktowanie "braci mniejszych" czyli uprawiających "amatorską" żeglugę turystyczną - przepraszam. Nie jestem w stanie sam ogarnąć wszystkich poruszanych tematów i wkraczać gdy jest taka potrzeba. A docierają do mnie sygnały, że jest...

Nie pozwolę na tworzenie fałszywego wizerunku "łodziarza-zawodowca" przez nieodpowiedzialne wypowiedzi osób rzekomo reprezentujących jakiś "wyższy stopień wtajemniczenia" i szydzący z innych. Założyłem ten portal w całkiem innym celu o czym w cytowanym wyżej fragmencie. Żeby byłą jasność - Ci rzeczywiście najlepsi w naszym fachu zachowują się bez zastrzeżeń, bo to oni współtworzyli i nadal współtworzą ten serwis. Problemem są ci, którzy ograniczają się jedynie do serwowania mniej lub bardziej złośliwych uwag, a przecież regulamin naszego serwisu jest jasny, tylko żaden z tych mądrali tu widać nie zajrzał nigdy. Czy w ogóle ktoś tu zajrzał?

Pozdrawiam
--
kpt. ż.ś. Andrzej Podgórski - redaktor naczelny
"Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro..."
www.zegluga-rzecz...
team@zegluga-rzeczna.pl
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
Edytowany przez Apis dnia 26.11.2010, 13 lat temu
SP2BZWSP2BZWUżytkownik Użytkownik
Dodano 13 lat temu
ja zajrzałem :) o jakich "mądralach" piszesz ?
pozdr. Darek @ IKAR
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 13 lat temu
O mądralach traktujących brać wodniacką "z góry"........ :D
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
SP2BZWSP2BZWUżytkownik Użytkownik
Dodano 13 lat temu
eee... to chyba jacyś "nadwrażliwscy" byli bo ja jako turysta nic takiego nie zauważyłem...
pozdr. Darek @ IKAR
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 13 lat temu
Dzięki - pocieszyłeś mnie.... Ale tylko troszkę.... :D
A jak "na trasie"?
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
Edytowany przez Apis dnia 26.11.2010, 13 lat temu
M
Marian JanasPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 13 lat temu
Ja tu zajrzałem i mimo tego staram się być powściągliwy w swoich wypowiedziach. Raczej odzywam się wtedy gdy moja odpowiedź komuś się przyda. Sam nie poczułem się tu nigdy urażony.

Pozdrawiam Marian Janaś
S
SzygyUżytkownik Użytkownik
Dodano 13 lat temu
Podobnie jak kolega powyżej nie zauważyłem złośliwych postów i sam nie zabieram głosu gdy nie ma takiej potrzeby. Niektórzy piszą by pisać i tylko chyba po to by zbierać gwiazdki. Ostatnio na forum tacy się pojawili. To żenujące!!!
Pozdrawiam.
M
malutkiPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 13 lat temu
Również tutaj zajrzałem,postaram się oczywiście dostosować;)pozdrawiam
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 13 lat temu
W związku z tym, że na początku bieżącego roku znienacka zaostrzyła się dyskusja na temat praw i obowiązków użytkownika naszego serwisu - informuję, że w menu głównym dodałem linki bezpośrednie do regulaminu serwisu i regulaminu forum.

Regulamin serwisu jest zbiorem norm akceptowanych podczas rejestracji. Niestety - niewielu ludzi czyta przed akceptacją cokolwiek, Stąd potem mają problemy nie tylko w internecie ale także w bankach, umowach z firmami.

Regulamin forum oprócz zasad pokojowego współistnienia w naszej zbiorowości podaje również pewne techniczne wskazówki i zalecenia, których należy przestrzegać także dlatego, aby niepotrzebnie nie powiększać objętości baz danych naszego serwisu.

Ponieważ ostatnio zaczęły sie mnożyć przypadki lekceważenia obu regulaminów - przypominam, że za takie postępowanie grożą sankcje, które będę z całą konsekwencją stosował wobec każdego niezależnie od stażu, wkładu i innych kryteriów rzekomo "uprawniających" do traktowania innych w sposób z regulaminem niezgodny.
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
Edytowany przez Apis dnia 19.04.2011, 13 lat temu
slepowronslepowronNowicjusz Nowicjusz
Dodano 13 lat temu
Tak jest p.Kapitanie popieram.Ma być porządek i dyscyplina.Pozdrawiam serdecznie praktykant na pokładzie Jacek Sługocki vel Ślepowron.
Jacek Sługocki
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies