O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Nauka do egzaminu na patent reński

Ostatnia aktualizacja 10 lat temu
TeosTeosAdministrator Administrator
Dodano 13 lat temu
Witajcie, ostatnimi czasy mniej się udzielam na forum z dwóch powodów:
- ograniczony dostęp do internetu
- nauka do egzaminu na patent reński
Zastanawiam się ilu jeszcze polskich sterników przygotowuje się w tej chwili do tego egzaminu lub ma to w planach na najbliższe lata ?
Może warto by się zebrać do kupy bo jak wiadomo "kupy nikt nie ruszy" ;-)
Można by się powymieniać materiałami, umówić na wspólny kurs czy też zwyczajnie podtrzymać na duchu w chwili zwątpienia...
Wszystkich chętnych proszę o kontakt ze mną w tym wątku lub na maila (jest w profilu).
Żeby udowodnić że się nie obijam chciałem wam pokazać jedną ze stron mojego prywatnego Radar Atlasu Renu ;-)

http://dl.dropbox.com/u/6238068/fotki...nt/853.jpg
Edytowany przez Apis dnia 22.02.2019, 5 lat temu
G
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 13 lat temu
A'hoy Teos!
Gratuluję podjęcia jedynej słusznej decyzji "dalszego rozwoju".
Zdjęcie ze strony twojego prywatnego atlasu wygląda imponująco.
Ja mam stary atlas (duży kolorowy ) i Radarowy Atlas Renu "RHEIN-RADAR-ATLAS", którego autorem jest pan Rolf Karmineke.

Jego publikacja publiczna w internecie jest zakazana prawem.
Kiedyś ktoś na naszym forum chciał sprzedawać mapki do ćwiczeń opracowane przez pana Karmineke.
Trzeba sobie zdawć sprawę z konsekwncji prawnych a później finansowych za tego rodzaju "przestępstwa".

Oczywiście to była tylko moja drobna uwaga na temat publikacji i praw autorskich.
Pozdrawiam
Edytowany przez x5 dnia 19.11.2010, 13 lat temu
G
grzegorzUżytkownik Użytkownik
Dodano 13 lat temu

Cytat

Teos napisał/a:

Można by się powymieniać materiałami, ]


Teos jaja sobie robisz,czy co?? Nie kpij sobie z ludzi.Z kim ty się chcesz wymieniać?.A raczej nie z kim a czym. Przecież wiesz,że nikt nie ma takiej kolekcji jak ty.
Ja jestem przekonany,że nikt cię nie zaskoczy swoimi zbiorami, no chyba że ktoś miałby obszerniejszy Fragenkatalog,jeżeli takowy istnieje.
Pozdrawiam
Grzegorz
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 13 lat temu
Coś w temacie. Od pewnego czasu dysponuję materiałami jakie są potrzebne do egzaminów na patent reński (przysłał mi je jeden z naszych użytkowników). Nie zdecydowałem się jednak na ich publikację ze względu na to o czym pisze Skipper. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, ze publikacja jakiejś mapy, skanów wydawnictw czy nawet pojedynczego zdjęcia może skutkować naruszeniem praw autorskich i prawnymi konsekwencjami - niekiedy bardzo dotkliwymi (finansowo).
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
TeosTeosAdministrator Administrator
Dodano 13 lat temu
Grzesiu nie denerwuj się, zacytowałeś mnie wyrywkowo zauważ ze napisałem też

Cytat

umówić na wspólny kurs czy też zwyczajnie podtrzymać na duchu w chwili zwątpienia...

Może po prostu potrzebuję żeby ktoś mnie czasami poklepał po ramieniu i powiedział "Tadziu, dasz radę!!!" ;-)
A może uważam że powinniśmy sobie wzajemnie pomagać ?

Skipper
na gratulacje trochę za wcześnie, mam nadzieję że dotrwam do tych właściwych :-)
Ten duży kolorowy atlas też mamy na burcie (szkoda że just nie jest wydawany w tej formie), poza tym mam ten obecnie wydawany, oraz "Der Rhein" Manfreda Fenzl'a.
Na podstawie tych pozycji i zdjęć satelitarnych z googla próbuję stworzyć własny atlas, próbkę zamieściłem powyżej. Przy okazji wyłapuję sporo błędów np:
Karmineke w swoim atlasie na mapach podaje prześwit miedzy filarami mostu w Rees 248 a na końcu atlasu przy obrazku z widokkiem mostu stoi jak wół 255 m. Żeby było śmieszniej Penzl dla tego samego mostu podaje 140 m !!!
Wygląda na to że jednak prawidłowa wartość to 255m :
http://de.wikipedia.org/wiki/Rheinbr%...ees-Kalkar
Edytowany przez Teos dnia 20.11.2010, 13 lat temu
TeosTeosAdministrator Administrator
Dodano 13 lat temu
Andrzej ciesze się że się włączyłeś do dyskusji, zdaję sobie sprawę z aspektów prawnych udostępniania pewnych treści w internecie. Dlatego proponuję stworzenie zamkniętego forum tylko dla zainteresowanych tematem z bardzo ścisłą selekcją (tym razem naprawdę stop anonimom), będziemy tam mogli dzielić się materiałami wszelakimi do woli i być w zgodzie z obowiązującym prawem ;-) Jestem przygotowany technicznie do stworzenia takiego forum i mam nadzieję że nie odbierzesz tego jako bunt na Bounty ;-)
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 13 lat temu
Nie mam zadnych przeciwwskazań
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
SP2BZWSP2BZWUżytkownik Użytkownik
Dodano 13 lat temu
Teos'a pomysł jest bardzo dobry, wiele grup tak działa (utajniona) bo wystawianie publicznie wielu materiałów może mieć przykre konsekwencje :(

parę lat temu organizując pewne spotkanie (APRSowców) na stronie WWW został "powieszony" kawałek mapy ze schematem dojazdu do miejsca pod Bornem Sulinowem, traf chciał że została wykorzystana łódzka E-Mapa która nie omieszkała się zwrócić do organizacji non-profi z żądaniem "zadośćuczynienia" :(
pozdr. Darek @ IKAR
G
grzegorzUżytkownik Użytkownik
Dodano 13 lat temu
Tadziu keine sorge, dasz radę. Z twoim podejściem do sprawy na 100%.
A jak temat się rozwinie to coś mi się wydaje,że się szykuje piękna,polska jesień w Duisburgu :)
Edytowany przez grzegorz dnia 21.11.2010, 13 lat temu
G
grzegorzUżytkownik Użytkownik
Dodano 13 lat temu
A tym swoim nowym Atlasem "made by Teos" znowu rzucasz na kolana.
Pełen szacun!
TeosTeosAdministrator Administrator
Dodano 13 lat temu
Eeee widzę Grzesiu że raczej się nie zanosi na

Cytat

piękną, polską jesień w Duisburgu
... Szkoda.
Pokaże wam jeszcze jeden z moich pomysłów.
Wygląda on tak:
dl.dropbox.com/u/6238068/fotki%20na%20www/zegluga/20101114882m.jpg

a tak wygląda efekt:
dl.dropbox.com/u/6238068/fotki%20na%20www/zegluga/2010_11_20_14_58-003m.jpg
i to samo w większej rozdzielczości:
http://dl.dropbox.com/u/6238068/fotki...58-003.jpg

Pewnie się zastanawiacie o co chodzi ? Postawił aparat na statywie i pstryknął fotkę - nic ciekawego.
A jeżeli Wam powiem że aparat sam pstryka te fotki w zadanym odstępie czasu np. co 15 czy 30 sekund ??? I w ciągu 4 godzin robi ok 1000 takich zdjęć !
Mam tylko jeden problem - wg producenta żywotność migawki w moim aparacie to tylko 100 000 klapnięć :-(((
To może być dość droga zabawa...

SP2BZWSP2BZWUżytkownik Użytkownik
Dodano 13 lat temu
usunięty EXIF nie zdradza jaki masz aparat ??
pozdr. Darek @ IKAR
TeosTeosAdministrator Administrator
Dodano 13 lat temu

Cytat

SP2BZW napisał/a:
usunięty EXIF nie zdradza jaki masz aparat ??

To żadna tajemnica, mam Pentax'a K100D Super.
Ale podobno to fotograf robi zdjęcia a nie aparat....
chociaż akurat w tym przypadku zastanawiam się czy nie jest akurat odwrotnie ;-)))
SP2BZWSP2BZWUżytkownik Użytkownik
Dodano 13 lat temu
w rzeczywistości ilość klapnięć bywa różna :) tutaj są fajne raporty : http://olegkikin....utterlife/
pozdr. Darek @ IKAR
G
grzegorzUżytkownik Użytkownik
Dodano 13 lat temu
Teos ,na tej pierwszej fotce to Bingen?
Pozdrawiam
Grzegorz
S
SeehundUżytkownik Użytkownik
Dodano 13 lat temu
Mam nadzieję, że Teos się nie obrazi jeśli odpowiem za Niego:
@grzegorz to zdjęcie jest zrobione z Bingen Loch, a w oddali widzimy Bingen z leżącym przy nabrzeżu FMS "Germania" należącym do Towarzystwa "Bingen - Ruedesheimer". Na dalszym planie, na wzgórzu widoczna wieża Kaplicy Rochusa.
G
grzegorzUżytkownik Użytkownik
Dodano 13 lat temu
A w bliższej perspektywie Felsbarriere, tak też myślałem.
A jeżeli chodzi o Germanię,wiesz może Seehund, co ona ma w prawej ręce? Bo ja albo wzrok albo lornetkę mam za słabą. Kogoś się pytałem to mi mówił ,że to berło.
Pozdrawiam
Grzegorz
S
SeehundUżytkownik Użytkownik
Dodano 13 lat temu
@grzegorz. Z Renu dobra lornetka i dobry wzrok mogą nie wystarczyć, żeby rozpoznać taki szczegół. Germania w prawej ręce trzyma niemiecką koronę cesarską. Warto się tam wybrać i obejrzeć ją z bliska, a z góry jest piękny widok na Ren, Ruedesheim, Bingen i okolicę. Pozdrawiam.
M
matrose1983Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 10 lat temu
panowie moze głupie pytanieżeby ruszyc z planem zrpbienia patentu na Ren język niemiecki jest wymagany?
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies