O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Port w Koźlu

Ostatnia aktualizacja 4 lat temu
andyandyNowicjusz Nowicjusz
Dodano 16 lat temu
Port kozielski wystawiony jest na sprzedaż i ma tam powstać centrum logistyczne. Ale kupców nie widać. Degrengolada postępuje- urządzeń już nie ma- rozkradzione przez złomiarzy. Koniec portu bliski...
Andy
B
Black HawkNowicjusz Nowicjusz
Dodano 14 lat temu
Andy nie bliski koniec lecz już definitywny,ruina,żal nam starym kapitanom na to patrzeć.
G
gosc34Użytkownik Użytkownik
Dodano 12 lat temu
nowy prezydend mojego nudnego miasta Pan Wantuła zapowiedzial ostatnio ze priorytetem jest zagospodarowanie i uaktywnienie Portu Kozle zobaczymy jak to będzie ale wątpie osobiście jako dziecko mieszkalem w porcie w budynku na przeciw portowej i pamiętam jak to kiedys wyglądalo moim sąsiadem byl Henio pseudonim Billu pracowal też w Żegludze chyba jako kapitan wyjechal za granice.
Los jest przeznaczeniem zycie to tylko ułuda.
G
gosc34Użytkownik Użytkownik
Dodano 12 lat temu
Los jest przeznaczeniem zycie to tylko ułuda.
G
gosc34Użytkownik Użytkownik
Dodano 12 lat temu
Los jest przeznaczeniem zycie to tylko ułuda.
L
lampartNowicjusz Nowicjusz
Dodano 12 lat temu
bład klawiatury
K
Krzysztof ZagozdaNowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Mój dobry znajomy - Polonus z Ameryki Pn. - chce zainwestować w Polsce sporą sumę pieniędzy. Nie chodzi mu jednak o jakiś szybki szemrany biznes, ale o przedsięwzięcie powiększające substancję gospodarki narodowej.
Przyszedł mi do głowy temat: port w Koźlu :)
Czy ktoś z kolegów ma orientację, ile samorząd woła za teren poportowy i jakie stawia inne wymagania?
Czy port w Koźlu w warunkach politycznie niekorzystnych dla żeglugi śródlądowej mógłby "wychodzić na zero"?
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Pewnie wypadalo by zacząć kolego od solidnej daniny dla zarządców tego terenu . W myśl przyslowia " W Polsce tylko Ryba nie bierze " i myśle że potem sprawy rozwinely by się korzystnie dla twojego kolegi :)
Ale zastanawia mnie po co inwestować w miejsce które i tak z czasem upadnie . bo gdyby rządzący chcieli ratować port w Koźlu już dawno by się tym zajmowali aa nie pozwalali rozpaść się do końca . ale zapewne okolo 2-3 milionów niech twój kolega szykuje . + suweniry
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 11 lat temu
Krzysztof Zagozda: proszę nie czytać bzdur pisanych przez kogoś, kto nigdy w Koźlu nie był, nie widział tego portu na oczy, nigdy na Odrze nie pływał i nie ma kompletnie pojęcia o sytuacji prawnej tych terenów. Na dodatek sugeruje wręczanie łapówek i bakczyszów. Kompletny idiotyzm.

Najpełniejsze informacje otrzymasz w Wydziale Inżynierii Miejskiej Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle u pełnomocnika Prezydenta Miasta d/s Portu Koźle (Pani Gabriela Tomik - gabriela.tomik@o2.pl).
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
januszbnjanuszbnDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 10 lat temu
Projekt zagospodarowania Portu Koźle.
Cytat:
'Celem projektu składającego się z sześciu wariantów zagospodarowania jest przywrócenie historycznego znaczenia portu w międzynarodowym handlu i transporcie oraz zwiększenie potencjału inwestycyjnego miasta na terenie portu. '

kanalgliwicki.net/apis/port_projekt.jpg

Projekt robi wrażenie. Czy to tylko projekt, czy jest poważnie rozpatrywany? http://www.wxca.pl/pl/projekty/port-k...-kozielski
A
angoDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 10 lat temu
Witam !

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy chwilowe "ożywienie" w nto.pl tematu reaktywacji portu kozielskiego należy wiązać z mającymi odbyć się za tydzień (16.11.'14) wyborami do władz samorządowych, ale jak do tej pory pojawiają się informacje o ułatwieniach dla małych i średnich firm, które swoje przyszłe inwestycje zamierzają wiązać z KKPP (Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy) w tym także ściślej z portem.

Kolejna informacja to artykuł przybliżający minioną historię tego portu a zwłaszcza okres jego świetności i prawdziwej prosperity, kiedy to zarówno port, warsztaty szkutnicze jak i sama Odra dawała pracę i poczucie wartości a poprzez nie także własnej godności wielu kozielczanom i nie tylko ... w najbliższych okolicach portu prosperowało kilka hoteli (najbardziej znany to Hafen Hotel - jego ruiny, podobnie jak i ruiny dawnego Kapitanatu Portu stoją jeszcze nadal), aż pięć gospód i cztery restauracje ...
Trudno dzisiaj patrząc na pozostałości portu uwierzyć w to, że w roku 1902 odprawiono - 13.123 barki. Port bardzo wpłynął także w tamtych latach na rozbudowę miejscowego Zakładu Papieru i Celulozy, rozwój linii kolejowej (bocznice), oraz na rozwój samej dzielnicy przy porcie i jej infrastruktury (budynki dla robotników, ogródki przydomowe, przedszkola, jadłodajni, pralnie itp.) ...

Zapewne dobrze, że temat portu kozielskiego jest (i oby był nadal !) aktualny. Należy mieć nadzieję - bo chyba tylko to pozostało - że dla wkrótce nowo wybranych władz samorządowych samego K-K jak i powiatu kozielskiego port, który był onegdaj nie tylko wizytówką miasta ale jego istotnym czynnikiem miastotwórczym, nie będzie tylko jednym z okazjonalnych tematów, który pozwoli na zdobycie głosów lokalnych wyborców, ale będzie w przyszłości traktowany z należytą powagą - to w pierwszej mierze lokalni włodarze powinni zrozumieć, że dalszy rozwój K-K musi być oparty o port, gdyż tylko on najszybciej przyczyni się do odbudowy i umocnienia lokalnego biznesu i nie tylko, gdyż portem w Koźlu żywotnie są zainteresowani także Czesi, a tej okoliczności nie można ignorować ...

http://www.strefabiznesu.nto.pl/artyk...ze-w-parku
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/artic.../141109528
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/artic.../141109904

oraz starsze (kwiecień br.) :
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/artic.../140419730
A
angoDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 9 lat temu
Witam !

Być może już niedługo do portu rzecznego Koźle powrócą dawno już nieoglądane tam barki i pchacze. Od kiedy port jest zarządzany przez KKPP, trwają rozmowy z inwestorami, którzy chcą wykorzystać jego nabrzeża. Plan zagospodarowania niektórych nabrzeżny jest już gotowy, a w marcu ma być przedstawiona jego prezentacja przez samych inwestorów.
W porcie planowany jest przeładunek węgla (zatem powrót do dawnych i dobrych tradycji z jakich słynął kozielski port) oraz materiałów płynnych, w tym chemikaliów. W ramach planowanego wznowienia działalności kozielskiego portu maja być także odbudowane drogi dojazdowe oraz odtworzona linia kolejowa.

Warto nadmienić, że w roku ubiegłym rada miasta Kędzierzyna-Koźla przekazała port do KKPP, który szybko (jak na nasze realia) zajął się tematem ponownego zagospodarowania i wykorzystania portu zgodnego z jego celem i przeznaczeniem. Należy zatem życzyć, aby wszystkie już podjęte starania zostały zwieńczone pełnym powodzeniem, a sam port tak jak kiedyś mógł tętnić nowym życiem, dając szansę pracy tak okolicznym mieszkańcom jak i kolejnym rocznikom uczniów ZSŻŚ w K-K.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/artic.../150229905
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/artic.../150139918

A takie widoki oby należały już do tylko do niechlubnej przeszłości :
https://www.youtube.com/watch?v=DPq4B...Pq4BRtiyGc
https://www.youtube.com/watch?v=W_zgv..._zgvVgzDLs
Edytowany przez ango dnia 22.02.2015, 9 lat temu
A
angoDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 9 lat temu
Witam !

Ostatnio o porcie rzecznym w Koźlu sporo się pisze i oby nie było to zainteresowanie "jednego sezonu". Aby kozielski port mógł odzyskać dawną rangę potrzeba sporo nakładów i olbrzymich inwestycji nie tylko w nim samym ale na całym szlaku odrzańskim - trzeba jednak mieć nadzieję, że kropla drąży skałę ... o tym porcie nie wspominano przecież przez lata i wydawało się, że pozostał on w świadomości jedynie jako fakt historyczny, ale może nadchodząca jesień przyniesie dla niego lepsze i bardziej realne perspektywy ...
http://logistyka.wnp.pl/ozyje-port-rz...1_0_0.html
A
angoDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 9 lat temu
Witam !

