O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Łaba - uprawnienia

Ostatnia aktualizacja 11 lat temu
J
Jerzy MarczynskiNowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Mam do przeprowadzenia jacht motorowy z Lubeki na Mazury.
Zamierzam płynąć Łabą od ujścia Elbe-Lübeck-Kanal do Dömitz.
Bardzo proszę o informacje czy na tym odcinku Łaby konieczne jest posiadanie specjalnych uprawnień do prowadzenia jachtu.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Jerzy Marczyński
TeosTeosAdministrator Administrator
Dodano 11 lat temu
Po pierwsze - witam na forum,
po drugie - mało informacji o sobie i o jachcie podajesz.
Generalnie jeżeli chodzi o żeglugę niezawodową to już od dłuższego czasu panuje pomiędzy Polską a Niemcami umowa o wzajemnym uznawaniu dokumentów, czyli jeżeli w Polsce możesz prowadzić ten jacht to również w Niemczech nie ma przeszkód formalnych. Natomiast specjalne patenty łabskie czy reńskie obowiązują w żegludze zawodowej. Ważne jest aby mieć na jachcie sprawne i pełne wyposażenie ratunkowe oraz wszystkie dokumenty (ubezpieczenie itp.) w razie kontroli WSP.
Jeżeli potrzebujesz jeszcze jakieś info chętnie pomożemy.
J
Dodano 11 lat temu
Witam Cię serdecznie.
Bardzo dziekuję za szybką odpowiedź. Co do mnie - mam uprawnienia starszego sternika motorowodnego. Spore doświadczenie co do pływania na Mazurach gdzie pływam od 1968 roku i trochę doświadczenia co do pływania barkami we Francji. Co do mnie więcej - mam firmę w Grecji i zajmuję się czarterami jachtów żaglowych na akwenie Morza Egejskiego i Jońskiego. Na tych akwenach jako sternik pływam od 10 lat. Bliższe informacje na :
www.aniata.com.pl. Co do jachtu, który chcę sprowadzić aby pływać "na starość" na Mazurach - to jacht
"staroćka" (takie właśnie lubię), z kadłubem TWS, drewnianą sterówką i zabudową, wyprodukowany w 1973 roku, długość po pokładzie 12,8 m, dwa silniki Volvo Penta po 145 KM, zanurzenie 1,0 m. Pozdrawiam Cię serdecznie. Jurek
przylodzprzylodzWeteran Weteran
Dodano 11 lat temu
Martwi mnie to zanurzenie (1m) na naszych wodach. Wartę i Noteć może jakoś przebędziesz, ale Wisłę?Potem jeszcze są Narew i Pisa. Mam sporo obaw czy dasz radę z takim zanurzeniem, ale mimo wszystko życzę pełnego sukcesu!
zapraszam na mojego bloga:
http://wioslem.blogspot.com/
Edytowany przez przylodz dnia 14.06.2011, 11 lat temu
S
SzygyUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Może da radę, ale będzie musiał poczekać na wysoką wodę jaka była jeszcze w maju.
J
Dodano 11 lat temu
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam - Jurek

możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.