O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Dookoła Polski rzekami i kanałami

Ostatnia aktualizacja 8 lat temu
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 17 lat temu
Czy istnieje możliwośc przedostania się kajakiem w górę Kłodnicy (powyżej Portu Gliwice) i jak daleko mozna nia dotrzeć? Mam pytanie od "pozytywnie zakręconego" chcącego opłynąc Polskę wodą ze Szczecina do Gdańska. Chodzi o pokonanie w rejonie Śląska odcinka z drogi "Odrzańskiej" do "Wiślańskiej" jakimś "wodnym cudem" aby zachować ciągłość rejsu.

Jednostka "zasadnicza" przejechałaby lawetą powiedzmy z Gliwic do Krakowa.
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
kojkojUżytkownik Użytkownik
Dodano 17 lat temu
W 2004 roku odbył się rejs żeglarzy dookoła Polski w ramach świętowania wejścia Polski do UE. Z Gliwic przetransportowano jednostki do Broszkowic pod Oświęcimiem.
januszbnjanuszbnDoświadczony użytkownik Doświadczony użytkownik
Dodano 17 lat temu

Cytat

Apis napisał/a:
Czy istnieje możliwośc przedostania się kajakiem w górę Kłodnicy (powyżej Portu Gliwice) i jak daleko mozna nia dotrzeć?


Wlot Kłodnicy do Kanału Gliwickiego (poniżej śl. Łabędy) zamknięty jest jazem, zatem bezpośrednio z kanału na Kłodnicę w tym miejscu (ani żadnym innym) nie wpłyniesz. Kilkaset metrów dalej jest kolejny jaz piętrzący wodę do zasilania portu. Kilka kilometrów dalej jest kolejny próg piętrzący wodę (kiedyś do zasilania kanału wyrobów gotowych Królewskiej Odlewni Żeliwa). Dalej już podobnych niespodzianek chyba nie ma, ale nie znam dokładnie jej biegu. Źródło Kłodnicy jest w Katowicach - Brynowie. Nijakiego połączenia o jakim wspominasz nie ma, zatem tędy nie da się przepłynąć.
Inna sprawa to kwestia tego co w Kłodnicy płynie. Śmiałkowi polecam szczelny kombinezon aby nie doszło do kontaktu skóry z tym czymś. Co prawda pojawiają się na Kłodnicy kaczki i łabędzie czasami, ale to chyba jakieś mutanty. Kłodnica jest biologicznie martwa i trudno uwierzyć, że na początku XX wieku w okolicach Gliwic były tu hodowle raków.
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 17 lat temu
Dzięki za przeniesienie odpowiedzi tutaj - "tam" post usunąłem.

Jak pisałem - dostałem e-mail z takim problemem od naszego użytkownika (oscilowski) . Zaprosiłem go do kontynuowania tematu juz tutaj.
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 17 lat temu
Dziekuję za wszelkie informacje, na zdjeciach lotniczych widzę jakieś "mokre" połączenie Kłodnicy z Przemszą, ale nie jestem w stanie ocenć jakości tego połączenia. Obecnie studiuje Bierawke i Gostynie, wypływeją niemal z tego samego źródła ale nie znam ich głebokości i przeszkód na nich. Pozdrawiam Jarek, Szczecin.
mnsbmnsbPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 17 lat temu
co roku harcerze z Chorzowa i okolic płyną przez Koźle właśnie Kłodnicą.
Marek "Baśka" Barbara
Vż 1991 TŻŚ Koźle
przylodzprzylodzWeteran Weteran
Dodano 8 lat temu
Zapraszam Kolegów do czytania mojego bloga p/t Wiosłem na wodzie pisane. W każdy piątek, po południu publikuję kolejną część.
http://wioslem.blogspot.com/
Zaczynam od kajaków, potem zamierzam przejść do żeglarstwa, wreszcie do turystyki motorowodnej.
zapraszam na mojego bloga:
http://wioslem.blogspot.com/
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies