O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Zmiana przepisów o rejestracji jednostek przez PZMINW

Ostatnia aktualizacja 11 lat temu
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
http://www.pzmwin...zenia.html

W Polsce jak podczas rozszalałego sztormu 10 stopni w skali B raz z jednej raz na drógą .
Dopiero co zamieszanie z kwalifikacjami a teraz rejestracja łodzi .
Powodzenia dla Koleżanek i Kolegów podczas ewentualnych rejestracji .
Edytowany przez Apis dnia 19.03.2013, 11 lat temu
Bosman JozefBosman JozefUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Niestety!Mamy taki kraj,gdzie najwięcej durnych decyzji rodzi się nocą,kiedy to jesteśmy w stosunku do słońca głowami do dołu i cała głupota spływa do mózgu.Jak coś działa to trzeba sknocić.
Józef Bosman Feliga
zbyszek1zbyszek1Użytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Moim skromnym zdaniem wszystkie "poważne" jednostki pływające, zrówno zawodowe jak i amatorskie powinny podlegać rejestracji, czyli nadzorowi nad stanem technicznym. Powinien to robić jeden "urząd" oczywiście nie jako działalność dochodową. Krótko mówiąc - po kosztach.
tomiltomilUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Tylko co to znaczy "poważna jednostka"?
Takie przeglądy to następne koszty z pewnością nie małe.
Pozdrawiam
Tomek
Włóczęga barką to jest to!
www.zegluganawarcie.pl
zbyszek1zbyszek1Użytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Dlatego w cudzysłowie, a koszta jak pisałem minimum. Chodzi mi o rejestrację, a nie coroczne przeglądy techniczne. Widziałem tak wiele różnych "pływadeł", że mimo kosztów jestem za takim rozwiązaniem.
Z
zbychu1949Początkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 11 lat temu
Moim zdaniem wszystkie pływadła powinne być rejestrowane wędkarz musi zarejestrować swoją łodkę. A przebywając na wodzie widzę jachty nawet dosyć spore bez jakichkolwiek nazw czy numerów takie jednostki powinne być ubezpieczone i rejestrowane.
Pozdrawiam Zbigniew W.
tomiltomilUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Co do ubezpieczenia OC to się zgadzam w pełni. Wszystkie powinny mieć ubezpieczenie. Co do rejestracji to bym się zastanowił czy rzeczywiście należy rejestrować każde pływadło. Dotychczas rejestracja odbywała się bez żadnego sprawdzania stanu technicznego, więc sam fakt rejestracji nie zapewni zwiększenia bezpieczeństwa.
Patrząc z drugiej strony można powiedzieć: co kogo obchodzi na jakim pływadle ja pływam, jestem odpowiedzialny za siebie i tych których biorę na pokład, czyż nie?
Włóczęga barką to jest to!
www.zegluganawarcie.pl
zbyszek1zbyszek1Użytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
"Patrząc z drugiej strony można powiedzieć: co kogo obchodzi na jakim pływadle ja pływam, jestem odpowiedzialny za siebie i tych których biorę na pokład, czyż nie?"

Chyba nie do końca tak. Idąc tym tropem możnaby postulować zniesienie badań technicznych samochodów, wind, maszyn itp.
tomiltomilUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Ale gdzieś musi być granica tego co musi być kontrolowane i tego co nie musi.
Ja uważam, że łodzie i jachty turystyczne nie powinny podlegać obowiązkowej kontroli technicznej.
Włóczęga barką to jest to!
www.zegluganawarcie.pl
zbyszek1zbyszek1Użytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Nie chodzi o okresowe badania techniczne, a o jednorazowe dopuszczejące do pływania. Z tym chyba się zgodzisz ?
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Po co przeglądy. Podpłynie "INSPEKTOR" i przegląd jest za darmo.
Masz wszystko - bez opłat, natomiast czegoś brak - mandacik w zależności od zasobności.
I po kłopocie z rejestracjami, przeglądami i ściąganiem pieniędzy za uprawnienia.
Są szkolenia, Patenty, i coraz więcej odważnych z Patentami wyławia się z wody, ale niestety bez życia.
WIĘC PO CO OGRANICZAĆ DOSTĘP - LEPIEJ TEGO NIE ROBIĆ.
będzie potem więcej spokoju na wodzie.
Pozdrawiam Włodek.
Z
zbychu1949Początkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 11 lat temu
Nie obrażaj tych co mają patenty bo idąc twoim tokiem myślenia niepotrzebne są patenty na wodzie tylko patrzeć jak bractwo zacznie pływać bez dokumentów na barkach no bo i po co najwyżej zapłaci mandat. Znam takich co 500 zł. mandat nie wzrusza. A jeśli ta Twój post miał podtekst ironiczny to daruj sobie.
Pozdrawiam Zbigniew W.
zbyszek1zbyszek1Użytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
"czechtw" !!!!!!
Delikatnie ujmując masz dosyć radykalne poglądy. Chyba, że to była, jak pisze Zbigniew W., ironia.
Wesołych Świąt.
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
PZMINW - Panowie z tej firmy nie dają uprawnień do prowadzenia barek jak również innych dorosłych pływadeł.
Robienie kursu bez większej praktyki prowadzi do tragikomicznych sytuacji. Nawet wpłynięcie do śluzy i przycumowanie dla nich jest wielkim problemem równającym się z walką o życie. Nie mówiąc już o innych manewrach,a o etykiecie zachowań na wodzie iuż nie będę wspominał.

Pozdrawiam Włodek.

Ja pływam od 1959 roku i jeszcze się uczę zachowań na wodzie i umiejętności prowadzenia łodzi.
Edytowany przez x1109 dnia 28.03.2013, 11 lat temu
zbyszek1zbyszek1Użytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Nie mierz wszystkich jedną miarą. Zapewne są tacy, o których piszesz, ale są i tacy od których można się uczyć.
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Masz rację. Wyjątki potwierdzają twierdzenie.
Pozdrawiam Włodek.
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
PZMINW - Panowie z tej firmy nie dają uprawnień do prowadzenia barek jak również innych dorosłych pływadeł. ????

Barek zrozumiem ale dorosłe pływadła ? np na coś takiego >>

http://www.luxlux...rtigo-2383

potrzebujesz już dorosłe uprawnienia :) a te > 20 do 50 metrów dł. . PZMINW istnieć bedzie . tylko szkoda że za nasze pieniądze .
Jestem Ciekaw czy ktoś z PZMINW zagląda od czasu do czasu na tę stronkę :) i uświadomi sobie że kiedy w końcu nadejdzie wiosna rzeki wzbiorą i będą stany przeciwpowodziowe , to na jeziorkach tych i owych ktoś by chciał na ryby krype zarejestrować to oczywiście nie trzeba go na slipa na rolki odrazu z tym jego pływadłem stawiać . A ku temu co mi wiadomo kreują się te zmiany w kierunku nie co rygorystyczniejszych opłat i sposobu ocieniania dzielności rzecznej ja bym to tak nazwał . No i koszty wzrosną o około 250 zł nawet do 1000 zł rocznie w zależności od jednostki jeśli ktoś by miał inne informacje to może wyprowadzi z błędu .Dziękuje Wesołego Alleluja
Edytowany przez x2494 dnia 29.03.2013, 11 lat temu
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Każdy człowiek, który ma odrobinę doświatczenia wie o tym, że należy dbać o swe finanse. Dlatego też powinien tak ustawiać się do prawa stanowianego aby ono Go nie dotyczyło. Dlatego łódka mniejsza niż wymóg uprawnień, silnik słabszy, niż wymóg uprawnień, żagle mniejsze i tak dalej,itp,itp, itp...........
Tak można przez całe życie. Czas się tego nauczyć.
Jeśli natomiast ktoś mą ochotę posiadania czegoś wielkiego, aby stało przy kei i służyło tylko do przyjmowania gości to już Jego sprawa.
Mówiąc o dorosłych pływadłach miałem na myśli jednostki zarobkowe. Gdzie wymagane są uprawnienia zawodowe.
pozdrawiam Włodek.
S
SzygyUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu

Cytat

czechtw napisał(a):

..... coraz więcej odważnych z Patentami wyławia się z wody, ale niestety bez życia.

Proszę o podanie źródła tej sensacyjnej informacji oraz statystyk w tej sprawie.
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Nie prowadzę statystyk, ani ich nie obserwuję. Piszę tylko o tym co się dzieje w terenie na którym pływam.
Pozdrawiam świecznie Włodek.
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies