O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

kajakiem po Odrze nad morze

Ostatnia aktualizacja 11 lat temu
I
ikarNowicjusz Nowicjusz
Dodano 12 lat temu
Witam Smile
Orientuje się ktoś jak czy na przepłynięcie kajakiem z Oławy k/ Wrocławia nad morze po Odrze potrzebne są jakieś pozwolenia?? Smile
pozdrawiam
E
egonzeglarzPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 12 lat temu
Odrą dopłyniesz do Zalewu Szczecińskiego a to do morza jeszcze kawał drogi :-)) i myślę że żadnych pozwoleń mieć nie musisz,Pozdrawiam i życzę udanej wyprawy
Eryk M.S ZEUS
I
ikarNowicjusz Nowicjusz
Dodano 12 lat temu
Dziękuję bardzo za info :) i również pozdrawiam :)
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 12 lat temu
...tylko musisz przestrzegać podstawowe zasady ruchu żeglugowego...podobnie jak jadąc rowerem szosą..."dwójka i krajem" :)

pozdrowienia od Smoka Wawelskiego :)
M
Marian JanasPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 12 lat temu
Zanim dopłyniesz do Szczecina zatrzymaj się na Międzyodrzu. Co to takiego dowiesz się z Googli. Płynąc przez Szczecin weź pod uwagę to, że są tam tereny portowe i małe jednostki jak kajak mogą być tam niepożądane. Zapoznaj się podstawowymi przepisami portowymi bo chyba nie wszędzie małym jednostkom wolno wpływać. Lepiej odbij w prawo na Jezioro Dąbie. Płynąc przez Jezioro Dąbie a tym bardziej przez Zalew Szczeciński zwracaj uwagę na prognozy pogody. Zalew może się nieźle rozbujać i nieźle Cię potarmosić. Trzymaj się blisko brzegu w razie pogorszenia pogody możesz szybciej uciec. Pozdrawiam MJ
S
slawekNowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Witam,właśnie szykuję się do przepłynięcia 0dry kajakiem ,z tym że będę startował z Głogowa.Mam zamiar płynąć co najmniej do Szczecina,a jak czas pozwoli to nad morze.
Na odrę nie potrzeba żadnych zezwoleń,w morze można wypływać do 2 mil od brzegu,dalej tylko w asyście jednostki "niezatapialnej"np kutra.
Najrozsądniej jest płynąć chyba do Dziwnowa,omija się szlaki żeglugowe,no i można płynąć przez zalew trzymając się brzegu,jak słusznie ktoś wcześniej napisał.
Ja płynę w majowy weekend,tak że później mogę dać znać jak to wygląda.
Pozdrawiam.
S
slawekNowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Teraz doczytałem datę że chodziło o rok 2012,ale jak płynąłeś to polecam się odnośnie informacji.
Pozdrawiam.
zbyszek1zbyszek1Użytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Powodzenia i czekamy na relację z wyprawy. W ramach żartu - mam nadzieję, że do maja lody puszczą.
S
SzygyUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu

Cytat

slawek napisał(a):

....w morze można wypływać do 2 mil od brzegu,dalej tylko w asyście jednostki "niezatapialnej"np kutra.

A to ciekawe. Z czego to wnosisz, który przepis?
S
SzygyUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu

Cytat

ikar napisał(a):

Witam :)
Orientuje się ktoś jak czy na przepłynięcie kajakiem z Oławy k/ Wrocławia nad morze po Odrze potrzebne są jakieś pozwolenia?? :)
pozdrawiam

No napewno potrzebne jest pozwolenie żony bo to rejs nie na parę godzin a na parę ładnych dni :) :) :).
zbyszek1zbyszek1Użytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
No napewno potrzebne jest pozwolenie żony bo to rejs nie na parę godzin a na parę ładnych dni.

Czyli samotni mają lepiej.
S
slawekNowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Podstawa prawna
Obwieszczenia i zarządzenia regulują tą sprawę w oparciu o Ustawę z dnia 21.03.1991 r. "O obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej". Przytoczę część zarządzenia nr 9/98 Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku z dnia 22.04.1998 r. w sprawie warunków uprawnienia żeglugi w celach rekreacyjno - sportowych przez jednostki pływające o długości do 5 metrów. (zwolnione z obowiązku rejestracji).

Strefa pływania obejmuje obszar do 2 Mm od linii brzegu na akwenie objętym systemem zabezpieczenia ratowniczego.
Poza systemem zabezpieczenia ratowniczego mogą uprawiać żeglugę wyłącznie jednostki niezatapialne i muszą być wyposażone oprócz środka ratowniczego (kapok), dodatkowo w pławkę dymną koloru pomarańczowego oraz gwizdek.
Żegluga dozwolona jest:
w porze dziennej (od wschodu do zachodu słońca)
na wodach wolnych od lodu
przy widzialności powyżej 2 Mm

Dla kajakarzy ważne jest również część obwieszczenia chociażby Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku z dnia 15.06.1993 r. informując że: "zabrania się biwakowania i plażowania na wydmach i klifach oraz w lasach nadbrzeżnych".
Chociaż nie jestem pewien czy nic się nie zmieniło.
Jak soś znajdę to dam znać.
S
slawekNowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
...a i faktycznie warto być kawalerem...
jak zauważył Zbyszek jedno pozwolenie mamy z głowy.
S
SzygyUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Widzę Sławku, że zapodałeś cytat ze stronki http://kajak.org....ka/baltyk/ i choć nie wiem to podejrzewam, że prywołane stare przepisy mogą już być nie ważne. Najśmieszniejsze jest jednak to, że nie ma czegoś takiego jak "jednostki niezatapialne". Wszystko co pływa po wodzie jest w stanie zatonąć (zwłaszcza statki) wobec tego w ogóle niczym nie wolno odpływać dalej od brzegu. Wobec tego również Pan Doba, kajakarz pływający samotnie bez asysty po morzach i oceanach jest wielokrotnym recydywistą. Co za bzdura :(
S
slawekNowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Możesz mieć rację,przepisy się zmieniają,a niezatapialny to miał być Titanic,ale tak czy inaczej wybieram się na ten spływ,a przy okazji to te 2 mile to taka dość rozsądna odległość od brzegu do pływania,zwłaszcza w pojedynkę.
Dość blisko od brzegu,a fale już się nie "łamią"
I jeszcze jedna rzecz,wybieram się kajakiem pneumatycznym Sevylor Pointer K2.
Może być ciekawie,zaznaczam że miałem okazję pływać nim po morzu,jak i na Dunajcu.
Zobaczymy jak się sprawdzi na dłuższej trasie.
Pozdrawiam.
zbyszek1zbyszek1Użytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Teoria mówi, że są jednostki niezatapialne, ale jak slusznie piszecie Titanic obala teorie.
N
natalka_k88Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
cześć! a jaką trasę moglibyście polecić dla dość początkujących kajakarzy? z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
hakuna matata i do przodu!
zbyszek1zbyszek1Użytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Kajak ma to dobre, że praktycznie przepłynie wszędzie. W Polsce jest wiele urokliwych i mało znanych rzeczek. Sprecyzuj region, to może coś podpowiem.
N
natalka_k88Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
interesuje mnie Górny Śląsk
hakuna matata i do przodu!
S
slawekNowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
...no to jutro rano ruszam...
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies