O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Pytanie o Żeglarską książeczke pracy??

Ostatnia aktualizacja 15 lat temu
S
skinekplPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 17 lat temu
Witam kolegów z załogi wirtualnego statku!

Mam pytanie dotyczące żeglarskiej książeczki pracy uprawniającej do pracy na statkach żeglugi śródlądowej... Ile lat musi mieć ukończone praktykant starający sie o książeczkę ??
Prosiłbym o przepis określający wiek i wymagane dokumenty do jej otrzymania. Ja niedługo ukończę 18 lat i w Urzędzie Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy robią problem z wydaniem książeczki związane z tym że brakuje mi 5 miesięcy do ukończenia pełnoletności. (w Urzędzie Żeglugi w szczecinie nikt nie robi z tego problemu i planuje tam wyrobić sobie książeczkę, lecz chcę spróbować jeszcze raz w Bydgoszczy dlatego, że dzieli mnie mniejsza odległość do tego miasta) Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)
Bartek
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Jutro skontakuję się z dr Janem Pysiem dyrektorem Urzędu Żeglugi we Wrocławiu naszym ekspertem i przekażę Ci rzeczową odpowiedź.
W Niemczech Książkę Służby Pokładowej otrzymują praktykanci w wieku 16 lat.Bez tej książeczki nie mogą wejść na statek jako Schiffsjunge czyli chłopak pokładowy a po polsku praktykant.
Pozdrawiam
S
skinekplPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 17 lat temu
Bardzo dziękuje za zainteresowanie moim postem i pomoc w tej sprawie... Jestem bardzo wdzięczny..
Czekam w takim razie na odpowiedz i pozdrawiam
Bartek
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Cześć Bartek!
Rozmawiałem dzisiaj z panem Pysiem, który przeczytał mi dokładnie przepisy.Tam jest mowa o dowodzie osobistym jako dokumencie tożsamości jakim musi się legitymować starający się o książkę.Urzędnicy interpretują to w/g własnego uznania.
Są przecież też inne dokumenty tożsamości, np.paszport.Jeżeli w Bydgoszczy wymagają dowodu osobistego, a Ty go nie posiadasz to pokaż im paszport.O wieku nic nie ma w przepisach.Oprócz tego trzba mieć aktualne świadectwo zdrowia, 2 zdjęcia i skierowanie na praktykę.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w zdobyciu żeglarskiej książki pracy.
S
skinekplPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 17 lat temu
Bardzo dziękuje za te informacje:) Mam nadzieje ze uda mi sie załatwić to bez problemu.. Wielu moich kolegów zostało odesłanych z kwitkiem i powiedziano im, że jeśłi nie mają ukończonych 18 lat to z ksiązeczki nici.. Ja chce jak najwczesniej zdobyć książeczke by mieć w niej wpisy i wypływane dni co pozwoli mi na zdobywanie wiekszych kwalifikacji a po pewnym czasie i patentu... Planuje po szkole związać sie z tym zawodem i pływać na statkach żeglugi śródlądowej w Holandii lub Niemczech, chyba że zmienią sie warunki to i także w Polsce..

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz i informacje... Pozdrawiam Bartek
Absolwent TŻ w Nakle nad Notecią
P
PiotrzwPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 15 lat temu
Witam serdecznie kolegów !
Czy potrafi KTOŚ odpowiedzieć na pytanie. Czy na podstawie polskiej żeglarskiej książeczki pracy, administracja niemiecka może (powinna) wydać Schifferdienstbuch .
Logicznie myśląc , jeśli WS-Policja honoruje polskie żeglarskie książki pracy i zawarte w niej zapisy to myślę sobie, że WSA też powinna honorować oraz zapisy w "niej" zawarte.
Pozdrawiam Piotr W.
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies