O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

22 LIPCA

Ostatnia aktualizacja 14 lat temu
DanpolDanpolNowicjusz Nowicjusz
Dodano 16 lat temu
Witam wszystkich, mam pytanie.
Jestem w posiadaniu planu (rysunku) stateczku pasazerskiego "22 LIPCA" i jako port macierzysty Wrocław.
parametry Loa x B x D : 24,15 x 4,46 x 4,30 m
Rysunek jest zrobiony w styczniu 1958 przez : Milc St. (opracowanie i kreslenie)
Co to był za stateczek bo nie Żeglugi Gdańskiej (oczywiście tej starej ani Szczecińskiej)
W ktorym roku był zbudowany i gdzie i kto z kolegow ma jakieś fotki tego stateczku.
Pozdrawiam
Andrzej STAWSKI
Pytanie do Zb. Toporowicza - kiedy i gdzie razem znowu pojedziemy ?
ValdemarasValdemarasAdministrator Administrator
Dodano 16 lat temu
Witam !

na wstępie dwie spraw
a: kalendarz Ż.G czeka
b. przestańmy nazywać statek stateczkiem jeżeli już to mały statek, stateczkiem to ja bawiłem się w wannie [bez obrazy Panie Andrzeju].
Tak był sobie taki STATEK nazywał się 22 LIPCA a wcześniej "DĄBRÓWKA" pływał w Żegludze na Odrze do 1964 roku to tak skrótowo. Prawdopodobnie jest to jeden z czterech statków wydobytych po wojnie w Poznaniu. Statki te o nazwach "Weichsel", "Oder", "Warthe" i "Netze" pływały w latach 1941-1944 w okolicach Poznania jako tramwaje wodne. Pierwsze dwa statki zakupiono w 1941r. następne w 1942r. Jego wrak istnieje do dziś i na galerii są fotki. Szukaj: galeria floty rzecznej-statki pasażerskie-tak się kiedyś pływało.
Waldemar Danielewicz
Edytowany przez Valdemaras dnia 14.03.2008, 16 lat temu
F
FidelisPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 15 lat temu
Drodzy panowie w Płocku rownierz plywal statek o nazwie ,,22 LIPCA'' w latach 60 tych.Był statkiem inspekcyimym w R.D.W. Płock,był parowcem,niekiedy wykorzystywany jako holownik.Odkąd go pamiętam zawsze malowany na biało.
Stanisław Fidelis
Wojciech RytterWojciech RytterPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 14 lat temu
22 Lipca,wczesniej Inz.Cwikiel plywal w Plocku.Zawsze w pelnej gali w Dzien Morza na wianki.Czesto cumowal prawie przed moimi oknami, przy schodkach z pomiarem stanu wody.Tam przez prawie 35 lat codziennie rano mierzyl temperature i stan wody p.Kuciewicz.
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies