O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Wielka pętla Wielkopolski

Ostatnia aktualizacja 10 lat temu
R
RyszardLPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 17 lat temu
Wczoraj, TV Polonia nadała coś naprawdę interesującego.
Był to godzinny film pod tym właśnie tytułem, pokazujący kanały, śluzy, rzeki i miejscowości leżące na tej pętli. Cały szlak liczy sobie 690km długości. To musi być niesamowite przeżycie dla kogoś, kto ma możliwość opłynąć Wielkopolskę dookoła i być we wszystkich tych miejscach. Nagrałem i już dwa razy oglądałem. Za każdym razem coś nowego wpada w oko mimo, że to ten sam film.
kojkojUżytkownik Użytkownik
Dodano 17 lat temu
Też widziałem ten film. Może zobaczymy filmy o Odrze i Wiśle. Powtarzam, w górach mają góry, nad morzem morze, a gminy nadrzeczne rzeki ... trzeba wydeptywać ścieżki do wójtów i burmistrzów by zauważyli, że rzeka może być dobrodziejstwem, a nie przekleństwem.
Pozdrawiam
koj.
R
RyszardLPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 17 lat temu
.... tym bardziej, że jest to naturalne środowisko człowieka. Nasze rzeki może nie sa jeszcze zagospodarowane, ale mają w sobie naturalny urok. Nie są obwałowane betonem, i wspaniale uregulowane, jak przykladowo w Niemczech, a ci właśnie do nas przyjeżdżają odpoczywać. Czysty paradoks.
Chcialbym też zobaczyć film o kanale augustowskim, ale nie wiem nawet czy jest.
kojkojUżytkownik Użytkownik
Dodano 17 lat temu
Trzeba ludziom pokazywać ,że można http://www.pcez.c...bsites.htm nie trzeba dużych barek, by ożywić rzeki. Z turystyki też można żyć.
przylodzprzylodzWeteran Weteran
Dodano 16 lat temu
Filmu nie widziałem, ale znam tę pętlę z autopsji. Przemierzyłem ją w II etapach:
Pierwszy: z Cigacic do Grudziądza Odrą, Wartą i Notecią oraz Kanałem Bydgoskim i Wisłą
Drugi: z Bydgoszczy do Santoka Kanałem Bydgoskim Kanałem Górnonoteckim, Ślesińskim przez jez. Gopło do Warty i Wartą do Santoka.
Moje spostrzeżenia: Odra szeroka, żeglowna. Trochę mało oficjalnych miejsc postojowych, ale po wejściu do strefy Szengen, ta sprawa przestała być istotna. Te miejsca i tak niczego nie oferowały, nawet sławojki. Warta - dziksza i płytsza. Miejscami mocno zaśmiecona, ale jakaś mocno urokliwa. Noteć na początku z nurtem niczym nie różniącym się od warcianego, potem, za pierwszą śluzą było dobrze. Woda czysta, zachęca do kąpieli. Bardzo sympatyczni śluzowi. Nie mogę jednak zrozumieć, czemu tak krótko pracują śluzy. Myślę, że w sezonie letnim, czas ich pracy powinien być wydłużony i trwać od godz 7.00 do 19.00 ( jeśli nie do 20.00). W końcu poza sezonem śluzowi chyba też pobierają wynagrodzenie a nie pracują. Wisłą akurat płynęło dużo wody, więc szybko dopłynęliśmy do Grudziądza.
W drugim etapie płynęliśmy z Bydgoszczy. Była niedziela. Do śluzy "Lisi Ogon" dopłynęliśmy bez przeszkód. śluzowi, jak zwykle bardzo mili, ale na wspomnianej wyżej śluzie STOP! Śluzowy ma wolne i nas nie prześluzuje, bo czeka właśnie an przyjazd narzeczonej. Rano przyszedł, ale ponieważ jeszcze spaliśmy, poszedł sobie i trzeba było chodzić i mocno go prosić, żeby wreszcie nas przeprawił. Kolejny zestaw 2 śluz.Ciężko dotrzeć do nich. Droga wodna zapchana rzęsą i jakimiś kołkami. wolno, ale dopływamy. Pierwsza śluza - bierzemy z biegu. Druga: stoimy, trąbimy. Nikt nas nie wpuszcza. Musiałem wrócić piechotą do pierwszej ( ok 2 km, więc to trochę trwało). Dopiero wówczas przyjechał ktoś rowerem i nas przeprawił Koszmar jakiś! Znów nie można wypłynąć z komory,. Za wrotami jeszcze grubszy kożuch rzęsy wymieszanej z kołkami. Widać, że nikt nie dba o te kanały.Są mocno zapuszczone a turyści traktowani jak zło konieczne. Dopiero od najwyższego punktu kanału Górnonoteckiego już płynie się z przyjemnością. Warta jest płytka ( kiedy płynąłem głębokość tranzytowa nie przekraczała 60 cm. Przebyłem Wartę wyłącznie z e względu na małe zanurzenie. Ogólne wrażenie mam takie: Etap pierwszy - świetnie ( tylko wydłużył bym czas pracy śluz)
Etap drugi: Zrobił bym jakieś szkolenie dla śluzowych a ich zarobek uzależnił bym od wpisów pozytywnych do księgi ( lub podobnie bym ich zmotywował, gdyż są leniwi i mają wszystko w...) Całe szczęście, że przyroda ( jej bogactwo) nadrabiają wszystkie niedociągnięcia, takie jak brak ( absolutny!) jakiejkolwiek infrastruktury turystycznej. No i ci sympatyczni zazwyczaj ludzie. Zachęcam do odbycia takiej podróży. Im częściej będą nas tam widzieć, tym chętniej będą tworzyć bazę dla nas. :)
zapraszam na mojego bloga:
http://wioslem.blogspot.com/
buds247buds247Początkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 12 lat temu
Za to ja widziałem film, mogę osobiście polecić na podstawie tego co widziałem. Oraz zapraszam do filmu!
C
czechtwPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 10 lat temu
Witam. Wszystko zależy od tego co chciałbyś zobaczyć i ile dni na to poświęcić. Jeśli interesujesz się techniką i chciałbyś zobaczyć śluzy na Noteci jest inny zakres czasowy i dojazd z dowozem kajaku. Jeśli zaś jeziora też inny sposób przygotowań. Określić byś musiał swą wydolność tz. jaką drogę jesteś w stanie przez jeden dzień pokonać.
Po sprecyzowaniu takich danych można rozpocząć planowanie trasy i całej logistyki. Pozdrawiam Włodek.
M
Marian JanasPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 10 lat temu
C
czechtwPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 10 lat temu
Witam, proponuję poszerzyć ‡ wiedzę™. Teraz jest inaczej niż w 2006 roku na Noteci. Urok pozostał‚, przybył‚o miejsc do bezpiecznego postoju. https://www.googl...+na+Noteci Pozdrawiam Wł‚odek.
Edytowany przez czechtw dnia 24.02.2014, 10 lat temu
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies