O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

,,Program Ratowania Polskich Dróg Wodnych,,

Ostatnia aktualizacja 11 lat temu
Krzysiek1994Krzysiek1994Początkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 11 lat temu
Witam wszystkich wodniaków!

Mam do Was pytanie o stworzenie czegoś takiego ,ale najpierw opis tego projektu:
Projekt ten został stworzony ramowo przez Fundację Żelazne Drogi i na zebraniu Rady Fundacji został przyjęty do realizacji.
Projekt ten zakłada zmuszenie władz RP do ruszenia tyłków w sprawie dróg wodnych w Polsce.
Jednak do puki projekt nie zostanie zaakceptowany przez środowisko wodniaków nie ma szans na jego realizację.
Również bez Was nie określimy dokładnych kierunków działania .

Z racji mojej przynależności do zarządu tej Fundacji wyperswadowałem na zarządzie konieczność ratowania Polskich dróg wodnych przy współpracy ze środowiskiem wodniackim.

Mam nadzieje ,że choć część z Was włączy się w tworzenie tego programu i ,że uda się nam wywołać lawinę ,która spowoduje ożywienie żeglugi w Polsce.

Rzucajcie wszyscy swoje propozycje na ten projekt , ponieważ musi on pochodzić od ludzi ,którzy znają się na rzeczy.

Pozdrawiam Krzysiek
Rzecznik Prasowy oraz Przewodniczący Rady Fundacji Żelazne Drogi

Miłośnik dawnych technologii.
Bosman JozefBosman JozefUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Krzysiek 1994 m.innymi napisał:"Z racji mojej przynależności do zarządu tej Fundacji wyperswadowałem na zarządzie konieczność ratowania Polskich dróg wodnych przy współpracy ze środowiskiem wodniackim".Kolego Krzysztofie !Coś tu nie gra! A jakim że to My jesteśmy środowiskiem???Dotychczas byłem pewien ,że wodniackim!.A komu to kolego tę konieczność wyperswadowałeś????Jednakoż sama idea BARDZO TOBIE SIĘ CHWALI!!!!
Józef Bosman Feliga
Edytowany przez Bosman Jozef dnia 22.01.2011, 11 lat temu
Dodano 11 lat temu
Wyperswadowałem na zarządzie Fundacji ten projekt i dostałem pełne poparcie.

Czy ma Pan jakieś sugestie odnośnie tego projektu?

S
SeehundUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Zanim słowo "wyperswadować" zacznie budzić większe emocje, chciałbym zwrócić uwagę na jego dwojakie znaczenie. Może znaczyć: zachęcać, namawiać, jak i: zniechęcać, odradzać. Z treści postu wynika iż @Krzysiek1994 użył go w tym pierwszym znaczeniu.
Edytowany przez Seehund dnia 23.01.2011, 11 lat temu
TrawersTrawersPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 11 lat temu
"Wyperswadować" ma jedno znaczenie: odradzić, zniechęcić, wybić komuś z głowy. To jest przeciwieństwo (antonim) znaczenia doradzić, polecić, zachęcić, a nie znaczenie podobne (synonim).
http://megaslowni...dowa%C4%87

Cytat

...wyperswadowałem na zarządzie konieczność ratowania Polskich dróg wodnych...

Oznacza to ni mniej ni więcej tylko "za pomocą perswazji wybiłem ludziom z głowy konieczność ratowania dróg wodnych".
Edytowany przez Trawers dnia 23.01.2011, 11 lat temu
S
SeehundUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
@Bravo. Zachęcam Cię do głębszej lektury, po której, mam nadzieję, sam dojdziesz do wniosku, iż jesteś w błędzie.
G
grzegorzUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Obawiam się Seehund,że Kolega @Bravo ma rację. Antonimem wyperswadować jest doradzać,polecić.
Ale tak między Bogiem i prawdą jakie to ma znaczenie.
Chyba się dziś wszyscy trochę nudzimy.
Seehund pozdrawiam Cię serdecznie z 426 km. Od tygodnia pod mostem!!!!!

Krzysiek1994-a co to kolego za fundacja. Z nazwy ,domyślam się,że związana i działająca na rzecz kolejnictwa.

Pozdrawiam
Grzegorz
Edytowany przez Greg dnia 23.01.2011, 11 lat temu
Dodano 11 lat temu
Takie jest jej główne zadanie ale w statucie mamy również podpunkt mówiący ,że Fundacja ma przyczyniać się do ratowania zabytków techniki i dziedzictwa kulturowego. I pod ten punkt podlega ,,Program Ratowania Polskich Dróg Wodnych,, w ,który chciałbym żebyście się włączyli.

Dodano 11 lat temu

Cytat

Seehund napisał/a:
...sam dojdziesz do wniosku, iż jesteś w błędzie.

Błędem jest użycie tego słowa na określenie czegoś innego niż ono oznacza. Nie było więc - bynajmniej - moim zamiarem negowanie dobrych chęci @Krzysztofa 1994. Mamy chyba jednak troszkę większe ambicje w sprawie dróg wodnych, niż ratowania ich jako "zabytki techniki", ale dobre i to...

Fundacja istnieje zaledwie od miesiąca, statut ani wspomniany projekt nie jest dostępny - trudno wywnioskować do czego mamy się przyłączyć.
Edytowany przez Trawers dnia 23.01.2011, 11 lat temu
Dodano 11 lat temu
Nie wszystkie dokumenty mogą być udostępniane publicznie a w szczególności te,które są w trakcie tworzenia.

Teraz trzeba sprecyzować czym miałby się zająć ten program ,chodzi mi o konkretne drogi wodne oraz stan w jakim powinny być.
Trzeba również znaleźć przedsiębiorców zainteresowanych pomocą i współpracą

kojkojUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu

Cytat

Krzysiek1994 napisał/a:
Witam wszystkich wodniaków!

Projekt ten został stworzony ramowo przez Fundację Żelazne Drogi i na zebraniu Rady Fundacji został przyjęty do realizacji.
Projekt ten zakłada zmuszenie władz RP do ruszenia tyłków w sprawie dróg wodnych w Polsce.
Jednak do puki projekt nie zostanie zaakceptowany przez środowisko wodniaków nie ma szans na jego realizację.

Pozdrawiam Krzysiek

Jestem szczerze rozbawiony... już się Władze III RP boją...
Proszę o konkrety:
- co chcecie zdrobić
- kto to może sfinansować
Na marginesie dodam, że to właśnie kolej najbardziej zwalczała żeglugę śródlądową.
koj
przylodzprzylodzWeteran Weteran
Dodano 11 lat temu
Bardzo chwalebne, że szesnastolatek ma takie zainteresowania.
Jak widać, problem istnieje i zajmują się nim poważni ludzie.
Ta fundacja powstała w szkole?
Jeśli tak, to gratuluję pomysłu! Wszyscy wiemy, że kiedyś żegluga śródlądowa się odnowi. To Wy, dzisiejsza młodzież będziecie dzierżyć stery na tych statkach. Pozdrawiam i życzę sukcesów!
zapraszam na mojego bloga:
http://wioslem.blogspot.com/
Bosman JozefBosman JozefUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Jeśli wyperswadować w rozumieniu zachęcić,to przepraszam kolegę Krzyśka za małe nieporozumienie.Jeszcze raz ,podobnie jak wielu z nas jestem pełen podziwu dla inicjatywy młodego członka naszej załogi. Wszystkim nam na tym statku zależy na ratowaniu dróg wodnych.Zapraszam kolegę do naszego Towarzystwa Entuzjastów Wielkiej Pętli Wielkopolski, które w swoich celach ma współpracę z organami terenowymi m.innymi w kierunku ratowania pięknych szlaków WPW.Pozdrawiam.
Józef Bosman Feliga
Dodano 11 lat temu
Konkrety odnośnie tego planu to:

1 Program ma namawiać ludzi do powrotu do wypoczywania na wodzie
2 Przywrócenie dróg wodnych na terenach RP do dawnej świetności
3 Rozpowszechnianie wiedzy o żegludze śródlądowej jej historii i znaczeniu
4 Organizowanie imprez promujących żeglugę śródlądową w postaci przewozów towarowych oraz rekreacji
5 Organizacja rejsów edukacyjnych po śródlądowych drogach wodnych w celu edukacji społeczeństwa polskiego o znaczeniu żeglugi dla państw postindustrialnych.

Program ma być finansowany częściowo z budżetu Fundacji Żelazne Drogi oraz z tzw. ofiarności publicznej ( tak samo jak Wy utrzymujecie serwer tej strony)
Pewna część oczywiście z UE i innych tego typu instytucji

Jeżeli załoga ma pomysły na kolejne punkty to proszę pisać bo w uchwale zarządu jest nadmienione iż program może się zmieniać

kojkojUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Dobra nie będę marudził.
Krzysiek1994 powodzenia.
koj

M
Marek SzPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 11 lat temu
A mozesz napisać cos więcej o tej fundacji - zarząd, program, strona etc? Ze środowiskiem kolejowym mam raczej stały kontakt ale o takie fundacji jeszcze nie słyszałem.

pozdrawiam
Marek
P2JP2JUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Popieram.
W 2010 powstała Komisja Morska i Rzeczna Organizacji Pozarządowych przy Senacie RP, inicjatywa Polski Klaster Żeglugi Śródlądowej, "klei się" pomału pomysł pn. "Fundacja Ekologicznego Transportu".
Jerzy Hopfer został szefem Rady Promocji Żeglugi.
Wisła doczekała się dość intensywnej promocji ze strony Marka Kamińskiego.
Na zlecenie Min. Infrastruktury powstaje program rewitalizacji dróg wodnych.
Niech się dzieje!

PS. Fundacji Żelazne Drogi nie ma w bazie organizacji pozarządowych, nie ma też w Rejestrze Fundacji - widać to świeżutka inicjatywa. Coś się ma dziać w związku z tą fundacją w Bydgoszczy, w PKP Cargo.
Edytowany przez P2J dnia 25.01.2011, 11 lat temu
Dodano 11 lat temu
Fundacja jest jak najbardziej świeżutka została powołana do życia 07.12.2010r a na listy OPP jeszcze się nie załapaliśmy .
Kolega P2J napisał ,,Coś się ma dziać w związku z tą fundacją w Bydgoszczy, w PKP Cargo.,,
Otóż w Bydgoszczy jak najbardziej mają być organizowane imprezy wystawy koncerty prelekcje i innego rodzaju wydarzenia ,których celem będzie promować nasz region.
Co do PKP Cargo to nie jesteśmy ich własnością ,nasza fundacja jest nie zależna ,ale jeżeli chodzi o imprezy to w planach są wspólne wydarzenia.

Nie wiem czy wodniacy są zainteresowani ,ale pierwszą imprezą zorganizowaną przez FŻD będzie rajd samochodowy z Kozielca do Białośliwia ,,Śladami Bydgoskich Kolei Powiatowych ,, ,który odbędzie się dnia 13.02.2011r.

Jeżeli chodzi o cele Fundacji to na naszej stronie internetowej www.Fzd-byd.weebl... w dziale do pobrania jest nasz statut
w ,którym można doczytać konkrety czym FŻD ma się zajmować.

Jeżeli Pętlarze chcą realizować swoje cele to ja proponuje zorganizowanie wystawy w Czerwcu w Gimnazjum nr 20 im. Królowej Jadwigi w Bydgoszczy bo Pani dyrektor z tegoż gimnazjum jest zainteresowana wszelkimi rodzajami imprez edukacyjnych i można by zorganizować tydzień transportu czy coś w tym stylu.
Jeżeli Pętlarze są chętni to zapraszam do współpracy.

Pozdrawiam Krzysiek

S
SzygyUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu

Cytat

Jeżeli chodzi o cele Fundacji to na naszej stronie internetowej www.Fzd-byd.weebl... w dziale do pobrania jest nasz statut
w ,którym można doczytać konkrety czym FŻD ma się zajmować.

Niestety na tej stronce nic nie ma. Coraz bardziej zaczyna mi to na ściemę wyglądać począwszy od 12 letniego działacza poprzez rajd samochodowy i szukanie sponsorów do stronki www. która nic nie zawiera.:(
Dodano 11 lat temu
Byłem na tej stronie a raczej na jej kopii w cache Google
http://webcache.g...clnk&gl=pl
i dlatego napisałem wyżej, że niczego tam dowiedzieć się nie można poza dniem powstania fundacji.

Ściema to może nie jest, ale za wcześnie się chwalić, gdy Fundacja zapewne nie jest jeszcze zarejestrowana w KRS, nie ma działającej strony internetowej z danymi teleadresowymi, statutem i programem działania.

Przykład powinniście brać ze Stowarzyszenia "Teraz Odra" - www.terazodra.org - tam wyraźnie są sprecyzowane cele. Wprawdzie po wycofaniu się z Odry firmy ODRATRANS upada ostatni argument za ratowaniem dróg wodnych od zamiany ich w zabytki techniki.
Edytowany przez Greg dnia 26.01.2011, 11 lat temu
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.