O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

REN

Ostatnia aktualizacja 16 lat temu
przylodzprzylodzWeteran Weteran
Dodano 16 lat temu
Witam.
Czy ktoś z Państwa mógłby przybliżyć mi temat rzeki REN. Owiany jest on legendami a każdy z kim rozmawiam przestrzega mnie przed tą groźną rzeką. Ponieważ planuję rejs z Cigacic do Marsylii jachtem motorowym ( może bardziej barką jachtową). Statek ma silnik przyczepny o mocy 25 KM i może rozwinąć maksymalna prędkość 15km/h, ale marszowa jest znacznie mniejsza ( ok. 12 km/h) Czy w związku z tym będę mógł pokonać odcinek Renu od miejscowości Duisburg do miejscowości Koblenz. Jak powinienem się przygotować do pokonania tego odcinka ( może ktoś posiada jego locję?) Chętnie nawiążę korespondencję mailową w tej sprawie.
Ahoj!
zapraszam na mojego bloga:
http://wioslem.blogspot.com/
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 16 lat temu
Witam! To jest super przedsięwzięcie.Kilka dni temu jeden z moich kolegów pytał o to samo.Rzeka Ren po niemiecku Rhein jest "autostradą wodnę" po której poruszają się ogromne / do 7 tys. ton ładowności i wymiarach 135 m na 15,5 m szerokości i jeszcze większe zestawy pchane / statki śródlądowe.
Dlatego też warunkiem prowadzenia bezpiecznej navigacji jest posiadanie "Patentu Reńskiego".Dotyczy to również jednostek sportowych.
"Skipper" samodzielnie prowadzący swój yacht czy barkasę musi bezwzględnie posiadać te uprawnienia.
Mogę również udzielić szczegółowych informacji.Posiadam duży atlas reński i atlas radarowy tej rzeki.
Pozdrawiam
Edytowany przez x5 dnia 15.01.2008, 16 lat temu
przylodzprzylodzWeteran Weteran
Dodano 16 lat temu
Serdecznie dziękuję za podjęcie tematu i obiecaną pomoc w przedsięwzięciu. Okazuje się, że im bardziej zagłębiam się w temat tym więcej pojawia się problemów. Dobrze, że zacząłem przygotowania do tej podróży z takim dużym wyprzedzeniem. Wciąż mam nadzieję, że zdążę na czas. Czytałem książki znanych podróżników morskich ( np. "Lądy, Lody i Powroty), w których to opisywali ogrom pracy wkładanej w przygotowanie rejsu. Widzę, że rejs śródlądziem wymaga równie skomplikowanych przygotowań, jak ten morski. Dobrze, że wśród wodniaków są tacy, którzy chętnie udzielą pomocy. Cieszę się, że do tego środowiska należę.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Adam Madaj (przylodz)
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.