Minęło pół roku od informacji o planowanych inwestycjach publicznych i prywatnych ściśle związanych z kozielskim portem, które mają go ponownie przywrócić do życia a już jest pierwszy efekt w postaci podpisania umowy ws. rewitalizacji portu rzecznego w Kędzierzynie-Koźlu oraz budowy w nim terminali przeładunkowych.
W prace te ma się włączyć szwajcarski fundusz inwestycyjny, który ma także pomóc w pozyskaniu przyszłych kooperantów, tak klientów jak i partnerów biznesowo-gospodarczych którzy w kozielskim porcie będą widzieli dla siebie miejsce na dalsze rozwijanie swojej działalności. Jak oficjalnie poinformowano planuje się rozpoczęcie przeładunków już w roku 2018.

To bardzo dobra informacja i chyba właściwe działania na rzecz kozielskiego portu rzecznego, by do reszty się "nie rozsypał" - obawy budzi jednak fakt, że sama Odra i żegluga towarowa na niej wymagają jeszcze wiele pracy nad przywróceniem jej dawnych możliwości - oby w perspektywie port kozielski nie stał się "suchym portem" jak ma to miejsce w przypadku portu w Gliwicach.
http://www.wnp.pl/transport-morski/um...1_0_0.html
A
angoDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 8 lat temu
Witam !

Chyba przez wielu oczekiwana informacja - trzeba przyznać, że postęp i tempo w realizacji pomysłu ożywienia kozielskiego portu jest imponujące. Jedyne obawy to takie, aby kozielski port nie podzielił losów portu w Gliwicach i nie został ostatecznie "suchym" portem, gdzie wykorzystywane są jedynie nabrzeża bez wykorzystania istniejących tam basenów.
Uruchomienie przeładunków w kozielskim porcie dawałoby mu niezaprzeczalną możliwość i szansę by mógł się on stać prawdziwym portem o charakterze intermodalnym z przeładunkami ukierunkowanymi na Śląsk i Czechy, gdzie nasi południowi sąsiedzi od wielu lat zabiegają o możliwość transportowania swoich towarów przez nasze terytorium właśnie Odrą - ale czy tak się ostatecznie stanie ... ?
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wia...52810.html
A
angoDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 8 lat temu
Witam !

Port w Koźlu ma realne szanse na to, by nastąpiła nie tylko jego rewitalizacja, łącznie z nową infrastrukturą portową (która nie istnieje) ale przywrócenie go do życia gospodarczego.
Uważam, że im prędzej to nastąpi, to fakt ten będzie miał chyba także wpływ na przywrócenie funkcji żeglugowej portowi w Gliwicach a w dalszej konsekwencji tak pożądanej żegludze towarowej i na Kanale Gliwickim i na samej Odrze.
Obecnie jest dobry klimat, zainteresowanie i zrozumienie okazywane szeroko pojętym sprawom żeglugi śródlądowej - zatem te wszystkie projekty i plany mają dużą szansę by zostały jak najszybciej wprowadzone w życie.
http://kk24.pl/co-dokladnie-zamierza-...lski-port/
A
angoDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 8 lat temu
Witam !

Dobre tempo nad rewitalizacją portu w Koźlu zaczyna nabierać realnych kształtów i wymiernych efektów - przywrócenie do pełnego funkcjonowania tego starego i znanego portu odrzańskiego będzie miało nie tylko symboliczny wymiar i oby to nastąpiło jak najprędzej.
Tego samego należy życzyć portowi w Gliwicach, by w nim także mogły zawinąć dawno nie widziane barki i pchacze !
http://kk24.pl/umowa-dzierzawy-portu-...otowawcze/
A
angoDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 7 lat temu
Witam !

Najnowsze w sprawie kozielskiego portu : http://kk24.pl/ruszyly-roboty-w-porci...lego-roku/
A
angoDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 6 lat temu
Witam !

Ostatnio, jak teren portu przejęła spółka Kędzierzyn-Koźle Terminale dużo dobrego dzieje się na terenie portu (baseny, nabrzeża) oraz z jego szczątkową infrastrukturą :
http://kk24.pl/inwestor-w-porcie-bedz...ocedurami/
http://kk24.pl/co-dalej-z-budynkiem-d...dza-plany/
A
angoDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 6 lat temu
Witam !

Jak do tej pory (i oby tak dalej) wiadomości o realizacji remontu i modernizacji kozielskiego portu dla potrzeb nowego właściciela i inwestora są zadowalające :
http://www.lokalna24.pl/index.php/biz...robi-swoje
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies