O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Bal Łodziarza - sugestie i uwagi

Ostatnia aktualizacja 11 lat temu
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 17 lat temu
Zbyszek Toporowicz - sekretarz Stowarzyszenia - zaproponował organizowanie Balu Wilków Rzecznych, który w okresie zimowym (karnawał) mógłby stać sie okazją do spotkania i "podzielenia sie kieliszkiem chleba ". Nazwa Balu jest też umowna i można zaproponować inną.

Zapraszam do wymiany uwag, sugestii, propozycji.... Dla wielu czynnie pływających jest to dogodniejszy termin do spotkań niż środek lata.

Co wy na to?
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
Edytowany przez Apis dnia 17.08.2007, 17 lat temu
ValdemarasValdemarasAdministrator Administrator
Dodano 17 lat temu
Myślę ze pomysł jest dobry. Była by to dobra okazja do nawiązania wzajemnych kontaktów, porozmawiania wymiany poglądów. Proponowany termin w przerwie nawigacyjnej jest moim zdaniem najkorzystniejszy. Pozostały by tylko kwestie organizacyjne ale to jest osobny temat. Czyli mówiąc krótko jestem za.:)
Waldemar Danielewicz
Janusz TyburcyJanusz TyburcyUżytkownik Użytkownik
Dodano 17 lat temu
Również jestem za zorganizowaniem Balu Wilków Rzecznych / tych co są nimi obecnie i tych co nimi byli / Myślę, że i na BAL, przybędą też, WILKI MORSKIE a jak mi wiadomo, są tacy wśród nas tu obecni, chociażby - SZCZEPAN - :D:D:D
J. T.
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
"Bal Wilków Rzecznych" jest trafioną nazwą dla takiego przyjacielskiego spotkania.
Pomysłodawcą jest Skretarz Stowarzyszenia T Ż Ś Zbyszek Toporowicz.
W pierwszą rocznicę powstania naszego portalu powołaliśmy do życia Towarzystwo Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej.
Większość absolwentów słynnej wrocławskiej szkoły żeglugi nie ma nic wspólnego z zawodem, kórego uczono nas w grodzie nad Odrą.
Jednak sympatia pozostała mimo, że są politykami, aktorami, księżmi, piekarzami czy listonaszami.Wielu jest jednak kapitanami i mechanikami polskiej i międzynarodowej śródlądowej i morskiej żeglugi.Wiele koleżanek i kolegów nie ma nic wspólnego z naszą byłą szkołą a jednak sympatyzuje z tym pięknym zawodem.
Dla nich właśnie powołaliśmy nasze Towarzystwo.
Reasumując teraz wątek Balu bylby on wspaniałą okazją do spotania właśnie tych "zawodowców" i sympatyków nie tylko żeglugi rzecznej.
Uczestniczyłem wielokrotnie w podobnych balach organizowanych przez ferainy niemieckich żeglarzy i żeglugowców.Mam pewne cenne spostrzeżenia organizacyjne, którymi chętnie się podzielę.
Pomysł organizacji naszego "Balu Wilków Rzecznych" próbowałem już propagować na stronie absolwentów, ale...potraktowano mnie odmownie.No cóż nie wszyscy potrafią się bawić, ale nam to nie przeszkadza i będziemy, tzn.:
Stowarzyszenie TŻŚ i Towarzystwo Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej
robić wszystko, żeby taki Bal zorganizować w okresie karnawału.
Proszę o przekazywanie dalszych związanych z tym pomysłów i swoich uwag.

Pozdrawiam z Gór Harzu B)
Edytowany przez x5 dnia 19.08.2007, 17 lat temu
O
OdrzakPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 17 lat temu
Tak, tak, dobry pomysł. Zima, przerwa nawigacyjna, karnawał i wszystko co się z tym wiąże. Warto wracać do starych wzorców, a wzorce na przykładzie Koźla to coroczne Bale Kapitańskie, które odbywały się w „Lindzie” ( Koźle-Rogi). Zabawa była przednia, szczególnie zabawne i ciekawe były tańce „starych Ślązaków”. Taki bal to okazja do spotkania, do prowadzenia na żywo wielu interesujących rozmów, do dobrej marynarskiej zabawy, ale też do integrowania środowiska. Ponadto jest to kolejna okazja do promowania żeglugi śródlądowej. Gdzie taki bal zorganizować to inny temat, sądzę, że gdzieś nad Odrą. Pozdrawiam Cz. Szarek.
ValdemarasValdemarasAdministrator Administrator
Dodano 17 lat temu
Ja myślę aby było sprawiedliwie to zróbmy go np. w Bydgoszczy miasto z tradycjami żeglugowymi prawie po środku Polski. Aby każdy miał dojazd w miarę równy. Nie wiem może Poznań. Tak aby nie tłuc tych kilometrów.
Waldemar Danielewicz
Zbigniew ToporowiczZbigniew ToporowiczNowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
dziekuje wszytskim za dotychczasowe propozycje.Sama idea chwyciła teraz jeszcze trochę dyskusji i powoli będziemy sie zabierali do jej organizacji. Wszelkie uwagi o miejscu bardzo trafne ale czekam na wiecej propozycji

pozdrowienia
Zbyszek
Zbigniew Toporowicz
SzafranekSzafranekPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 17 lat temu
Mam pomysła może nie najlepszego, ale gdyby tak spróbować na początek gdzieś nad morzem, a jak chwyci to potem w górach, bo flisacy to pewnie też marynarze a takie spotkania to najtrudniej zacząć potem wszyscy będą chcieli być organizatorami i pewnie co roku będą kontynuowane w różnych regionach Polski, a może i Europy? Pozdrawiam KrzysiekGrin
Edytowany przez przylodz dnia 19.01.2011, 13 lat temu
jacek bozymjacek bozymPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 16 lat temu
Pomysl jak najbardziej przedni.Takie spotkanie pozwoli na wieksza integracje naszego srodowiska.A i wymiana spostrzezen napewno jest latwiejsza przy "kieliszku chleba".Miejsce jest do uzgodnienia.Napewno nie bedzie to wiekszy problem.Pozdrawiam
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 13 lat temu
Niemal cztery lata temu powstał pierwszy pomysł zorganizowania takiego balu. Temat umarł śmiercią nie całkiem naturalną, gdyz jak zwykle gdzie trzech Polaków tam cztery opinie...

Odświeżam temat w związku z pomysłem pożegnania karnawału na takim Balu w Ścinawie Polskiej koło Oławy. Wiem, że jest już kilka(naście) zgłoszeń, a ponieważ impreza ma charakter raczej kameralny a nie ogólnopolski - mam swiadomość, że nie wszystkim pasuje zarówno miejsce jak i termin. Niemniej sądzą, że od czegoś zacząć trzeba. Może więc podyskutujmy o tym jak sprawić, aby wpisać taki bal na stałe w nasz kalendarz. "Tawerna Kapitańska" to świetne miejsce, z noclegiem też nie powinno byc problemu gdyz w Oławie jest sporo niedrogich hoteli.
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
zbyszek1zbyszek1Użytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Temat rodzi się i umiera od 2007 roku, szkoda. Myslę, że problem jest nie w chęciach udziału w balu, a w kwastiach organizacyjnych. Może to uczynić w sposób następujący: Jeden z nas /najodważniejszy i ze zmysłem organizacyjnym/ powinien dać ogłoszenie, że czekam na kolegów "tu" dnia "tego" o godzinie "tej". Może zaskoczy, bo jak już ktoś pisał powyżej - najtrudniejsze są początki, a chińskie przysłowie mówi o tym pierwszym kroku. Chyba wszyscy to znają.
Edytowany przez zbyszek1 dnia 15.02.2013, 11 lat temu
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies