O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Nowa Gielda Pracy jednak nie wypal :(

Ostatnia aktualizacja 11 lat temu
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Napisze koleny stek bzdur . Niewiem jak wy ale po zamianie gieldy za starej na nowa poczulem sie jak by ten portal zamienil jednostke napedowa ze starej z kilkoma wadami ale dobrze funcjonujacej , na nowy na lepsze paliwo ale okazalo sie ze ta Nowa jednostka Napedowa chyba nie wplynie pozytywnie na plywalnosc tej kupy zlomu :) a i o paliwo znacznie trodniej . co sadzicie o nowej gieldzie Pracy czy te 3 ogloszenia pozostana jako jedyne :) 13 PLN to jednak za duzo chyba trzeba zmienic Szeryfie .
czas emisii z tygodnia na dwa . albo jakies inne udogodnienia bo srogo pustkami chyba zawieje .
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 11 lat temu
Po zaledwie dwóch dniach od włączenia trudno zgodzić się z Twoją oceną - zwłaszcza z tym "nie wypał".

Powtarzam: była darmowa - można było dbać w inny sposób o to aby nadal działała. Teraz już odwrotu nie ma.
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
GregGregAdministrator Administrator
Dodano 11 lat temu
Kapitan informował, że albo zlikwiduje Giełdę - albo zrobi ja płatną. Jeśli na płatną chętnych nie będzie to tak jakby giełda została zlikwidowana. Kto na tym stracił, Kapitan? Raczej nie - ma święty spokój i mniej pracy z akceptacją czy poprawianiem każdego wpisu.

A to nie giełda stanowiła o jakości tego serwisu zwłaszcza, że pełno tam było wpisów jednych i tych samych osób. To ich głównie przesiała teraz nowa Giełda.
TrawersTrawersPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 11 lat temu
Dla niektórych dobrze byłoby wprowadzić opłatę SMS za każdą wypowiedź, bo zęby bolą jak się ich wpisy czyta :D Najpierw sami piszą tu: http://www.zeglug...08#c160522

Cytat

10-15 PLN SMS - jesli ktos zapyta dlaczego tak drogo odrazu odpowiem .
Gdyz odstraszy to ewentualnych dowcipnisiow i zgrywusow od zamieszczania ogloszen pt. Uwaga na Firme Uwaga na tego czy owego . tylko czyste ogloszenia o prace "Szukam pracy" i "Dam pracę".

A potem sami sobie zaprzeczają. Kapitanie - nie słuchaj tego brzęczenia i rób swoje.
AntaroAntaroNowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Jeśli "odwrotu już nie ma", i nikt na tym nie zarabia. Proponuję umieszczenie Giełdy Pracy w innym miejscu. Miejsce w stylu Hydepark, gdzie kazdy zamiesci co chce. Niech to bedzie śmietnik, ale nasz gdzie kazdy znajdzie coś dla siebie. Mam nadzieję ze link do tego miejsca, będzie bez problemu zamieszczony na naszej stronie. Pozdrawiam
Edytowany przez Antaro dnia 03.02.2013, 11 lat temu
TeosTeosAdministrator Administrator
Dodano 11 lat temu
Myślę że śmietników w sieci jest wystarczająco dużo, nie ma powodu by udostępniać kolejny. Płatność za ogłoszenie jest świetnym filtrem na wszelkiego typu oszołomów. Tak przy okazji , zastanawiam się jak liczna byłaby załoga gdyby rejestracja na portalu nie była darmowa ?
S
SeehundUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
@Teos. Świetne pytanie. Przypuszczam, że zostalibyśmy zredukowani do średniej wielkości hotelowca. Biorę tu pod uwagę również personel hotelowy i gastronomiczny.
AntaroAntaroNowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Teos gratuluję, filtr naprawdę skuteczny. Fakt nie ma żadnego "oszołoma". Mam nadzieje że, giełda pracy w końcu ożyje (odrodzi sie). Pozostaje nam juz tylko czekać, zresztą giełda nie jest tematem przewodnim naszego serwisu. Ktoś pewnie się tym zaopiekuje.
wschmidt
Edytowany przez Apis dnia 04.02.2013, 11 lat temu
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 11 lat temu
Mam pytanie: chcesz zamieścić ogłoszenie czy szukasz ofert pracy? Tych drugich zawsze było niewiele: dwie, trzy na setkę innych (teraz jest jedna na trzy). A jeśli chcesz zamieścić - to co stoi na przeszkodzie "odrodzenia się" - jak mówisz - giełdy?

Założyciel wątku nie zamieścił nigdy żadnego ogłoszenia. Skąd więc ten kpiący ton o nowej Giełdzie i całym serwisie (kupa złomu)?

Nie ma przymusu korzystania z Giełdy. To ja robiłem i robię grzeczność społeczności żeglugowej a nie na odwrót. Przypomnę tylko moment jej narodzin (proszę rzucić okiem na datę): http://www.zeglug...eadmore=26

Minęło wiele, wiele lat.... I niewiele się zmieniło w kwestii poruszonej tu: http://www.zeglug...page_id=30

Obydwie publikacje pochodzą mniej więcej z tego samego czasu.i Niejeden taki na stu był wówczas jeszcze małą dziewczynką mówiąca na księdza "Zorro"...
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
mefiumefiuUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Ciekawy jestem ile by było ludzi na Facebook gdyby rejestracja była płatna ;) , nasza-klasa wymiśliła już płatne dodawanie wiekszej ilości zdjęć i co na tym zyskała ...
Edytowany przez mefiu dnia 04.02.2013, 11 lat temu
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 11 lat temu
Mój portal nigdy na komercję nie był nastawiony - Facebook i NK owszem (reklamy) - ich użytkownicy to "mięso armatnie" zapewniające oglądalność tych reklam i nikogo tam nie obchodzi czy mają pracę, kłopoty czy zmartwienia....

Nie zamierzałem niczego zyskać czyniąc Giełdę płatną - co najwyżej święty spokój. I mam go. Giełda działa sama z siebie bez mojej ingerencji czy nadzoru nad poprawnością wpisów.

Czy będą chętni zapłacić za ogłoszenie aby zyskać pracę to już chyba ich sprawa, nieprawdaż?
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
AntaroAntaroNowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Myślę ze czas zakończyć ten wątek. Rzeczywiście zbyt wcześnie jest, aby oceniać słuszność wprowadzenia opłat. Szanowna załogo, najważniejsze ze Giełda jest i spełnia swą funkcję. Chętnie również skorzystam, gdy zajdzie taka potrzeba. ( tu odpowiedz na pytanie Kapitana). Pozdrawiam
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 11 lat temu
Dyskusję o płatnej giełdzie pracy chciałbym zilustrować takim oto przykładem. Znany już nam wszystkim niemiecki serwis publikujący wszelkie wiadomości z dróg wodnych śródlądowych www.bonapart.de także prowadzi "Giełdę pracy" (Jobbörse) pod adresem http://www.bonapa...

Czytamy tam w zasadach:

Cytat

Arbeitssuchende inserieren kostenlos. Nach 60 Tagen wird das Inserat automatisch gelöscht. Wer länger online bleiben möchte, zahlt 10 Euro (zzgl. MwSt.) für jeden weiteren Monat.

Poszukujący pracy zamieszczaja ogłoszenia za darmo. Po 60 dniach anons jest automatycznie kasowany. Kto chce aby ogłoszenie pozostało dłużej - płaci 10 Euro+VAT (~50zł) za każdy następny miesiąc.

Cytat

Stellenangebote kosten 100 Euro (zzgl. MwSt.). Nach 60 Tagen wird das Inserat automatisch gelöscht, soweit keine Verlängerung geordert wird.

Oferty miejsc pracy kosztują 100 Euro+VAT (~500 zł). Po 60 dniach są automatycznie usuwane o ile nie opłacono przedłużenia.

Porównajmy: nasza bezpłatna giełda funkcjonowała ładnych kilka lat. Wpisy w niej emitowane były przez 30 dni. Wielu ogłaszających się powtarzało swoje ogłoszenia zarówno po 30 dniach jak i w ciągu tych 30 dni nie płacąc nic - i tak przez kolejne lata. Teraz więc przyszedł okres "powtarzania" ogłoszeń i związanymi z tym opłatami.

=====================================

A tak naprawdę to nasza poprzednia giełda - choć była pełna wpisów (stale było niemal sto) bo dawała szansę "trwania" wpisu przez miesiąc - powodowała jedynie zbędny moim zdaniem bałagan. Jak tylko czyjś wpis opuścił pierwszą stronę (pierwsze 20 wpisów) natychmiast dodawany był ponownie. Co z tego więc, że wpisów było 100, skoro one powtarzały się niemal na każdej stronie wpisów - czasem nawet kilka razy na jednej. Tak naprawdę istotnych było tych kilkanaście pierwszych - reszty nikt nie chciał już czytać gdyż zakładał, że to duble. Na dodatek wymieszane były oferty miejsc pracy z anonsami szukających pracy.

Teraz ogłoszeń jest mniej ale są przejrzyście posegregowane i co najważniejsze: nie powtarzają się! Każda oferta jest unikalna a na dodatek listy zaopatrzone są w wyszukiwarkę - która pokaże swoją przydatność przy większej liczbie ogłoszeń a na pewno będzie ich coraz więcej. Mam sygnały, że zadowoleni z płatnej formy są oferujący miejsca pracy pośrednicy, których przedtem nie dopuszczałem do Giełdy bez złożenia jakiejś dotacji na portal.
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
Edytowany przez Apis dnia 14.02.2013, 11 lat temu
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies