O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Praca i płaca

Ostatnia aktualizacja 3 lat temu
M
Mariner76Początkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 13 lat temu
Miałem okazję pracowac u dwuch dzierżawców na pchaczu .
Jako marynarz 100 zł dziennie{bez względu czy jest robota czy tylko jestęś na burcie} plus u jednego pełne wyżywienie u drugiego częsciowe.
Jako starszy marynarz myślę że dostaniesz to samo lub nieznacznie więcej.
Sprawa ZUSu płacą z najniższej krajowej lub nieznacznie więcej.
N
nawigatorPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 11 lat temu
A jak obecnie kształtują się zarobki kapitana kl A w żegludze środlądowej? Mam na myśli żeglugę u polskich armatorów. Czy można liczyć na umowę o pracę, czy raczej trzeba nastawić się na pracę w oparciu o umowy cywilnoprawne (umowa- zlecenie itp)? No i jak wygląda sytuacja kadrowa, czy są wakaty (jeśli tak to w jakich rejonach kraju)?
Pracowałem jako kapitan na jednostach morskich w żegludze krajowej oraz na pchaczach (praktycznie tylko na tzw wodach morskich, czyli podlegających urzędowi morskiemu) i zastanawiam się nad skierowaniem swoich kroków w kierunku żeglugi śródlądowej. Z tym, że nie mam kontaktów w tym środowisku, więc i brak dojścia do informacji...
nawigator
K
kimiliiPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 8 lat temu
Mam pytanko za 33 dni pracy dostalem na reke 2,5 tys zl To jest duzo czy malo czy w sam raz ? Mialem 3 tygodnie plywania i 2 tygodnie pilnowanie barki jako marynarz.Jak plywalem te 3 tygodnie to robota po 12 godzin. Weekendy wolne . W sobote generalne sprzatanie.
G
gosc34Użytkownik Użytkownik
Dodano 8 lat temu
jestes pewnie mlodym czlowiekiem malo wtajemniczonym w plywanie ale to nie zmienia faktu ze twój pracodawca zapłacił ci naprawde mało pochwal sie kto to taki chojny jest?
Los jest przeznaczeniem zycie to tylko ułuda.
AntaroAntaroNowicjusz Nowicjusz
Dodano 8 lat temu
Rzeczywiście pracodawca bardzo hojny, pewnie jeszcze ubezpieczenia nie płacił. Moim zdaniem dostałeś niewiele , i jeszcze te 12 godzin pracy. Ogólnie brak słów.
K
Dodano 8 lat temu
Ubezpieczenie placone i podatek. Mlody wiekiem to nie jestem tylko "swierzak" i dlatego sie pytam i dziekuje za odpowiedzi.
M
matrosUżytkownik Użytkownik
Dodano 8 lat temu
ja u holendra mam 1580 Euro co miesiąc 21 dni pracy i 21 dni w domu , wyżywienie na burcie ( takie sobie bo holenderskie) , ale jem ile chcę , fakt , że pracuje na bunkierce i praca ciężka . Z wypłaty musze sobie opłacic transport do domu i ubezpieczenie zdrowotne w holandii 105,5 Euro na mies z czego holenderski rząd mi zwraca 60 E bo mało zarabiam , mam jeszcze rodzinne na syna prawie 500 E co 3 mies , tak to wygląda u holendra . Pozdrawiam
matros-str Krzysiek Skwara +48790488121 bunkerbarge ANTVERPIA
Bartek sailorBartek sailorNowicjusz Nowicjusz
Dodano 8 lat temu
Witam, my z kolegą u Belga mamy miesięcznie 1305 euro plus ubezpieczenia za pracę matrosa. Wyżywienie własne. Dużo czy mało..? nie wiem, bo dopiero do 2 lat pływam. Można komentować - czy należy bić się o więcej?;)

pozdrawiam.
K
Dodano 8 lat temu
Mam pytanie ile stawka dzienna powinna wynosic za dyzur na barce w swieta i nowy rok?
M
matrose1983Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 7 lat temu
to forum juz chyba nie zyje...
R
RysiekUżytkownik Użytkownik
Dodano 7 lat temu
Pewnie żyje ale ludzie piszą tu dziwne rzeczy.
Wystarczy pójść do pracy do prawdziwej firmy i wówczas sprawa zarobków staje się jasna, co ile i za ile się należy.
A
andrzejkoziol11Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 3 lat temu
Jakie są teraz zarobki w zawodzie marynarza? Słyszałem że nie należą do najniższych i warto iść w tym kierunku.
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.