O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Amfibia

Ostatnia aktualizacja 8 lat temu
A
adamerNowicjusz Nowicjusz
Dodano 8 lat temu
Witam Wszystkich.
Przeszukuję sieć w poszukiwaniu informacji i wyniki jak na razie mizerne ;-(
Moje zapytnie wyslane do UZS w W-wie pozostało bez odpowiedzi.
Stąd moja wizyta na tym forum.
Mam nadzieję, że zapytanie zamieszczam we właściwym dziale, jeżeli nie to proszę administratora o przeniesienie watku.
Mam trochę nietypowe pytania dotyczące pływania amfibią po np.Wiśle.

Czy amfibia powinna mieć świadectwo zdolności żeglugowej?
Czy powinna być wpisana do rejestru statków?
Jakie dokumenty są wymagane do legalnego poruszania się po wodach śródlądowych?
Jakie uprawnienia powinien posiadać sternik?
Czy świadectwo sternika motorowodnego jest wystarczające?
Gdzie powinienem się udać aby uzyskać wymagane dokumenty?
Mam zamiar dostać się jak najbliżej źródła Wisły i dotrzeć do ujścia.
Spływ odbywał by się tylko za dnia w pobliżu linii brzegowej.
Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam, Adam
GregGregAdministrator Administrator
Dodano 8 lat temu
Świadectwo zdolności żeglugowej i wpis do rejestru wymagany jest dla statków służących do zarobkowego przewozu osób lub rzeczy. W takim przypadku wymagane również uprawnienia zawodowe a nie turystyczne (minimum stermotorzysta żeglugi śródlądowej a nie sternik motorowodny).

Jeśli amfibia takim celom nie służy - podlega przepisom takim samym jak turystyczne łodzie motorowe. Nowy patent sternika motorowodnego nie nakłada już takich ograniczeń jak stary (chodzi o moc silnika) więc powinien wystarczyć.

Za zdolność nawigacyjną łodzi nie służącej innym celom niż rekreacja, turystyka odpowiada właściciel i sam ponosi za to odpowiedzialność. Nie są wymagana żadne dokumenty jednostki ale musi być ona wyposażona zgodnie z wymogami (kamizelki i koła ratunkowe, wiosło, bosak, kotwica, liny cumownicze itp.). Łódź motorową służącą do celów rekreacji na wodach śródlądowych można zarejestrować na wszelki wypadek (kradzież, duża szkoda) w starostwie powiatowym.
A
adamerNowicjusz Nowicjusz
Dodano 8 lat temu
Dziękuję za odpowiedź. Amfibia bedzie zarejestrowana jako samochód osobowy, będąc na wodach śródlądowych będzie używana prywatnie do celów turystyczno-poznawczych ;-)
Oczywiście bedzie ubezpieczona, choć nie wiem jak ubezpieczyciel odniesie się do szkody np. przy kolizji z motorówką, lub zatopienia ...
Jak rozumiem w takim przypadku nie muszę mieć dodatkowych dokumentów?
Co do uprawnień to mam Patent Starszego Sternika Motorowodnego wydany w 1998r przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego w Warszawie.
Nie mam pojęcia czy jest jeszcze ważny. Nie ma na nim daty ważności.
Mam też Książeczkę Marynarza (pracuję na morzu), ale to akurat raczej się nie przyda w tym przypadku.
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies