O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Barką z Berlina do Polski - Turyści

Ostatnia aktualizacja 5 lat temu
L
lukaszNowicjusz Nowicjusz
Dodano 12 lat temu
Witam Was,

oto moj pierwszy post na tym forum. Z plywaniem mam do czynienia dopiero od zeszlego roku, kiedy to zrobilem patent zeglarsko-motorowy inspirujac sie miedzy innymi opowiesciami z tej strony. Powod dla ktorego pisze jest dosyc nietypowy. Od roku '89 mieszkam w Berlinie i od lat obserwuje ruch polskich barek na tutejszych wochach. Juz dawno w mojej glowie zrodzil sie pomysl przeplyniecia barka z Berlina do zachodniej Polski, tak dla frajdy. Dla wielu z was to moze kurs plywany z "zamknietymi oczami" i dlatego chcialem spytac o jakies porady jak sie do realizacji tego planu zabrac. Mam kilka konkretnych pytan na ktore moze macie odpowiedz. Przede wszystkim interesuje mnie czy zabranie dwoch osob (ja i kumpel) jest w ogole mozliwe. Nie mam nic przeciwko rozbiciu sie na jakims sypkim ladunku, chociaz obawiam sie ze sa przepisy itd.
Czy sklady jezdza wedlug jakiegos scislego planu, czy wedlug potrzeby? Chodzi o jako takie zaplanowanie daty (praca, rodzina). Wiem ze w czasie ostatniego alarmu powodziowego barki staly przez dwa tygodnie na miejscu, to oczywiscie inna sprawa. Jak dlugo trwa rejs np. do Szczenina? Czy polecacie jakas trase? Warto przeplynac sie "winda" w Finnow?
Moze jest tu ktos zainteresowany dwoma pomocnikami na poklazie w okolicach czerwca? A nuz sie do czegos przydadza...
Za wszelkie informacje bede wdzieczny.

Pozdrawiam z Berlina,
Lukasz
~
przylodzprzylodzWeteran Weteran
Dodano 12 lat temu
Witam pana Panie Lukasz. Miło nam, że czytuje Pan tę stronę i że bywa ona dla Pana Inspirująca. Zapewniam Pana, że Polskie szlaki wodne są wspaniałe! Musi Pan jednak wiedzieć, że są nieco odmienne od Niemieckich. Mniej u nas marin i przystani ( choć te zaszłości uzupełniamy), za to więcej dzikiej przyrody i prawdziwych rzek. Jeśli pyta Pan o porady, prosimy o więcej szczegółów. Po pierwsze co to za barka? Czy to jest statek towarowy? Może jacht śródlądowy, turystyczny, nazywany przez niektórych barką? Od tego zależy klasyfikacja podróży. Jestem też zainteresowany podobną podróżą, jednak realizowaną w odwrotną stronę. Chcę zrobić Pętlę Berlińską płynąc z Cigacic do Hohensaten - Berlin i Oder-Spree kanal do Weiswaser, potem Odrą do Cigacic. Pozdrawiam Pana :)
M
malutkiPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 12 lat temu
Kolega chciałby skorzystać z możliwości "zabrania" się razem ze znajomym na kurs z Berlina w kierunku Polski,dopiero szuka jednostki z kim ewentualnie mógłby się zabrać,czytanie ze zrozumieniem...:)Rejs np.do Szczecina trwa około 2 dni,płynąc w tym kierunku nie ma innej opcji aby nie przepłynąć przez podnośnię Niederfinow,polecam,warto zobaczyć a i będzie co powspominać;) pozdr
L
lukaszNowicjusz Nowicjusz
Dodano 12 lat temu
Jak podsumowal kolega malutki chodzi mi o zabranie sie do Polski zwykla barka towarowa, bez dobrodziejstw takich jak prysznice czy mariny po drodze. Wlasnej lodzi czy statku niestety nie posiadam. Trasa czym bardziej dzika tym lepiej.
O ile wiem stara podnosnia w Niederfinow zostanie niedlugo zastapiona nowa, ktora juz jest w budowie, trzeba sie pospieszyc.

Pozdrawiam, Lukasz
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 12 lat temu
Ale starej nie rozbiorą... Tam się zachowuje zabytki techniki - przykładem Park Śluz w Waltrop: pisałem o tym tu - http://www.zeglug...#post_3860 oraz tu - http://www.zeglug...rowstart=3
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
L
lukaszNowicjusz Nowicjusz
Dodano 12 lat temu
To akurat bylo by straszne kanibalstwo gdyby rozebrano stara podnosnie. Jest to na prawde kawalek sztuki inzynierskiej a takze magnes dla turytow w troche zaspalym regionie. Stare sluzy tez jeszcze tam sa, takze beda trzy "generacje" obok siebie.
wklimczakwklimczakUżytkownik Użytkownik
Dodano 12 lat temu
Fajny pomysł na rejs, kiedyś myślałem o podobnym, lecz morskim.
Kolego Lukaszu, czy udało się znaleźć "okazje"?
Jeżeli brakuje dużej barki, chętnie zaproponuję kabinę, bądź całą barkę turystyczną - www.marzenieadmir... . W najbliższym sezonie będziemy pływali na Wielkiej Pętli Wielkopolskiej - Konin, Gorzów Wlkp.,Bydgoszcz, na Odrze - Kostrzyn, Wrocław i być może odwiedzimy Berlin. Zapraszam.
Szczegóły możemy dogadać telefonicznie, lub na PW.

pozdrawiam - Włodek.
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies